Skocz do zawartości

Rajd Finlandii - wyjazd


jarmaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od Wiśni przemieszczał się szybciej nawet autobus z fińskim kierowcą na szutrowej drodze. Dyfer wydawał takie dźwięki, jakby zaraz miał się zmielić do końca. :(

Inna sprawa, że pewnie nie ma u nas wielu kierowców, którzy osobówką pojechaliby tak po szutrowej drodze, jak ten gość autobusem. Chwilami nawet na zakrętach lekko odkręcał w drugą stronę bo tył wynosiło! Nic dziwnego, że tam tylu mistrzów świata…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarmaj - testowałeś już coś ostrzej w Gliwicach? Zyje?

 

 

 

Jak droga do domu? Bez kłopotów? Jak knajpa? ;-)

 

Hehehehe, żyje, powiedziałbym nawet: nieźle znosi "donut's" na placykach :twisted:

 

Droga bezproblemowo pokonana,a knajpa nadspodziewanie smaczna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dyfer się trzyma. Jakoś makabrycznie nie próbowałem go dobić, ale przestałem oszczędzać. Droga OK, ale już wiem czemu tak narzekałeś na ulewę na Litwie. Jak pod Częstochową przeszła burza, to większa część szerokości drogi była potrzebna na nagłe zmiany kierunku jazdy. Chyba czas kupić nowe opony… ;)

Jedzonko bardzo dobre i duuuuże!

 

A tak w ogóle to rajd jest fantastyczny!!! I sama Finlandia zresztą też.

Tam jest chyba więcej szutrowych dróg, niż asfaltowych. I wyglądają one lepiej, niż niektóre asfalty u nas. Są idealnie równe, szerokie, używane jako normalne drogi lokalne ze znakami, drogowskazami itp. I co jeszcze ważniejsze, drogi te wiją się bez przerwy, to w prawo to w lewo, pełne są stromych wzniesień przez które nic nie widać, a za którymi zdarzają tak ostre zakręty, że gdyby pojechać ciut szybciej, wyskoczyłoby się wprost do lasu. To raj na ziemi dla kierowców!

 

A sam rajd… Przejazdy czołówki wprawiają dosłownie w osłupienie! Jak na jednym bardzo stromym spadaniu Loeb przeleciał partię zakrętów tak, jakby oglądać film w przyspieszonym tempie, to wszyscy wręcz zaniemówili. Zresztą to bardzo szybki rajd, dużo łuków gdzie idzie się pełną bombą, albo kilometrowych prostych z wieloma chopami po drodze.

Od początku było widać, że Groszek ma mocną chrapkę na zwycięstwo i jechał fenomenalnie. Zresztą różnica w prędkości przejazdów Groszka, Loeba, Solbiego i Hirvonena, a całej reszty, była bardzo duża. Ta czwórka od początku nie miała konkurencji. Szkoda że Peter skończył tak jak skończył…

Bardzo widowisko jechał Gigi Galli, ale już sporo wolniej. Reszta oczywiście też szybko, ale to już nie było to.

 

Nasi… hmmmm… myślę że najlepiej powiedzieć że jechali tak, jakby chodziło o to, by nie utkwić nikomu w pamięci…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dyfer się trzyma. Jakoś makabrycznie nie próbowałem go dobić, ale przestałem oszczędzać. Droga OK, ale już wiem czemu tak narzekałeś na ulewę na Litwie. Jak pod Częstochową przeszła burza, to większa część szerokości drogi była potrzebna na nagłe zmiany kierunku jazdy. Chyba czas kupić nowe opony… ;)

 

Ja nie dałem się miotać po całej drodze ale Lucek miał okazję obserwowac ruchy kierownicą jakbym conajmenij jechał 200km/h po OSie ;)

 

Jedzonko bardzo dobre i duuuuże!

 

Cieszę się ze wam smakowało.

 

A tak w ogóle to rajd jest fantastyczny!!! I sama Finlandia zresztą też.

Tam jest chyba więcej szutrowych dróg, niż asfaltowych. I wyglądają one lepiej, niż niektóre asfalty u nas. Są idealnie równe, szerokie, używane jako normalne drogi lokalne ze znakami, drogowskazami itp. I co jeszcze ważniejsze, drogi te wiją się bez przerwy, to w prawo to w lewo, pełne są stromych wzniesień przez które nic nie widać, a za którymi zdarzają tak ostre zakręty, że gdyby pojechać ciut szybciej, wyskoczyłoby się wprost do lasu. To raj na ziemi dla kierowców!

 

Do lasu albo do..jeziora ;-)

 

 

Z tym rajem to torchę przesadziłeś, szczególnie po drodze która wybrałem na powrót.

