Skocz do zawartości

temat o motocyklu


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję pomocy, sprawa dotyczy motocykla ale pewnie pomożecie

Pierwsza sprawa potrzebuję kupić pastę uszczelniającą pod dekiel cylindra jaka najlepsza ??

I dwa trochę poważniejsza sprawa, odkręcając śrubę przy cylindrze ukręciłem gwint w środku (śruba wchodzi w cylinder u góry jest nakrętka do pokrywy) i pytanie czy jest jakaś pasta, pianka aby zalać i nakręcić śrubę?? śruba jest w takim miejscu że może tam być na stałe, ukręciłem ją przez przypadek, wykręcając cylinder nie trzeba jej odkręcać ale zrobiłem głupotę i na siłę ją wydarłem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby nagwintować i założyć większą śrubę, ale nie mam gwintownicy to raz, dwa nie mam jak okręcić całego cylindra i go dostarczyć do warsztatu a taka prowizorka mi na chwilę wystarczy aby dokończyć remont.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Użyj takiej jaką zaleca producent motocykla (patrz service manual)

ad.2 Nie bardzo jestem zrozumieć opisany przez ciebie problem ale obstawiam że ukręciłeś szpilkę w głowicy odkręcając nakrętkę.W tym przypadku powinno się ją wymienić na nową.

Czy ja dobrze zrozumiałem że chcesz zrobić remont bez wyciągania silnika z ramy? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Użyj takiej jaką zaleca producent motocykla (patrz service manual)

ad.2 Nie bardzo jestem zrozumieć opisany przez ciebie problem ale obstawiam że ukręciłeś szpilkę w głowicy odkręcając nakrętkę.W tym przypadku powinno się ją wymienić na nową.

Czy ja dobrze zrozumiałem że chcesz zrobić remont bez wyciągania silnika z ramy? :blink:

tak !1 poważnie tak zrozumiałeś ?? remont zrobiony dawno przykręcałem dekiel do cylindra i śruba poszła

 

Są takie zestawy do naprawy wyrwanych gwintów: http://sklep.interca...wint�w&leaf=WW0769

A jako uszczelniacz polecam to:

http://motobajery.pl...80c-p-5081.html

bardzo dziękuję

do moteratora proszę zamknąć temat i wywalić do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...