Jump to content

Czy mozliwe jest docieranie automatu?


Jasionowski

Recommended Posts

Witam,

 

Czy możliwe jest docieranie automatu w silniku wolnossącym (Legacy MY 2006, 2.0R)?

Jeżeli tak, to czy zasady obowiązujące przy ręcznej skrzyni biegów są takie same, jak przy automatycznej, czy można je trochę zmodyfikować?

Do tej pory (tj. ca 3.000 km) jeżdziłem ostrożnie i raczej nie przekręcałem 4 tys obrotów.

Przy ręcznej skrzyni powinienem teraz pojechać spory odcinek na maksymalnej szybkości. Z tym może byc problem, bo jak będę jechać nawet po autostradzie z prędkością 200 km/h to połowa mijanych Finów zadzowni na policję. Ja zresztą też nie widzę potrzeby jechania z taką prędkością nawet na autostradzie. Czy mogę (tj. czy efekt docierania bedzie podobny) przejść na tzw. półręcznę skrzynię i jechać powiedzmy na trzecim biegów z prędkością 160km/h? Silnik będzie wtedy na maksymalnych obrotach dopuszczalnych przez producenta (na trójce max 160).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ techniczne, więc nim przejdę do konkretów OT, to powiem że też nie uważam takiego docierania za absolutnie niezbędne. :wink:

 

A teraz do rzeczy. Jesteś w Finlandii, tak? A może tak w okolicy Jyvaskyla? Bo właśnie w tamtych okolica w sierpniu noclegów poszukuję (na rajd Finlandii), więc gdybyś jakieś namiary mógł zapodać, rad byłbym za wiadomość! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...