Jump to content

Barbórka BiS 15.12.2013


moniss

Recommended Posts

ZAPROSZENIE

„VIII RALLY BARBÓRKA BIS 2013"

„RAJD SAMOCHODOWY” - IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA

Warszawa 15 grudnia 2013 (niedziela)

 

 • VIII Finałowa Runda Samochodowych Mistrzostw AK Centrum
 • VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex WRC
 • VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex 126p
   
  Mając na uwadze mój sentyment do "RAJDU BARBÓRKA - OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM ASÓW", którego czterokrotnie byłem twórcą - Komandorem, zawsze starałem się wprowadzać co roku nowe elementy, czyniąc ja coraz atrakcyjniejszą. (Giełda Żerań, Stadion Gwardia, Centrum Daewoo, Bronisze, Piaseczno, Cytadela, czy najsłynniejszy obecnie element "Pani Karowej" - "BECZKA Taty" na skrzyżowaniu Karowej z Furmańska, która niestety przez ostatnie lata stała się przyczyną przeistoczenia najwspanialszej Imprezy Warszawy w imprezę komercyjną - bilety, bramki, trybuny, itd.
   
  A przecież jak napisał jeden z Dziennikarzy - (-) "Była to impreza, na której co roku w pierwszą sobotę grudnia, spotykają się fani motoryzacji z całej Polski. Czy inny. (..) "JEST TO RAJD, NA KTÓRYM POROZMAWIAĆ MOŻNA ZE ZNAJOMYM, KTÓREGO NIE WIDZIAŁO SIĘ OD ROKU, A MOŻE NAWET KILKA LAT. TO MOŻLIWOŚĆ OBSERWOWANIA POSZCZEGÓLNYCH PRÓB W JEDNYM SZEREGU Z LUDŹMI ZNANYMI Z PUBLIKACJI PRASOWYCH LUB EKRANU TELEWIZYJNEGO, DZIENNIKARZAMI, SPIKERAMI, AKTORAMI, WRESZCIE MISTRZAMI KIEROWNICY" Czy też słowa dziennikarzy, kiedy tworzyłem ten rajd: (..)"TO NIE JEST RAJD, TO JEST WIDOWISKO SPORTOWE" czysłowa.(..) PÓŁ TYSIĄCA LAT CZEKAŁO PODWARSZAWSKIE PIASECZNO NA TAKĄ IMPREZĘ JAK RAJD BARBÓRKA – KRYTERIUM ASÓW, KTÓREGO XXXIV EDYCJA MIAŁA W TEJ GMINIE 4 ODCINEK SPECJALNY, PRZEPROWADZONY W CENTRUM MIEJSCOWOŚCI
   
  Dlatego organizując po raz 8-my „RALLY BARBÓRKA BIS", staram się, co roku odtworzyć namiastkę tego „prawdziwego" rajdu w formie amatorskiej, poszerzając i poszukując nowych jeszcze atrakcyjniejszych widowiskowych prób sportowych. Tak będzie również i w tym roku, gdzie oprócz sprawdzonych odcinków, będą nowe również szybkie, zarazem techniczne, o max. długościach, z naturalnymi wyznacznikami trasy, dającym po prostu oprócz rywalizacji sportowej, frajdę z jazdy.
   
  Drodzy młodzi Zawodnicy amatorzy i utytułowani Koledzy Zawodnicy "Starej Gwardii" zapraszam Was serdecznie do udziału w tym „rajdzie”. Naprawdę warto, ponieważ tak jak w „Rajdzie Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów” gdzie co roku starałem się zmieniać charakter tego rajdu, przekształcając go w największe widowisko sportu samochodowego w Warszawie, tak i w naszej namiastce tego rajdu, co roku staram się wprowadzać nowe elementy, w tym widowiskowe próby, które powodują, że rajd amatorski też ma swoje Wielkie Chwile. Świadczy o tym corocznie zwiększająca się ilość Załóg jak i Wiernych nam Kibiców.
   
