Skocz do zawartości

ogrzewanie prawej strony


Andrzej69

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, WOJO napisał:

Użyjcie kwasku cytrynowego, zamiast octu.

obawiam się że u mnie poprzednik zasyfił nagrzewnicę jakimś środkiem do uszczelnienia układu chłodzenia, mając problem z UPG. Jak zmarznę w mrozy, to może zrobię jeszcze jedną próbę z kwaskiem cytrynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w moim OBK 2008 gdy go kupiłem w ogóle nie działał ciepły nawiew. Mój mechanik wypłukał nagrzewnicę, tylko wodą, bez dodatków. Przez miesiąc działało jak należy.

Dziś zwróciłem uwagę, że nie grzeje mi prawa strona. No może trochę grzeje, ale słabo tak na 1/4 tego co daje lewa strona, gdy grzanie ustawione jest na maxa. Poziom płynu w chłodnicy oraz w zbiorniczku jest poprawny. UPG to to nie jest, sprawdzone. Szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy IV i OBK III nie trzeba rozbierać całej deski. Wystarczy zdjąć parę plastików pod kierownicą i opuścić kolumnę kierowniczą. Co prawda za pierwszym razem wyjąłem plastiki włącznie z radiem ale nie było to konieczne.

Opisywałem to w tym temacie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 00:35, Hookie napisał:

U mnie pomogła wymiana nagrzewnicy. Też nie grzało z prawej. 

 

Gdzie wymieniałeś, też u Carfita?

Jeżeli możesz to podeślij koszty PW - u mnie niby wciąż działa, ale przyda się na przyszłość, bo pan sOBek ma u mnie dożywocie :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lutek34 napisał:

w sumie to długotrwałe płukanie wymontowanej nagrzewnicy pomogło w Twoim przypadku, jakich dokładnie środków używałeś? Ocet, kwasek cytrynowy, kamyk?

Jak masz wymontowaną w ten sposób nagrzewnicę to można też troszkę ruszyć syf w środku jakimś drutem.

Ja czyściłem kamykiem bo tylko to miałem pod ręką. 

Finalnie i tak zmieniłem nagrzewnicę na nową (na allegro można kupić za 250zł). Bo jak dłuzej potestoalem to jednak była delikatna różnica między stonami, ale po tej operacji była znaczna poprawa.

Moja ori nagrzewnica miała na prawdę dużo syfu w środku. 

Tak to wyglądało w trakcie.

20191012_152545.thumb.jpg.ed6a1709763cb18afbbea7e3f265e7ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lutek34 napisał:

a nie rozcinałeś jej, żeby zobaczyć ile kanalików i w której części są przytkane?

W końcu jej nie przeciąłem. Cały osad zbiera się po stronie przeciwnej niż wejście/wyjście, czyli po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające jest, dlaczego w Subarakach ta nagrzewnica tak chętnie się zasyfia? Miałem mnóstwo samochodów i w żadnym z nich nie było problemu z ogrzewaniem. Córka pomyka 20 letnim A4 z przebiegiem 350kkm i ogrzewanie tak działa że można się rozpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jakim71 napisał:

Czy we Wrocku jest jakiś warsztat co przepłucze nagrzewnicę? ASO tylko wymiana.

 

sam sobie tego nie ogarniesz? nawet płynu z chłodnicy nie trzeba spuszczać, ściągając te dwa węże przy grodzi, wyleci troszkę płynu a z nagrzewnicy trzeba go wydmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jakim71 napisał:

Czy we Wrocku jest jakiś warsztat co przepłucze nagrzewnicę? ASO tylko wymiana.

 

A dzieje Ci się coś? czy tak profilaktycznie?

To jest prosta czynność. No ale jeśli chcesz zapłacić to trzeba znaleźć zakład który zrobi to sumiennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lutek34 napisał:

dziś ostatnie próba, albo się udrożni albo rozciekanie, wlane 500ml odrdzewiacza, bo tyle się zmieściło z wężami, tak zostawiam do jutra

 

131275030_463711918360946_2576224962747929716_n.thumb.jpg.79e1323fc93288a854c65d1507f6b630.jpg

Ile Ty masz nalotu, że sprzęgło przy 332000 wymieniane? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lutek34 said:

obecnie 343kkm, samochód kupiłem z przebiegiem 331kkm z uwaloną UPG i całą resztą.

Hej Lutek, i jak poszło z płukaniem odrdzewiaczem? Sukces czy zdrada? :) Widzę, że mamy podobne samochody, ja swój kupiłem też jak miał 320k km :) Ale już po generalnym remoncie silnika :) No i u mnie też nie grzeje prawa strona, choć już raz płukana wodą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jackname napisał:

Hej Lutek, i jak poszło z płukaniem odrdzewiaczem? Sukces czy zdrada?

 

 10h moczenia odrdzewiaczem, 1h moczenia gorącym roztworem kwasku cytrynowego, 1h moczenia gorącym czystym octem i wygląda na to że zdrada. Jak u mnie jest podobny syf jak u tego ruskiego, to żadne octy tego nie rozpuszczą. Żałuję że nie zalałem ksylenu, może by coś rozpuścił, z tej oleistej mazi.

 

https://www.drive2.ru/b/540336298846585134/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 18:02, ewemarkam napisał:
W dniu 15.12.2020 o 08:47, Jakim71 napisał:

Czy we Wrocku jest jakiś warsztat co przepłucze nagrzewnicę? ASO tylko wymiana.

 

A dzieje Ci się coś? czy tak profilaktycznie?

To jest prosta czynność. No ale jeśli chcesz zapłacić to trzeba znaleźć zakład który zrobi to sumiennie. 

 

Dałem dzisiaj do zakładu, który przepłukał nagrzewnicę ale skutek słaby. Z prawej wieje zimniejsze powietrze. Nowy trop jest taki że wieje też słabiej niż z lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jakim71 napisał:

 

Dałem dzisiaj do zakładu, który przepłukał nagrzewnicę ale skutek słaby. Z prawej wieje zimniejsze powietrze. Nowy trop jest taki że wieje też słabiej niż z lewej strony.

 

Właśnie o to mi chodziło. Przepłuczą tylko wodą i nic więcej. Wieje w sensie słabszy jest nadmuch? Czy mniej ciepłe powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Właśnie o to mi chodziło. Przepłuczą tylko wodą i nic więcej. Wieje w sensie słabszy jest nadmuch? Czy mniej ciepłe powietrze?

 

Potestowałem trochę i stwierdzam, że jest lepiej. Dalej z prawej strony jest chłodniejsze powietrze ale już można normalnie nagrzać kabinę. 

Obserwuję jednak słabszy strumień powietrza z prawej strony. Nigdy nie sprawdzałem jak było na początku. Może ten typ tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 19:10, Jakim71 napisał:

Może ten typ tak ma.

Po wymianie nagrzewnicy temperatura jest taka sama z lewej jak prawej. Przed wymianą z prawej strony (szyba, twarz, nogi) wiało zimnem nie ważne od temperatury ustawionej. Także obstawiam, że u Ciebie po prostu nagrzewnica nie działa tak jak powinna. 

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...