Skocz do zawartości

xenony - pierwsza trasa nocna zaliczona


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

roznicy chyba nie ma, a roznica w cenie jest taka, ze w tych co ja mam montaz w cenie jest - co w Subi nie jest taka latwa sprawa.

 

np ja sam bym tego nie zamontowal - bo w Subaru jakies dziwne akcje sie z biegunami robia przy wlaczaniu dlugich ;)

ale generalnie mysle, ze co do ceny to mozna sie z gosciem dogadac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem.

1. Nawet nie ma co porownywac... Od razu pytanie: dlaczego w maszynie typu spec B nie zainstalowano xenonow fabrycznie? (ze niby 100 Euro taniej?)

2. Nie moge juz sobie zostawiac nie wylaczonych swiatel, jak dotychczas (wylaczaly sie automatycznie po przekreceniu kluczyka - tak chyba wszystkie subaraki maja?). Teraz owszem - moge to zrobic, ale po wlaczeniu stacyjki ponownie - wlaczaja sie jedynie pozycyjne. Musze wiec znowu je wylaczyc i wlaczyc i wtedy jest ok, swieca rowniez swiatla mijania... Widocznie xenony potrzebuja innego pradu i system sobie w tym momencie nie radzi. Ale to drobiazg.

3. Mam troche obaw, czy przy jakiejs tam kontroli drogowej nie przyczepia sie, ze nie mam spryskiwaczy? (podobno przy xenonach musza byc, choc same spryskiwacze, bez wycieraczek, to i tak moim zdaniem, lipa...)

4. Troche mnie razi zestawienie: mijania (xenony, swiatlo biale) i pozycyjne (zarowki tradycyjne, swiatlo lekko zoltawe). Moze pozycyjne wymienic na jakies inne?

5. Swiatla dlugie pozostawilem bz (uwazam, ze sa ok - ale moze jeszcze zmienie...). W spec B nie ma H4, tylko H7, wiec troche klopot, trzeba drugi, osobny zestaw montowac dla dlugich.

Ogolnie jestem zadowolony - zestaw nabylem u naszego forumowego Carfita (montazysci stwierdzili, ze tak profesjonalnych zestawow to dawno nie widzieli - az milo montowac!). Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie bedziesz Ty mial wrazenia (czy podobne do moich?). Czekam na info po instalacji....

Jechałem Carfita STI do Wawy i naprawdę świetny efekt!Po montażu podzielę się swoimi wrażeniami,jak spisuje się taka instalacja w OBK MY01. Jan napisał wczesniej Gal efekt może byc różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no to co do sprzetu - to badz spokojny. Montazysci orzekli, ze to towar pierwsza klasa! A montaz trwa kilkanascie minut. Ciekawe, jakie bedziesz Ty mial wrazenia (czy podobne do moich?). Czekam na info po instalacji....

 

Ciesze się bardzo Bazylia, że jesteś zadowolony, a co do zestawu to rzeczywiście jest to pierwsza liga, montowałem u siebie różne modele ( różnych firm ) ale te sa zdecydowanie najlepsze, mogę miec tańsze ciut zestawy ale uważam że nie bardzo się opłaca zaoszczędzić ok. 150-200zł, po pierwsze : gwarancja 2 lata na przetwornicę i palniki, po drugie jak coś sie zepsuję istnieje możliwość kupienia pojedynczych podzespołów ( przetwornica, żarnik, okablowanie ) , po trzecie firma ta produkuje te zestawy ( na bazie Hella ) a nie pakuje jakieś no name. Ostatnio klient chciał zaoszczędzić i kupił tańszy zestaw i po 1 dniu uzytkowania przetwornica robiła zwarcie do masy i paliła bezpiecznik, dobrze że ja mam w zapasie inne przetwornice i mogłem to na poczekaniu wymienić, ale problem się pojawia jak klient jest z daleka tak ja Ty np.

Życze miłego uzytkowania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie moge juz sobie zostawiac nie wylaczonych swiatel, jak dotychczas (wylaczaly sie automatycznie po przekreceniu kluczyka - tak chyba wszystkie subaraki maja?). Teraz owszem - moge to zrobic, ale po wlaczeniu stacyjki ponownie - wlaczaja sie jedynie pozycyjne. Musze wiec znowu je wylaczyc i wlaczyc i wtedy jest ok, swieca rowniez swiatla mijania... Widocznie xenony potrzebuja innego pradu i system sobie w tym momencie nie radzi. Ale to drobiazg.

