Skocz do zawartości

UKRADLI mi Imprezkę!!!


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Leszek, wspołczuje.... ja jak roweru nie zobaczyłem na swoim miejscu (ktos przestawił) to omało zawału nie dostawałem, a co dopiero auto... i to jakie.

 

wku****a mnie własnie najbardziej takie cos, ze jedni zapieprzają ciezko zeby miec jako tako w zyciu, a inni na łatwizne idą, jakbym zobaczył gnoja dobierającego sie do auta, to chyba zakatowałbym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vert napisałeś że 3 tygodnie Cię obserwowali :?: :?: :?:

NIC nie zadziałałeś :?: Nie kumam...

 

Paweł C - z całym szacunkiem, ale normalny człowiek, nie chorujący na manię prześladowczą nie ma tendencji do składania pewnych faktów w całość, dopóki coś się nie stanie i nie zacznie ich składać retrospektywnie. Oni nie stanęli u verta pod domem i nie siedzieli cały dzień w czarnych kapeluszach i ciemnych okluarach, ani tym bardziej nie zapukali do drzwi i się nie zapytali, cze se mogą postać i popatrzeć... :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vert napisałeś że 3 tygodnie Cię obserwowali :?: :?: :?:

NIC nie zadziałałeś :?: Nie kumam...

 

Paweł C - z całym szacunkiem, ale normalny człowiek, nie chorujący na manię prześladowczą nie ma tendencji do składania pewnych faktów w całość, dopóki coś się nie stanie i nie zacznie ich składać retrospektywnie. Oni nie stanęli u verta pod domem i nie siedzieli cały dzień w czarnych kapeluszach i ciemnych okluarach, ani tym bardziej nie zapukali do drzwi i się nie zapytali, cze se mogą postać i popatrzeć... :roll: :twisted:

 

zapomniałes jeszcze o opowiednio powycinanej gazecie (co by na siebie nie zwracać uwagi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vert napisałeś że 3 tygodnie Cię obserwowali :?: :?: :?:

NIC nie zadziałałeś :?: Nie kumam...

 

Paweł C - z całym szacunkiem, ale normalny człowiek, nie chorujący na manię prześladowczą nie ma tendencji do składania pewnych faktów w całość, dopóki coś się nie stanie i nie zacznie ich składać retrospektywnie. Oni nie stanęli u verta pod domem i nie siedzieli cały dzień w czarnych kapeluszach i ciemnych okluarach, ani tym bardziej nie zapukali do drzwi i się nie zapytali, cze se mogą postać i popatrzeć... :roll: :twisted:

Przemeq, nie mówię tu o manii prześladowczej (choć być może mam małe skrzywienie zawodowe) ale o tym, że vert MUSIAŁ wcześniej zauważyć coś niepokojącego (samochody, ludzi widzianych niby przypadkiem kilka razy dziennie) Fakty te skojarzył dopiero jak mu podprowadzili samochodzik, czyli odrobinę za późno. Stąd moje zdziwienie (ale jak już napisałem wyżej - chyba nie jestem do końca normalny :mrgreen: )

PS

Kobiety, które chowają swoje torebki pod fotel zamiast kłaść je na fotelu pasażera, moim zdaniem nie mają manii prześladowczej ani schizy że zaraz ktoś, gdy staną na światłach wybije szybkę i podprowadzi portmonetkę - tylko po prostu są ostrożne... Ja również ze zwykłej ostrożności nie daję kluczyków np. w myjni i czasem, tak dla funu oglądam się czy ktoś za mną zbyt długo nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł C - oczywiście, racja. Ja tutaj nie mówiłem o braku podstawowej ostrożności, bo tę ma chyba wrodzoną każdy Polak, szczególnie mieszkający w dużym mieście. Już chyba nikt nie kładzie torebki na fotelu, nikt nie zostawia rzeczy w samochodzie "na widoku", podejrzewam, że wielu z nas zamyka samochód od środka po wejściu do niego (jeśli nie robi tego automat).

 

Ja, jadąc do serwisu, rozbrajam zabezpieczenia nie na widoku monterów. A na myjni zawsze mam kluczyki przy sobie - wjeżdżam, wyłączam samochód, kluczyki do kieszeni, a odpalając też b. dyskretnie rozbrajam zabezpieczenia.

