Skocz do zawartości

ogrzewanie prawej strony


Andrzej69

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Kapic napisał:
W dniu 17.12.2020 o 19:10, Jakim71 napisał:

Może ten typ tak ma.

Po wymianie nagrzewnicy temperatura jest taka sama z lewej jak prawej. Przed wymianą z prawej strony (szyba, twarz, nogi) wiało zimnem nie ważne od temperatury ustawionej. Także obstawiam, że u Ciebie po prostu nagrzewnica nie działa tak jak powinna. 

Edytowane 23 godziny temu przez Kapic

 

Dla spokoju dam do płukania raz jeszcze. Po ostatnim czyszczeniu jest wyraźnie lepiej. Może poproszę żeby zostawili nagrzewnicę z chemią na dłużej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.10.2020 o 19:42, KaiM napisał:

Natomiast najprościej bez rozbierania czegokolwiek jest uruchomić test modułu HVAC który po kolei uruchamia wszystkie tryby i wszystkie serwomechanizmy klapek sterujących rozdziałem powietrza.

potrzeba do tego jakiegoś specjalnego programu na kompie czy wystarczy FreeSSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie było tak. 2008 OBK USA, w ogóle nie grzał. Mistrz w warsztacie przepłukał wodą, nie wypadło nic zaskakującego. Zaczęło grzać, ale dopiero przy siarczystych mrozach okazało się, że tak naprawdę to grzeje tylko lewa strona. Mistrz zamienił przewody, wejściowy z wyjściowym wczoraj. Przez jakiś czas grzała i lewa i prawa, może nie w 100% ale na pewno było lepiej, po czym lewa strona zrobiła się zdecydowanie chłodniejsza. Dzisiaj pojechałem marudzić i mistrz ponownie zamienił przewody. Przejechałem 150km jak dotychczas grzeje i lewa i prawa, prawa może odrobinę mniej ale grzeje!

Możliwe, że jakiś szlam się poruszał, raz w jedną, raz w drugą stronę. Tak czy inaczej jest zdecydowanie lepiej. Zakładam, że to może być tymczasowe rozwiązanie. Jednakże, koszt, czas trwania naprawy, opcja znalezienia właściwej nagrzewnicy, i w ogóle znalezienie warsztatu w mojej okolicy, który miałby czas na zrobienie tego, ech szkoda gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Kambol napisał:

Grzanie jednej strony, to raczej kwestia uszkodzonych silników sterujących klapami w module ogrzewania/wentylacji.

tak by się zdawało, ja u siebie sprawdzałem działanie klap w pierwszej kolejności, działają OK.  Nagrzewa się tylko część nagrzewnicy od strony rurek, nagrzane powietrze z tej części nagrzewnicy wpływa na lewą stronę kanałów wentylacyjnych, na prawą stronę kanałów wentylacyjnych wpływa nienagrzane powietrze, które przepłynęło przez nienagrzaną część nagrzewnicy.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...