Skocz do zawartości

Outback h6 3.0 2001


m.lessman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Właśnie zostałem posiadaczem Outback'a, i za diabła nie wiem gdzie jest VDC ? Nie mam takiego przycisku.

Czy jest możliwość włączania lub wyłącznia ? Na filmach w YT widziałem ,że auto lepiej się sprawuje po wyłączniu. Mam tylko przełącznik przy skrzyni POWER i HOLD. Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo: witamy się tutaj: http://www.forum.sub...h-forumowiczow/

 

Drugie primo: masz wersję przedliftową, w której nie ma możliwości wyłączenia VDC. "VDC Off" ma wersja po lifcie w miejscu obok przycisku CRUISE i podgrzewania piór wycieraczek (nad popielniczką). Power i Hold do tryby pracy skrzyni. Power to chyba nie muszę opisywać, Hold to tak bardziej na zimę lub w teren.

 

Na włączonym VDC da się pojechać bokiem ale tylko na śliskiej nawierzchni (lód, śnieg) i w miejscu w którym możesz solidnie się rozpędzić:

 

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Europejską i nie ma tego przycisku. Podobno to duża strata. Będę czasem ciągał małą motorówkę a jak jest nad wodą wszyscy wiemy. Podobno można samemu praktycznie bezinwazjnie zrobiś sobie taki przełącznik. Podejrzewam ,że może w bezpiecznikach ?

 

Na włączonym VDC da się pojechać bokiem ale tylko na śliskiej nawierzchni (lód, śnieg) i w miejscu w którym możesz solidnie się rozpędzić:

Tak to ja chyba nigdy zasówał nie będę ....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Europejską i nie ma tego przycisku. Podobno to duża strata. Będę czasem ciągał małą motorówkę a jak jest nad wodą wszyscy wiemy. Podobno można samemu praktycznie bezinwazjnie zrobiś sobie taki przełącznik. Podejrzewam ,że może w bezpiecznikach ?

 

Na włączonym VDC da się pojechać bokiem ale tylko na śliskiej nawierzchni (lód, śnieg) i w miejscu w którym możesz solidnie się rozpędzić:

Tak to ja chyba nigdy zasówał nie będę .... :(

 

W puszce z bezpiecznikami pod maską znajdź (FWD)(VDC OFF), wkładasz tam bezpiecznik i masz tylko AWD bez VDC i ABS. Potwierdzeniem jest paląca się kontrolka VDC OFF.

 

Będziesz będziesz ;) .

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę sprawdzał. Postaram się żeby mieć jakiś przełącznik w kabinie - ale to jest już robota dla elektryka.

Szukałem dziś w necie instrukji obsługi po Polsku no i lipa .... Mam instrukcję ale po Włosku a translatory tłumaczą jakieś bzdety ...

Wiecie coś w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dziś w necie instrukji obsługi po Polsku no i lipa .... Mam instrukcję ale po Włosku a translatory tłumaczą jakieś bzdety ...

Wiecie coś w tym temacie ?

Cuś by się może i znalazło... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Europejską i nie ma tego przycisku. Podobno to duża strata. Będę czasem ciągał małą motorówkę a jak jest nad wodą wszyscy wiemy. Podobno można samemu praktycznie bezinwazjnie zrobiś sobie taki przełącznik. Podejrzewam ,że może w bezpiecznikach ?

 

Na włączonym VDC da się pojechać bokiem ale tylko na śliskiej nawierzchni (lód, śnieg) i w miejscu w którym możesz solidnie się rozpędzić:

Tak to ja chyba nigdy zasówał nie będę .... :(

 

W puszce z bezpiecznikami pod maską znajdź (FWD)(VDC OFF), wkładasz tam bezpiecznik i masz tylko AWD bez VDC i ABS. Potwierdzeniem jest paląca się kontrolka VDC OFF.

 

Będziesz będziesz ;) .

 

Sprawdzałem dziś w bezpiecznikach ale nie znalazłem bezpiecznika z takim opisem o którym mówisz. Bezpieczniki mam po prawej stronie obok bateri pd maską.

 

Pierwszy śnieg w Iławie ale jazda .....

 

http://www.youtube.com/watch?v=NtiqoCcmIIA

 

Coś poszło nie tak teraz działa,,,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@m.lessman, - potwierdzam, że da się wyłączyć i to jak wtedy pięknie zachowuje się ten samochód.. to jest nie do opisania :)

Może trzaśniemy Ci fotkę gdzie dokładnie co zrobić?? :)

 

Przełącznik w kabinie, to byłaby już bajka, ale podniesienie maski i włożenie bezpiecznika zajmuje 5 sekund ;) Więc póki co, trzeba sobie radzić tak. Szkoda tracić okazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W puszce z bezpiecznikami pod maską znajdź (FWD)(VDC OFF), wkładasz tam bezpiecznik i masz tylko AWD bez VDC i ABS. Potwierdzeniem jest paląca się kontrolka VDC OFF.

Będziesz będziesz ;) .

Czyli sprawdzenie posiadania VDC przed liftem można dokonać tylko tą metodą? Wg ulotki teoretycznie mam VDC a w praktyce nie wiem jak to stwierdzić :)

 

43efea0ec966ef09med.jpg

 

Zelazłem do garażu, zrobiłem fotki i wrzucam. Dodatkowo przeczytałem w instrukcji że trzeba to stosować przy złapaniu kapcia. Jeżeli złapiemy gumę z tyłu to nie zmieniamy nic, jeżeli z przodu to trzeba zmienić koło z tyłu na przód. Potem należy zmostkować bezpiecznikiem od VDC i mamy napęd na przód.

 

To jest klapka od bezpieczników:

296dd47eabc98fd5med.jpg

 

A to jest skrzynka (sorki za brak ostrości):

f43afca8baf948ccmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie !!! Zamontowałem i mam przełącznik w kabinie ( nie widoczny ). Sprawdziłem już oczywiście na gliniastym polu. Muszę przyznać że ruszanie jest łatwiejsze pod ostrą górę bez VDC ale kiedy jest włączony i się ruszy to nie ma sensu wyłączać. Natomiast po pierwszym śniegu w Iławie z wyłączonym VDC wszystkie ronda były moje ..... Zabawa jest niesamowita i w brew pozorom prowadzenie auta bokami nie jest takie trudne. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym 2014 roku !!! Zdjęcie przełącznika prześlę na dniach .

Edytowane przez m.lessman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Panowie !!! Zamontowałem i mam przełącznik w kabinie ( nie widoczny ). Sprawdziłem już oczywiście na gliniastym polu. Muszę przyznać że ruszanie jest łatwiejsze pod ostrą górę bez VDC ale kiedy jest włączony i się ruszy to nie ma sensu wyłączać. Natomiast po pierwszym śniegu w Iławie z wyłączonym VDC wszystkie ronda były moje ..... Zabawa jest niesamowita i w brew pozorom prowadzenie auta bokami nie jest takie trudne. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym 2014 roku !!! Zdjęcie przełącznika prześlę na dniach .

 

Znam to!!!! :D

teraz dopiero zaczęła się zabawa :D

Edytowane przez Albi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...