 

Z tego, co pamiętam, z vertem było jednak tak, że sygnały nie były aż tak oczywiste: w nocy dość regularnie szczekał pies, potem go uśpili, włączał się też alarm. Ale normalny człowiek pomyśli: szczekał, bo biegały zwierzęta (vert mieszka pod W-wą), a alarmy, jak to alarmy - zazwyczaj włączają się bez powodu :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq ma rację. Ponadto bądzmy szczerzy - jeśli ktoś się uprze, aby ukraść nasz samochód zrobi to tak czy siak. Zwłaszcza w realiach dużego miasta nie można do cholery stać się niewolnikiem puszki, szukać tylko strzeżonych parkingów, spoglądać non stop w lusterko (choć przy moim fantazyjnym stylu jazdy utrzymanie się na ogonie jest trudne :mrgreen: a samochody z zasady rejestruję na drugim końcu miasta :roll: ). Dowód - kiedyś bodajże w zeszłym roku podprowadzono nowego Passata spod Axel Springera na Alejach totalnie na bezczela, co zresztą zarejestrowały kamery. Otóż nikt nie silił się nawet na łamanie zabezpieczeń - podjechał stary Fiat 125p (sic!), chłopcy otworzyli drzwi, zamknęli japę alarmowi i pociągnęli Passata na lince holowniczej. Ponoć nawet trójkąt ładnie założyli z tyłu :? :shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś się uprze, aby ukraść nasz samochód zrobi to tak czy siak.

 

I to jest niestety jedyny wniosek z całej tej sytuacji...

 

Tak że ta nasza 'ostrożność' jest po prostu po to, że dzięki niej stwarzamy sobie iluzję większego bezpieczeństwa i czujemy się dzięki temu 'lepiej'. Niestety będziemy mogli sobie ją wsadzić w buty, jak jakieś sk*** upatrzą sobie nasz samochód i się uprą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu niestety można ubolewać, że tak Subaru Imprezy jak Miśki Evo (które suck of course :mrgreen: ) tracą niestety ten ochronny balon, którym przez tak długi czas była ich mała (z różnych przyczyn) popularność na drogach. Im jest ich więcej, tym większy kroi się niestety rynek - co więcej, nie chodzi o zdesperowanych "Nowych Ruskich" bo ci kupują u siebie płacąc szeleszczącą kapustą, lecz nasze allegro, Słomczyny i inne tego typu nisze w których możesz nazajutrz po kradzieży kupić swój zderzak, lusterko czy skrzynię biegów :? :twisted::twisted: :roll:

By the way - był kiedyś taki pomysł w KGPolicji, aby wzorem USA oznakować każdą część samochodu (tam są to do dziś vlepki, ale teraz mamy już coś takiego http://www.autozabezpieczenia.pl/). I co?? I nic, okazuje się, że nawet ubezpieczyciele nie są tym zainteresowani :twisted::twisted: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milek nie wkurzam się już zbytni bo już swoje nawyklinałem, pisząc ten temat na forum jestem już ochłonięty, trzeba było mnie w sobotę i niedziele zobaczyć, albo od razu jak zobaczyłem, że nie mam auta, nie polecam, nie wiedziałem, że mogę się tak zachować :oops::mrgreen:

 

To verta obserswowali 3 tygodnie mnie nie, ja ostatnio poprawiałem sobie audio, dorabiałem sobie kluczyki i przerabiałem na takie wiecie ala mercedes audi, że wciskasz guzik i sie na bok kluczyk wysuwa i tak czuję, że to ktoś z tych firm albo może jakiś klient który tam podjechał, było to w sumie ze dwa tygodnie temu więc myśle, że to na pewno tam gdzieś ktoś mnie namierzył.

Teraz już się z tym pogodziłem, nie odzyskam włożonego sprzętu ale odzyskam lepsze pięniądze jakbym chciał sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś się uprze, aby ukraść nasz samochód zrobi to tak czy siak.

 

I to jest niestety jedyny wniosek z całej tej sytuacji...

 

Tak że ta nasza 'ostrożność' jest po prostu po to, że dzięki niej stwarzamy sobie iluzję większego bezpieczeństwa i czujemy się dzięki temu 'lepiej'. Niestety będziemy mogli sobie ją wsadzić w buty, jak jakieś sk*** upatrzą sobie nasz samochód i się uprą...

z twierdzeniem man111 oczywiście zgadzam się (niestety), natomiast Przemeq, jeśli to tylko iluzja to po cholerę nam te alarmy, antynapady itd. Zostawiajmy autka otwarte bo i tak jak będą chcieli to ukradną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł C, systemami zabezpieczajacymi ograniczasz grono potencjalnych zlodziei... im wiecej ich zalozysz tym prawdopodobienstwo mniejsze... bo specow mniej... natomiast wszsystkie te systemy zrobili ludzie i ludzie tez umieja je obejsc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla amerykańskich wersji Subaru najlepszym zabezpieczeniem jest blokada skrzyni biegów (do STI dość trudne do zrobienia ale wykonalne)

Wersje EU po 2000r. posiadają immobiliser w kluczyku który załatwia sprawę ewentualnej kradzieży bo w zasadzie można tylko wywieźć lawetą :mrgreen: ewentualnie GPS.

