Skocz do zawartości

Auta z kratką w 2014


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca, ale coś w ten deseń. Nie jest to ani naciągane, ani śliskie, jest to zarobkowe świadczenie usług. Nie znam żadnej firmy spełniającej warunki dotyczące takiej działalności, która została by za to w jakikolwiek sposób ukarana. Nie można karać przedsiębiorcy, który działa zgodnie z literą prawa i spełnia wszystkie warunki wszystkich urzędów, którym jest podległy.

 

Myśle ze nie jest to najlepsze miejsce do dyskusji ale , jak już zaczoles :) to coś Ci powiem a moze i mnie czy inni posłuchają ;). . Moja szwagierka została księgowa roku 2013 wiec coś niecos chyba sie orientuje :). http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/renata-stelmach-liderem-ksiegowosci-2013

Pytałem ja o wszystko bo już dawno miałem zamiar kupić auto na firmę i sprawa nie jest prosta . Fikcyjna umowa najmu innemu podmiotowi , mimo ze na papierze wyglada ok , jest dalej fikcyjna i koniec . Ma to sens jak sie ma dwie dzialnosci itp.

Gorzej jak przyjdzie kontrola , i np. udowadnia Ci ze wynająłes auto fikcyjnie , a to w całe nie jest takie trudne , w dobie monitoringu, kamer , mandatów , fotoradarów , sąsiadów czy innych świadków .

Ja z biegiem lat mam coraz większe parcie na święty spokój i spokojny sen , jak zaoszczędzenie pozornie kilkunastu tysięcy , ale co kto woli . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie racje. Carfit - nie jest to miejsce na taka rozmowę, masz oczywiście rację. Księgowa jest od księgowania, US od wlepiania mandatów, a radca podatkowy żeby pisać kontry - każdy ma pracę i każdy jest zadowolony. Umowy na taki najem nie są fikcyjne i jest do udowodnienia za pomocą konkretnych przepisów. Przede wszystkim nie musisz go wynajmować na 24h każdego dnia (na pewno domyślisz się o co chodzi).

Co do stwierdzenia ''gra niewarta świeczki' - wszysytko zależy od obrotów, ilości samochodów itd. Ja Imprezy też nie mam wrzuconej w działalność - nie ma sensu sie gimnastykować kiedy nei jest to potrzebne. Nie ma co kombinować tylko trzeba efektywniej pracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie musisz go wynajmować na 24h każdego dnia (na pewno domyślisz się o co chodzi).

 

Kolego jeśli go nie wynajmujesz 24h a jesteś w jego posiadaniu 24h co można ci udowodnić to otrzymujesz go bezpłatnie a to już temat nieodpłatnych świadczeń i mówię Ci nie idź tą drogą bo nie zaoszczędzisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy ewentualnej dostępności w ofercie Subaru samochodów z tzw. kratką, czyli posiadających homologację ciężarową umożliwiającą pełne odliczenie VAT na początku 2014 roku, kiedy to najprawdopodobniej chwilowo powrócą do łask stare przepisy. Wiemy już z odpowiedzi Dyrekcji, że takich aut w ofercie SIPu nie będzie. Nie ma zatem powodu prowadzić tu dyskusji na temat innych, wątpliwych również w mojej ocenie rozwiązań i trzeba poczekać na nowe uregulowanie tej materii, które pewnie pojawi się dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...