Skocz do zawartości

Sonda Lambda


Marcin Pabisiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w moim Subaru Legacy z 2008 roku z silnikiem 2.0 150 koni (benzynka). Tydzień temu zapaliła mi się kontrolka check engine razem z migającym tempomatem. Po podłączeniu pod komputer wyswietlił się błąd P420. Chciałbym wymienić sonde ale nigdzie nie moge znalezc ponieważ nie znam numeru produktu... Dodam też że jest to pierwsza sonda przed katalizatorem. Czy ktoś z was juz wymieniam taka sonde i zna jakis dobry sklep w Polsce z wysylka za granice??? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem w moim Subaru Legacy z 2008 roku z silnikiem 2.0 150 koni (benzynka). Tydzień temu zapaliła mi się kontrolka check engine razem z migającym tempomatem. Po podłączeniu pod komputer wyswietlił się błąd P420. Chciałbym wymienić sonde ale nigdzie nie moge znalezc ponieważ nie znam numeru produktu... Dodam też że jest to pierwsza sonda przed katalizatorem. Czy ktoś z was juz wymieniam taka sonde i zna jakis dobry sklep w Polsce z wysylka za granice??? Pozdrawiam :)

Kolego miałem ten sam problem co i Ty. Na początek proponuję wykręcenie sondy i jej wyczyszczenie np. środkiem do czyszczenia gaźników lub przepustnic, lub po prostu benzyną ekstrakcyjną. U mnie pomogło i problem zniknął. Na marginesie zaznaczę, że kupiłem nową ale problem pozostał. Także mam nową na ewentualną zamianę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuje ja dzisiaj wyczyscić może to pomoże dodam że polecili mi taki specyfik ktory wlewa sie do baku przed tankowaniem. Wlałem to tydzień temu ale bez zmian. Nic z Subarynką się nie dzieje ale te kontrolki na desce troszkę irytują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej oto ten preparat - http://www.forch.pl/product.aspx?p=0aa4e2c0-cb11-4994-9ba2-4786dda88d0c&g=8f78d1fc-fa87-4c24-8995-105ab1621451. Wlewasz to przed tankowaniem, oczywiscie musisz zalac pełen bak benzyny. Ja kupowałem to na Islandii ale widzę że też jest dostepny w Polsce. Działanie nie jest natychmiastowe u mnie check zgasl po tygodniu zrobilem w ten czas 300 km. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...