Opowieści o kontenerach między bajki można włożyć .....

 

Znam jeden przypadek kradzieży WRX'a (balanga + laska która podała kluczyki przez okno..)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zabezpieczenia to pomijając ich skuteczność trzeba je instalować żeby ubezpieczyć auto.

 

 

Jeśli chodzi o obserwowanie potencajlnych zagrożeń to miałem kiedyś ciekawą sytuację.

Jechałem sobie trasą Szczecin-Gorzów było ok 1 w nocy. W jednej z wiosek na poboczu sobie stało bmw serii 5 i w momencie gdy koło niego przejechałem zapaliły się światła i auto ruszyło za mną. Usiadł mi na ogon i tak sobie jechał. Pomyslałem, że to jakieś troche dziwne i stwierdziłem, że albo czają się na auto VW Passat albo chcą się pościgać :D , a że Passat VR6 :twisted: to zacząłem ostro cisnąć. BMW zaczęło znikać w lusterku i w pewnym momencie zawróciło. Do dziś nie wiem czy je skilowałem czy uniknąłem czegoś grubego.

 

Tu się ujawnia kolejna przewaga szykich aut nad wolnymi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje EU po 2000r. posiadają immobiliser w kluczyku który załatwia sprawę ewentualnej kradzieży bo w zasadzie można tylko wywieźć lawetą

 

Lub wsadzić własny komputer sterujący silnikiem. Lub (choć nie wiem czy w Imprezie to możliwe) odpalić przez złącze diagnostyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wsadzić własny komputer sterujący silnikiem. Lub (choć nie wiem czy w Imprezie to możliwe) odpalić przez złącze diagnostyczne.

 

 

Wszystko można rozpracować o ile jest zbyt. Na Subaru narazie nie ma :mrgreen: od roku wszyskie Subaru znakowane są systemem DNA więc na części też będzie problem. Generalnie złodziej chce odpalić i natychmiat odjechać więc przekładanie komputera i odbiornika immobilajzera plus stacyjki jest to ok 20 min. = za duże ryzyko ....

Myślę że w Anglii mają z tym doświadczenie (600.000 kradzionych aut rocznie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł C, systemami zabezpieczajacymi ograniczasz grono potencjalnych zlodziei... im wiecej ich zalozysz tym prawdopodobienstwo mniejsze... bo specow mniej... natomiast wszsystkie te systemy zrobili ludzie i ludzie tez umieja je obejsc :wink:

 

O to mi dokładnie chodziło - dzięki OGS 8).

 

STIFAN - czy to znaczy, że mogę być trochę spokojniejszy? Bo jeśli tak, to super 8).

 

Nota bene znam historię gwizdniętego sti i tak się składa, że to też był amerykaniec. Opowiedział mi ją agent ubezpieczeniowy, ubezpieczając mojego - pewnie po to, bym nie czuł się za dobrze i nie żył z przeświadczeniem, że "subaraków nie biorą" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robiąi nie chcę w to wnikac ale auta z immobiliserami, kartam kodowymi itp tez o dziwo odpalają, nie tylko laweta.

 

Azrael natychmiast jak tylko będzie zbyt na Subaru złodzieje opracują system jak dla BMW, Mercedes itd. 20sec. i odjeżdża. Narazie mamy spokój bo nie ma gdzie sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robiąi nie chcę w to wnikac ale auta z immobiliserami, kartam kodowymi itp tez o dziwo odpalają, nie tylko laweta.

 

Azrael natychmiast jak tylko będzie zbyt na Subaru złodzieje opracują system jak dla BMW, Mercedes itd. 20sec. i odjeżdża. Narazie mamy spokój bo nie ma gdzie sprzedać.

 

 

poza tym im wiecej nadłubane w samochodzie tym dla złodzieja mniejszy rarytas bo i potencjalnych klientów mniej. Na części też problem był byłby dla niego sprzedać gdyz większość częsci nie seryjne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...