Skocz do zawartości

"przeróbka" poduszki powietrznej


subcharles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możliwa jest przeróbka dwustopniowej poduszki powietrznej (wersja US) na jednostopniową (wersja UE) ? Kupiłem taką "amerykańską" nieświadomy, że będzie się różnić od "naszej". Były problemy z jej podłączeniem (inny pin). W końcu udało się, ale elektryk oznajmił mi, że zadziała tylko jeden z dwóch nabojów, więc mam się rozglądać za nową. Znajomy "specjalista" polecił mi firmę, która podobno wykonuje przeróbki - wymieniają chyba nabój na jednostopniowy. Mam jednak wątpliwości, co do wyników takiej przeróbki... Czy wymiana "naboju" rzeczywiście wystarcza, czy te poduszki jednak różnią się czymś więcej niż tylko nim (sposób otwierania, kształt kurtyny itp.). Możecie coś napisać w tym przedmiocie ? Może to tylko ściema i nie da się takiej przeróbki fachowo wykonać, a goście z "firmy" tylko zainkasują parę groszy .... Kupiłbym drugą poduszkę, ale nigdzie nie mogę dorwać używanej do europejczyka (Forek 2.5 xt z 2004 r.), a nowa to wydatek ponad 4.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tematem. Na amerykańskim forum podmiana naboju (cztery śrubki) to dość popularny mod, ale... nikt nie wypowiedział się jak i czy to zadziałało. Tutaj ciężko powiedzieć co jest lepsze - brak poduszki czy taka, która nie wiadomo jak zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak drogie są poduchy, ze warto z nimi kombinowac, zamiast kupic drugą?

Jak na część, którą mamy nadzieję nigdy nie użyć? - tak :P

Malo kto swiadom jest tego co potrafi poduszeczka, az dziw bierze ze godzimy sie miec to przed nosem. ;)

Jestem świadom, z drugiej strony równie niebezpieczne jest powietrze (huragany, tornada), a zgadzam się nim oddychać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malo kto swiadom jest tego co potrafi poduszeczka, az dziw bierze ze godzimy sie miec to przed nosem. ;)

Jestem świadom, z drugiej strony równie niebezpieczne jest powietrze (huragany, tornada), a zgadzam się nim oddychać ;)

No bo Ty to nie "malo kto" ;) zapewne wiesz ze "poduszki powietrzne" o ktorych teraz mowimy nie sa napelniane powietrzem, wiec o tych tornadach to....

Inna sprawa ze jesli chodzi o powietrze to specjalnego wyboru nie masz.

Probowales bojkotowac powietrze przez dluzej niz kilka minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może, czy europejska ale od "anglika" różni się czymś od tej z wersji kontynentalnej ?

Tu już nie powinno być różnic. Może w nowszych autach, jeśli poduszka miałaby jakiś asymetryczny kształt... ale raczej nie w tym przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Ty to nie "malo kto" ;)

No ba... i dlatego zgadzam się również, żeby mój silnik zasilany był wysoce łatwopalnym płynem. Wiesz jaki on może być niebezpieczny? :P

 

No, to juz lepiej.

Ciesze sie ze odszedles od pomyslow bojkotowania powietrza. :)

 

Generalnie popieram zdanie karola76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...