Skocz do zawartości

Wyciek ze skrzyni biegów - wybierak?


fary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przekładam napędy w swoim Legacy I 2.2 i mam wyjętą skrzynię, są widoczne wycieki przy półosiach które wiem jak usunąć ale jest też wyciek w tylnej części - elementy połączone z lewarkiem zmiany biegów. Czy ktoś się z tym spotkał, co może być przyczyną, jak to naprawić, jakich części użyć?

 

oh2i.jpg

 

it8p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak idzie uszczelnianie skrzyni?

 

Do Retainerów przedniego mechanizmu równicowego można zaaplikować poniższe uszczelki ;) :

 

2im4.th.jpg

 

(w szczegóności te Simmeringi)

 

Co do drugiego wycieku to wygląda na problem z simmeringiem wybieraka - u mnie nie było z tym problemów, nie ruszałem tego.

Najwygodniej byłoby najpierw wyciągnąć ten wybierak i wydobyć uszczelnienie, ale jeśli poza tym skrzyni nic nie dolega to trzeba trochę pokombinować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mniejsze wycieki przy półosiach, ale bardziej mnie martwią luzy na wyjściu z dyferencjału. Będę próbował je na dniach skasować bo akurat jestem w trakcie wyjmowania silnika do regulacji zaworów ;). Szukałem na forum ale nic nie znalazłem, w manualu też jest mało a mam plan to naprawić a nie popsuć :), kasował ktoś z was te luzy?

Edytowane przez nakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Podepnę sie pod temat. Pytanie dotyczy wymiany uszczelniacza wybieraka. Czy w tym celu muszę demontowac "dupkę skrzyni" ?  Po odkreceniu srub i oczywiscie wczesniejszym demontazu wału wyjmę ją bez problemu? Nic się w skrzyni nie rozsypie? Po odkreceniu dupki wystarczy wybic uszczelniacz od srodka i zastapic nowym po czym spokojnie mozna dupke skrecic na silikon? Nic sie nie rozsypie? Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...