  Przecież to Wy dopiero zaczynający karierę zawodniczą jak i ci Doświadczeni, którzy tworzyli przez lata ten sport, odnosili zarówno sukcesy jak i porażki, powinniście w końcu wystartować razem, tymbardziej, że Wy „Starzy” . posiadający olbrzymią wiedzę, którą Macie tak jak ja, w obowiązku przekazywać młodym, a przy okazji przybliżyć swoją karierę i sukcesy. Przed Wami wszystkimi dwie możliwości: Udziału czynnego w tym” rajdzie”. Bycia z nami na uroczystym zakończeniach w charakterze GOŚCI u Kolegi Krzysztofa Winkowskiego czterokrotnemu Mistrzowi Polski w Rajdach Samochodowych, w Jego BILARD CLUB „WINER”- PUB przy ul Tarczyńskiej róg Niemcewicza
   
  Dodatkowo „Dinozaurom” zapewniam: :
  Start na preferencyjnych warunkach
  Walkę o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji 'Gość" jak i w klasie MISTRZÓW
  Niepowtarzalną możliwość zaprezentowania swojej kariery, osiągniętych sukcesów na uroczystym zakończeniu rajdu, podzielenia się wiedzą z młodymi Zawodnikami, którzy dopiero wkraczają w tajniki rajdowania.
   
  Będziecie walczyli na próbach sportowych tp. "OS" bez zbędnej "słupkowani", szybkich, zarazem technicznych i bezpiecznych o max. dopuszczalnych długościach dających frajdę z jazdy. Porównania swoich obecnych możliwości z młodymi, powrotu do swoich ZŁOTYCH lat, stać się młodszym dzięki przebywaniu z młodymi, którzy podobnie jak my kiedyś są zafascynowani tym sportem.
  Dlatego ponawiam zaproszenie, czekamy na Was.
   
  Tegoroczna impreza rozegrana zostanie na terenie aglomeracji warszawskiej. Na ok. 80 km trasie rozegranych zostanie 10 prób sportowych, plus "Grand Prix" na wyłączonych z ruchu drogach, uliczkach, o max. długościach. Nawierzchnie utwardzone: asfalt, beton, trelinka, prawdopodobnie ośnieżonych jak przystało na "Barbórkę". Wyznacznikiem trasy w większości będą stałe pkt. tj: krawężniki, ogrodzenia, słupy. Wszystkie próby bardzo czytelne w nawigacji. Jak co roku przed rajdem pokażemy na stronie zdjęcia nawierzchni
   
  Również w tym roku tradycyjnie na zakończenie imprezy dla 6 najlepszych Załóg w kl. Generalnej i 3 pierwszych Załóg w poszczególnych klasach zostanie rozegrana dodatkowo:
   
  "GRAND PRIX BARBÓRKI BIS o PUCHAR PREZESA AUTO KLUBU CENTRUM"
   
  Zwycięzcom klasyfikacji Generalnej, Klas i Grupy RWD, wręczone zostaną puchary: Kierowcy i Pilotowi.
  Zwycięzcom 3 pierwszych miejsc Gran Prix, wręczone zostaną puchary (Kierowcy)
  Staramy się o pozyskanie nagród rzeczowych.
   
  Zapraszamy
   
  Samochody dopuszczone do udziału zostaną podzielone na klasy wg. pojemności skokowej silnika:
 • Klasa 0 - do 1000 ccm
 • Klasa 1 - powyżej 1000 ccm do 1150 ccm
 • Klasa 2 - powyżej 1150 ccm do 1400 ccm
 • Klasa 3 - powyżej 1400 ccm do 1600 ccm
 • Klasa 4 - powyżej 1600 ccm do 2000 ccm
 • Klasa Open - powyżej 2000 ccm
 • Grupa RWD (Samochody napędzane tylko na tylną oś) z wyłączeniem klasy Gość.
 • Klasa Gość - Zawodnicy z licencją, samochody bez podziału na poj. silnika. Klasa Gość klasyfikowana jest jedynie tylko w swojej klasie - W klasie Gość dopuszcza się start na oponach przeznaczonych do sportu.
  Zawodnicy Auto Koła Centrum z ważną licencją sportową kierowcy i opłaconą składką członkowską za 2013r. wpisowe na daną rundę - 50 zł pod warunkiem odbytego co najmniej jednego startu do którego wymagana jest licencja kierowcy w sezonie 2013. Jest to forma pomocy Zarządu Koła w umożliwieniu im treningu techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej.
   
