Skocz do zawartości

xenony - pierwsza trasa nocna zaliczona


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

zamontwalem sobie ostatnio zestaw xenonow montowanych w seryjny reflektor - bez przerabiania reflektora czy instalacji elektrycznej auta - zadnej ingerencji w auto - w kazej chwili mozna wyjac xenony i zalozyc normalne zarowki. swiatla pieknie sie ustawiaja na maszynie do ustawiania swiatel - jest asymetria - co widac tez po dojechaniu do sciany na odleglosc ok 8-10 m.

dotychczas jezdzilem tylko po Wawie i wrazenie bylo takie sobie, ale wlasnie wrocilem z trasy (zrobilem ok 1,1kkm) i w drodze powrotnej jechalem praktycznie w nocy ( w Wawie bylem po polnocy). I tutaj pojawila sie roznica. W porownaniu do seryjnych swiatel GTka jest olbrzymia roznica. Pobocze lepiej doswietlone, swiatlo biale, wzrok sie nie meczy. Trasa przebiegala tak: najpierw 1ynka do Grudziadza, potem na Rypin, Golub Dobrzyn, Sierpc a nastepnie Plonsk i na 7emke. Czyli czesc trasy o duzym ruchu a czesc po wiochach i lasach.

Przez cala trase nikt mi nie mrugal, ze niby oslepiam, nawet TIRy, ktore jak wiecie nie odpuszcza sobie oslepienia kogos kto ma zle ustawione swiatla. Jechalem w 3 osoby z pelnym bagaznikiem, swiatla mialem ustawione na 1.

Przez wiochy i lasy - bardzo dobrze doswietlone pobocze, i dobrze oswietlona droga, widac wszystkie dziury.

Jezeli ktos chcialby zobaczyc je na aucie to pewnie pokarze sie na piatkowym spocie w GM czyli w czwartek w Arkadii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zamontwalem sobie ostatnio zestaw xenonow montowanych w seryjny reflektor - bez przerabiania reflektora czy instalacji elektrycznej auta - zadnej ingerencji w auto

 

Rozumie ze montuje sie je w miejsce zarowek?Jakis link do firmy zeby mozna o tym cudzie cos poczytac.No i ile ta przyjemnosc kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos chcialby zobaczyc je na aucie to pewnie pokarze sie na piatkowym spocie w GM czyli w czwartek w Arkadii :mrgreen:

 

Piątkowy spot w GM jest dziś w Arkadii a w czwartek w Centrum Targówek :mrgreen: Co do ksenonów to sprawa jest oczywista - nikt, kto z nimi pojeździ nie będzie się potrafił odnaleźć po wejściu do auta z klasyką. Wrażenie jest koszmarne, jakby jechało się po omacku. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos chcialby zobaczyc je na aucie to pewnie pokarze sie na piatkowym spocie w GM czyli w czwartek w Arkadii :mrgreen:

 

Piątkowy spot w GM jest dziś w Arkadii a w czwartek w Centrum Targówek :mrgreen: Co do ksenonów to sprawa jest oczywista - nikt, kto z nimi pojeździ nie będzie się potrafił odnaleźć po wejściu do auta z klasyką. Wrażenie jest koszmarne, jakby jechało się po omacku. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontwalem sobie ostatnio zestaw xenonow montowanych w seryjny reflektor - bez przerabiania reflektora czy instalacji elektrycznej auta - zadnej ingerencji w auto

 

Rozumie ze montuje sie je w miejsce zarowek?Jakis link do firmy zeby mozna o tym cudzie cos poczytac.No i ile ta przyjemnosc kosztuje?

 

turdziGT poszlo na PW - co do montarzu to sie montuje w miejsce seryjnych zarowek - zadnej ingerencji w instalacje auta, w kazdym momencie przerzucasz zarowki i masz zwykla instalacje, ktora niestety nie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. a ja mam trochę inne wrażenia z jazdy z xenonami..

 

Zakubiłem bug-eye'a z włożonymi xenonami - podobnie jak u adamusmax'a był to komplecik zamontowany w miejsce standardowych H4.

 

Świeciło super - 300m do przodu, 100 w prawo i 50 w lewo :-D

Pierwsza przejażdżka poza miasto skończyła się tym, że prawie musiałem unieszkodliwić faceta, który oślepiony postanowił zajechac mi drogę i wytłumaczyć mi, że złym pomysłem jest przeróbka świateł ;-)

 

No i nie miałem długich (fakt, że nie były potrzebne). No właśnie - w H4 jest chyba dodatkowy żarnik, a nie jest tak, że zmiana następuje zmianą kąta ustawienia żarówy - mylę się?

 

Teraz mam znowu zwykłe halogeny - przynajmniej nikt nie chce mnie bić :-))

Ale faktycznie, przez pierwsze dni czyłem się jakbym miał zamontowane z przod świeczki :-)

 

Ktoś ma bug-eye'a (ale WRX, nie STI, bo tam jest inaczej) i dało się tam zrobić xenony, które nie oślepiaja?

 

pzdr;

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. a ja mam trochę inne wrażenia z jazdy z xenonami..

 

Zakubiłem bug-eye'a z włożonymi xenonami - podobnie jak u adamusmax'a był to komplecik zamontowany w miejsce standardowych H4.

 

Świeciło super - 300m do przodu, 100 w prawo i 50 w lewo :-D

Pierwsza przejażdżka poza miasto skończyła się tym, że prawie musiałem unieszkodliwić faceta, który oślepiony postanowił zajechac mi drogę i wytłumaczyć mi, że złym pomysłem jest przeróbka świateł ;-)

 

No i nie miałem długich (fakt, że nie były potrzebne). No właśnie - w H4 jest chyba dodatkowy żarnik, a nie jest tak, że zmiana następuje zmianą kąta ustawienia żarówy - mylę się?

 

Teraz mam znowu zwykłe halogeny - przynajmniej nikt nie chce mnie bić :-))

Ale faktycznie, przez pierwsze dni czyłem się jakbym miał zamontowane z przod świeczki :-)

 

Ktoś ma bug-eye'a (ale WRX, nie STI, bo tam jest inaczej) i dało się tam zrobić xenony, które nie oślepiaja?

 

pzdr;

krzysztof

 

 

 

ja wlasnie wrocilem z trasy nocnej spotkalem na niej wiecej niz 100 TIRow i zaden mi nie mrugnal (a jezeli oslepiasz to wierz mi ze tirowcy pierwsi dadza Ci o tym znac), osobowki tez to dobrze znosily, tyle ze:

 

a) swiatla mam dobrze ustawione

2) jezeli jade zaladowany (w tym przypadku 3 osoby plus pelen bagaznik) to uzywam przelacznika pochylenia reflektorow :mrgreen:

 

jezdze ne tych swiatlach od ok 2 tygodni i jeszcze mi nikt nie mrugal, ze niby oslepiam

 

z reszta bedzie mozna ogladnac zestawik jutro w GM

 

a co do dlugich w xenonie pod H4 jest jeden zarnik, ktory zmienia swoj kat swiecenia za pomoca elektromagnesu

 

wodnik moze miales jakis lipny zestaw zalozony (a takich u nas niestety nie malo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę info o xenonach :mrgreen:...tylko że mam moretty :?

 

pod moretty jeszcze prostsza sprawa bo kupujesz zestaw pod H7 lub H1(nie wiem jaka masz zarowke u Siebie) a tego wszedzie pelno :)

 

adamusmax poprosze info na PW w sparwie ksenonow na H4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...