Skocz do zawartości

Kto Pomoże, Kto Poniesie?


Majki46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem w Lanosie 2.0 RS. Samochód posiada silnik wolnossący 2.0 16V i podczas jazdy odczuwalne są delikatne "szarpnięcia" kiedy chcę przyspieszyć na 2-gim i 3-im biegu tak przy około 2000 obr/min. Jadę delikatnie i dociskam gaz aby auto zdecydowanie przyspieszyło a czuję takie lekkie przydławienie -szarpnięcie. Świece są nowe Irydium NGK a paliwo Only 98. Czym może być spowodowana taka odczuwalna reakcja. Przy ponad 3000 obr/min wszystko przebiega płynnie.

Aha, termometr który pokazuje temperaturę zewnętrzną zawyża o ok. 5 stopni. Dziś było 3 a wyświetlacz pokazuje 8 stopni i jest tak cały czas. Czy powinienem wymienić czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki, już myślałem, że to jakiś odosobniony przypadek...

Będę walczył z rozwiązaniem problemu, choć nie jest to mocno odczuwalne, ale mam świadomość o tym, że powinno przyspieszać płynnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania...

Może się mylę, ale w każdym silniku z Zapłonem Iskrowym paliwo z wyższą liczbą oktanową wpływa korzystnie na proces spalania.

Natomiast biorąc pod uwagę wyniki kontroli najpopularniejszych Stacji Paliw w Polsce które ujawniły, że paliwo z dystrybutora z oznaczeniem 95 rzadko przekracza 93, a 98 ma około 96/97 oktan, więc tankowanie przeze Mnie "lepszego paliwa" okazuje się w realiach tankowaniem Normalnego :D

Pozdrawiam i radzę jednak zawsze tankowanie paliwa z wyższą liczbą oktanową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...