 

A sam rajd… Przejazdy czołówki wprawiają dosłownie w osłupienie! Jak na jednym bardzo stromym spadaniu Loeb przeleciał partię zakrętów tak, jakby oglądać film w przyspieszonym tempie, to wszyscy wręcz zaniemówili. Zresztą to bardzo szybki rajd, dużo łuków gdzie idzie się pełną bombą, albo kilometrowych prostych z wieloma chopami po drodze.

Od początku było widać, że Groszek ma mocną chrapkę na zwycięstwo i jechał fenomenalnie. Zresztą różnica w prędkości przejazdów Groszka, Loeba, Solbiego i Hirvonena, a całej reszty, była bardzo duża. Ta czwórka od początku nie miała konkurencji. Szkoda że Peter skończył tak jak skończył…

Bardzo widowisko jechał Gigi Galli, ale już sporo wolniej. Reszta oczywiście też szybko, ale to już nie było to.

 

Nasi… hmmmm… myślę że najlepiej powiedzieć że jechali tak, jakby chodziło o to, by nie utkwić nikomu w pamięci…

 

Nic dodac nic ująć.

 

o i jeszcze agresywna jazda C2jek i niektórych N-ek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dałem się miotać po całej drodze ale Lucek miał okazję obserwowac ruchy kierownicą jakbym conajmenij jechał 200km/h po OSie ;)

No ale ja jechałem potem, więc pewnie na oponach na których ubyło w międzyczasie z pół metra bieżnika! ;)

 

Do lasu albo do..jeziora ;-)

Najlepsze było hamowanie tuż za szczytem do skrzyżowania w kształcie litery T, gdzie jezioro było jakieś dwa metry za oporem…

 

 

Z tym rajem to torchę przesadziłeś, szczególnie po drodze która wybrałem na powrót.

Chodziło mi o drogi szutrowe, nie przelotówkę, gdzie co kilometr jest fotoradar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dałem się miotać po całej drodze ale Lucek miał okazję obserwowac ruchy kierownicą jakbym conajmenij jechał 200km/h po OSie ;)

No ale ja jechałem potem, więc pewnie na oponach na których ubyło w międzyczasie z pół metra bieżnika! ;)

 

Pijesz do mojej gonitwy do Wawy? ;-)

 

 

Jak klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach oczekiwania na fotki prawdziwe moich kolegów wrzucam kilka fotek okołorajdowych

 

 

Wiśnia w Tallinnie

 

1708061251sy7.th.jpg

 

 

Świnki Chrumkają

 

1808061240rn3.th.jpg

 

 

Profi sprzęt do wyważania samochodu (corner weights)

 

1808062014yv6.th.jpg

 

 

I auto na nim stojące...

 

1808062015tc5.th.jpg

 

1808062016bs0.th.jpg

 

 

Gustowny fiński ekologiczny breloczek do kluczy...

 

2008060722gu0.th.jpg

 

2008060726tp0.th.jpg

 

 

 

Dość rzadka GC8...

 

2008061223qz9.th.jpg

 

 

2008061224qq6.th.jpg

 

2008061225su4.th.jpg

 

 

Focus-prawie-WRC spotkany na stacji benzynowej...

 

2008061413kb7.th.jpg

 

2008061414ho1.th.jpg

 

...jednak prawie robi różnicę...

 

 

2008061415kf8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garśc foteczek z rajdu :-)

 

No to łycha Panowie :D

1dp3.th.jpg

 

Az wizualizuje sobie odcinek specjalny...eee znaczy wjazd do brzucha potwora morskiego ;-)

2es1.th.jpg

 

Say cheese :D

3wt9.th.jpg

 

Dwóch takich co zapas piwa wypiło...

4uy0.th.jpg

 

Nie ma jak lans...ale chwila cos tu kolorystycznie nie pasuje ...

5qh3.th.jpg

 

A wspominałem, że Jarek służył w artylerii ...? ;-)

7dd9.th.jpg

 

poszli konie po beeee...po łące ;-)

8to2.th.jpg

 

ekwipunek paszteciarza z innego ujęcia

9ty2.th.jpg

 

Elvis też wpadł na szutry...

10ny7.th.jpg

 

fińskie gangi motocyklowe terroryzowały okolicę

11ll1.th.jpg

 

rajdóweczki :D

12hp8.th.jpg

 

1-szy dzień przywitał nas piękna pogodą

13uu8.th.jpg

 

Troche żelastwa

14uh7.th.jpg

 

15qa5.th.jpg

 

16ny9.th.jpg

 

17bd8.th.jpg

 

18lu8.th.jpg

 

19nt9.th.jpg

 

Nieoczekiwane spotkanie ślicznotek

20bg9.th.jpg

 

21ab6.th.jpg

 

22tv6.th.jpg

 

23gn3.th.jpg

 

ślicznie mruga ;-)

24fz3.th.jpg

 

co by tu zepsuć ?...juz wiem na pewno ma za "miękki zawias i za mało laduje" :mrgreen:

25tk2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...