Skocz do zawartości

Rodzina sie powieksza - jakie auto co pomiesci 3 foteliki.


walus_legacy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyrost jest na 270 km tyle samo co wersja 200 km. Kurcze trochę kusi ten w wersji Titanium s

A jak ten powershift czyli at bo tylko at biorę pod uwagę

 

No tak, ale skoro 200 konna wersja po programie ma to samo co 240, to mozna sie zastanowic czy slabszej nie brac :)

Powershift - dwu sprzeglowka, ciut wolniejsza od DSG - tez brak jak na razie jakis informacji, ze ma jakas wtope.

 

Mialem s-maxa, ale starsza wersje 2.5T - bardzo dobre auto, swietnie sie prowadzi, miejsca od groma. Bylem bardzo zadowolony, ale van jakos ogolnie mi nie podszedl i jak tylko przestal byc potrzebny opchnalem go, suv pewnie tez by nie podszedl - lubie przy asfalcie siedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pomyslalem, ze warto wrzucic krotki update z uzytkowania Hondy - moze sie przydac innym poszukiwaczom wozidla z trzema isofixami. Generalnie dla mnie - strzal w 10-tke. Wnetrze przestronne I latwo zaadoptowac do swoich wymagan. Jeden fotelik mam zamontowany na srodkowym przednim siedzeniu, dwa pozostale na zewnetrznych w tylnym rzedzie. Fakt, ze oba wewnetrzne fotele mozna przesunac o jakies 25 mm do tylu poprawia przestrzen na wysokosci lokci - bardzo dobre rozwiazanie. Synek siedzi z przodu i obserwuje z ciekawoscia inne auta na drodze. Corki z tylu maja doskonala widocznosc przez boczne szyby. Dodatkowo, jak jechalismy na wakacje to do bagaznika weszly wszystkie bagaze  zabawki, turystyczny fotelik tzw high chair dla malego, plus 2 rowerki corek i wozek malego. Bagaznik ma jakies 450l pojemnosci, wiec nie malo, ale ze az tyle sie zmiescilo to bylem w szoku.

Z punktu prowadzenia auta - dla kierowcy - szalu nie ma. Jezdzi w miare poprawnie, auto skrzynka zmienia biegi bardzo plynnie i nigdy nie zdaje sie byc na zlym biegu. Jedyny minus to taki, ze przy jezdzie autostradowej i na tempomacie jakikolwiek podjazd zaczyna sie zrzuceniem biegu i sprintem pod gorke. Troche to denerwujace ale da sie przyzwyczaic. Silnik - cichy i lubiacy wysokie obroty, pracuje bez zarzutow.

Pozdro.

Edytowane przez walus_legacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odświeżam temat, może ktoś miał okazję montować 3 foteliki w OBK V? Najchętniej bym chciał wsadzić 2 x isofix + pasy po środku, ale obawiam się, że żadne kombi by nie dało rady.

Właśnie stoję przed dylematem kupna auta. Z różnych względów zostały w rozgrywce tylko 2 modele. Serce bardzo podpowiada Outback, ale rozum mówi XC90. Różne półki cenowe, ale to brałbym odpowiednio starszego łosia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę OBK 3gen, który tylną kanapę ma dość wąską

Nie pamiętam dokładnego wymiaru ale po zamontowaniu w isofixach 2 skrajnych fotelików - pozostaje w środku zbyt mało miejsca na montaż jakiegokolwiek fotelika nr 3. Ewentualnie jakaś wąska poduszka dla najstarszego (9 lat), ale żadna dorosła osoba w środku nie usiądzie. To oczywiście zależy od fotelików również - no ale mam jakie mam.

 

Przeniosłem moje foteliki do OBK 5 gen - i miejsca zrobiło się więcej... o 0,5cm. To było spore rozczarowanie w porównaniu do zew wymiarów auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo też Galaxy, Sharan/Alhambra, Renault Espace, Grand Scenic, Peugeot 5008.

 

Off topic - I auta z przesuwanymi tylnymi drzwiami - nie jak w S-Max.

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego Ford produkuje dwa bliźniacze modele. Galaxy powinien mieć przesuwane drzwi - wtedy bym zrozumiał.

Wiem wiem większa waga - ale kto raz używał tego rozwiązania z dzieciakami, nie będzie chciał innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, zwłaszcza że te auta są dość szerokie, więc czasem to jedyne wyjście w jakimś centrum handlowym, czy innym zatłoczonym miejscu

 

Ja polecam Hondę (wiadomix ;) ) Odyssey,  wygodne wozidło na długie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaiM napisał:

Albo też Galaxy, Sharan/Alhambra, Renault Espace, Grand Scenic, Peugeot 5008.

 

Off topic - I auta z przesuwanymi tylnymi drzwiami - nie jak w S-Max.

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego Ford produkuje dwa bliźniacze modele. Galaxy powinien mieć przesuwane drzwi - wtedy bym zrozumiał.

Wiem wiem większa waga - ale kto raz używał tego rozwiązania z dzieciakami, nie będzie chciał innego.

Zawsze jest B-Max, albo Grand-C-max (ten jest fajny) z przesuwanymi drzwiami i osobnymi fotelami, tylko wiadomo, nieco mały ogólnie no i bez 4x4. A po co produkują Galaxy i S-maxa jednocześnie - dla mnie to też zagadka. S-max ma nawet większy nieco bagażnik od G. ;)  No i nowa wersja - opcjonalnie napęd 4x4 (!!)  Na prawdę zajefajne auto. Dla miłośników "naszej" marki pozostaje przymierzać się jedynie do Tribeki, ewentualnie Outbacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...