 

 

u mnie xenony dzialaja normalnie, czyli po przekreceniu kluczyka same sie wylaczaja, i potem po zapodaniu zaplonu same sie wlaczaja - chyba koledzy, ktorzy montowali u Ciebie Bazylia cos spieprzyli - bo u mnie jest wszystko jak powinno byc.

 

co do pozycyjnych w norauto sa diody led w obudowach jak zarowki pozycyjne i swieca czystym bialym swiatlem - mam takie u siebie i z xenonem wyglada rewelka - oryginalne pozycje to kicha przy xenonach

 

zestaw, ktory mam u siebie jest na phillipsie wiec tez oka

 

Bazylia , ile wzieli od Ciebie za montaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena jest brutto z fakturą, odnośnie właczania i wyłączania, jest jak piszesz u mnie też tak jest i w imprezie i w foresterze że po przekręceniu kluczyka świecą i gasną po wyłączeniu. Z diodami chyba tez tak zrobię jak mówisz kupie gdzieś LED, chyba że masz jakies sprawdzone ( białe) to bym chętnie od Ciebie kupił parę kompletów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena jest brutto z fakturą, odnośnie właczania i wyłączania, jest jak piszesz u mnie też tak jest i w imprezie i w foresterze że po przekręceniu kluczyka świecą i gasną po wyłączeniu. Z diodami chyba tez tak zrobię jak mówisz kupie gdzieś LED, chyba że masz jakies sprawdzone ( białe) to bym chętnie od Ciebie kupił parę kompletów

 

sprawdzone diody w obudowie jak zarowka do pozycji (mam takie u siebie) sa w norauto po jakies 15-16 plnow para - z tego co wiem robi je jacky ;)

wiec mam u siebie gadzet z jacky auto sport hie hie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bazylia , ile wzieli od Ciebie za montaz?

70 brutto. Duzo?

 

a wiedzieli co robia wogole? bo z tego co widze to nie wiedzieli - dlatego kumpel sprzedaje z montazem - coby nikt mu nie mowil ze cos nie dziala ;) a u Ciebie definitywnie jest cos spierdzielone - jedz do nich, walnij ich w cymbal i powiedz niech poprawiaja - ciekawe czy dadza rade - bo w subaru jest myk z plusami ;) niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do swiatel postojowych - kupilem nieznane mi (zgodnie z zaleceniem Forumowiczow) parke firmy Jacky. Tylko nie wiedzialem czy brac z dwoma, czy czterema diodami... (z pazernosci wzialem te z 4).

Jest jakiś efekt po montażu takich postojowych?Pytam,bo chce kwestie oświetlenia zamknąć ostatecznie jutro,tzn.zakupic takie "żarówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do swiatel postojowych - kupilem nieznane mi (zgodnie z zaleceniem Forumowiczow) parke firmy Jacky. Tylko nie wiedzialem czy brac z dwoma, czy czterema diodami... (z pazernosci wzialem te z 4).

Jest jakiś efekt po montażu takich postojowych?Pytam,bo chce kwestie oświetlenia zamknąć ostatecznie jutro,tzn.zakupic takie "żarówki"

Jutro montuje, dzis juz mi sie nie chcialo. Ale - jestem pewny ze bedzie ok! Faktycznie - ksenony + zwykle postojowe, to wyglada zalosnie! Bedzie na pewno lepiej. A koszt minimalny - dwie zarowy (z diodami) kosztowaly kilkanascie PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex, efekt jest. ja zalozylem led'y, bo seryjne postojowki faktycznie jakies brazowe sie zrobily :lol:.

wyglada... odpustowo :(. swieci lekko na niebiesko, ale nie daje rozproszonego swiatla

(czyli nie "wypelnia" calego klosza), a jedynie powstaje cos na ksztalt luku - normalnie ufo :lol:.

jutro kupuje zwykle zarowki 5w5, ale helli (delikatnie niebieskie) - swieca normalnie i na bialo.

powinny juz byc w hsk auto kolo armii krajowej (obecnie sa w budynku seata zasady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest (i bylo!) ok. Przepraszam - moja wina.

A co do swiatel postojowych - kupilem nieznane mi (zgodnie z zaleceniem Forumowiczow) parke firmy Jacky. Tylko nie wiedzialem czy brac z dwoma, czy czterema diodami... (z pazernosci wzialem te z 4).

 

Jest (i bylo!) ok. Przepraszam - moja wina.

 

Aż mi ulżyło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...