  Dodatkowe podziały:
 • "Puchar Mistrzów" min. 3 załogi. Dla utytułowanych Zawodników tzw. "Dinozaurów", którzy zakończyli karierę zawodniczą i w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach internetowych.
 • "Puchar Pań" min. 3 załogi - kobieta kierowcą (Pilot może być płci odmiennej) - będzie prowadzona klasyfikacja roczna.
 • "Puchar Dziennikarzy" - min 3 załogi - za kierownicą dziennikarz z wyłączeniem klasy Gość (Pilot może być osobą postronną) - będzie prowadzona klasyfikacja roczna
   
  Klasę, Grupę stanowi min. 5 samochodów. W przypadku braku klasy samochody zostają włączone do klasy bezpośrednio wyższej. Jeżeli brak jest klasy Open, klasy te liczone są tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale punkty do klasyfikacji sezonu są zaliczane wg frekwencji klasy Open.
   
  Samochody posiadające silniki z turbo doładowaniem zostaną dopuszczone do startu w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika:
  - z zapłonem Zi x współczynnik 1,7
  - z zapłonem ZS (diesel) x współczynnik 1,5
  (zgodnie z załącznikiem "J" FIA).
   
  Wpisowe standardowe: 160zł/Załoga
   
  Kierowcy samochodów Fiat 126 z oryginalnymi silnikami 600, 650, 652 ccm i Fiat 126 Bis z oryginalnym silnikiem o pojemności 703 ccm - Wpisowe: 110 zł/Załoga
   
  Wpisowe Puchar Tedex WRC: 110zł/Załoga
   
  Wpisowe Puchar Tedex 126p: 60zł/Załoga
   
  Wpisowe dla wszystkich uczestników w dniu imprezy przed startem: 250zł/Załoga
   
  Dla załóg spoza Warszawy proponujemy wysłanie zgłoszenia poprzez formularz na Naszej stronie, wpłatę wpisowego przelewem na nasze konto (nr. konta dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym), zarezerwowanie numeru startowego na forum i załatwienie wszystkich formalności związanych ze startem w dniu imprezy.

 

Informacje dodatkowe: 0-602-25-95-90, 0-607-903-103

 

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail automobilklub@ak-centrum.pl .

 

Gran Prix o Puchar Prezesa Auto Koła Centrum odbędzie się przy ul. Ordona o godz 18:00. (Godzina podana orientacyjnie, potwierdzimy w dniu imprezy - zależna od ilości załóg startujących) Najlepszych 6 załóg w klasyfikacji generalnej i 3 najlepsze w każdej klasie po pierwszej pętli (po 5 próbach) zostaje dopuszczona do startu. Powyższe Gran Prix nie jest liczona do klasyfikacji rajdu. -->

 

 

Uroczyste rozdanie nagród - BILARD CLUB „WINER”- PUB - Warszawa ul. Tarczyńska róg Niemcewicza

20:30 Wyniki prowizoryczne

21:00 Rozdanie nagród

Nieodebrane nagrody przepadają !!!

 

Serdecznie zapraszamy

Organizator

AK Centrum

 

Widziałam kilka Subaraków na liście dla podpowiedzi : trasy są w większości szutrowe :-)

Link to comment
Share on other sites

Kaziu musisz przełamać złą passę :-)

 

Fotki:

 

 

https://plus.google....110490138637377

Dzięki Monia za zdjęcia. A przy okazji już wiem, że to na Staniewickiej połamałem spód przedniego zderzaka ( niestety latanie tylną osią pół metra nad ziemia nie mogło się inaczej skończyć )

 

Tym razem bede tym krzykliwym u Marka...

 

No cóż, fajna imprezka ale szansa nie wykorzystana. Te 4te coś mnie prześladuje ;)

A widzisz trzeba było wyłączyć ABS i byłbyś 11. Najważniejsze to że podgryzasz czołówkę.

Link to comment
Share on other sites

Tym razem bede tym krzykliwym u Marka...

 

No cóż, fajna imprezka ale szansa nie wykorzystana. Te 4te coś mnie prześladuje ;)

Taaa.... Pewno pilot się nie popisał i tym razem dodał kilka sekund :/ Powiedz mu że jak nie był tam gdzie powinien to ma Google mapsy w taczfołnie i powinien sprawdzić.

Bez ABS byliście najbardziej "widowiskową" ekipą..... Ktoś mi znany mówił na Staniewickiej "to je rally" :P

Edited by obcy17
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...