Skocz do zawartości

podgrzewane fotele


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

mojemu znajomemu tez poleciala mata ale on wstawil zamiast orginalnej uniwersalna mate kupil komplet na przednie fotele wygladaja jak orginal mozna montowac do wszystkich samochodow w komplecie sa 2 maty na siedzisko i 2 maty na plecy przekazniki i wlaczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie długo trzeba czekać aż zacznie wyraznie ciepło do d... dochodziło, czy u Was też tak jest?

 

Ściągni gacie i sprawdzaj :biglol:

Też mam takie wrażenie że troche ospale się nagrzewa ale w lato po odpaleniu czekałem około 20 sekund żeby tyłek przypalić - robota najmłodszych. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem w swoim MY05 z bezpiecznikami, wywala mi 15A bezpiecznik ktory wlasnie jest od podgrzewania, wymienie go i czasami chwile bedzie dzialac ale zawsze wywala po jakims czasie i to nawet jak nie uzywam, jakies zwarcie jest, sprawdzilem kostki przed zima bo wyciagalem fotele i sa ok, pytanie sie nasuwa czy moze to byc przez maty? gdzies tam robi zwarcie? jak w ogole sie wyciaga maty?

Edytowane przez Koniu0739
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie sie nasuwa czy moze to byc przez maty? gdzies tam robi zwarcie? jak w ogole sie wyciaga maty?

 

 

 

Tak może to być przez matę grzewczą !!!! na środku siedziska jest przeszycie i żeby ono trzymało kształt wsadzony jest tam drut , pod nim idą przewody grzewcze które mogą być przetarte i czasami się stykać z tym drutem a on z konstrukcją fotela i tak robi zwarcie!!

 

na zdjęciu to miejsce zaznaczyłem strzałkami

 

yx3s.jpg

 

Fotele rozebrać to trzeba mieć dużo czasu a poskładać tapicerkę to gehenna - przynajmniej do mnie !!!

 

sbvn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest jeszcze jeden problem, od ktorego fotela zaczac? chyba predzej od kierowcy bo czesciej jest to siedzenie uzywane, musze sie zastanowic czy dam sobie z tym rade i czy mi sie chce, z tego co widze wystarczy rozebrac dol fotela, gory nie ruszac?

 

p.s. mowiac duzo czasu ile miales na mysli godzin?:>

Edytowane przez Koniu0739
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich. Mam Forka 2006r. od 2 tyg, więc wybaczcie to dziecinne pytanie. Pod przednimi fotelamii znalazłem kable z zółtą kostką. 1 kabel w gladkiej izolacji idzie chyba do czujnika zapięcia pasów a drugi w peszlu wchodzi gdzieś do siedzenia. Nie widzę nigdzie włącznika podgrzrewania foteli. Więc po co są te kable w peszlach? Jak działa ogrzewanie foteli w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy IV przestały fotele grzać tyłek !!! w zeszłym sezonie zimowym było ok !!! między siedzeniami kontrolki od podgrzewania świecą . Co ? gdzie ? i jak ???

W IV wysuwa się kostka pod siedzeniem kierowcy, przekazująca zasilanie sterowania fotela oraz obu mat foteli. Trzeba wyczuć na środku, pod fotelem z przodu kostkę i docisnąć dociskając do góry. Prościej, dwoma palcami wyczuwacie kostkę i ciśniecie do góry :-D i tadam, suwa się i grzeje. U mnie dzieje się tak po jazdach w terenie ;-)

Edytowane przez Bungy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
W dniu 4.01.2018 o 18:07, Andrew75 napisał:

Witam, mam mały problem z grzaniem foteli, zmieniłem na grzane fotele, bezpieczniki wpięte dgniazda a mimo to brak zasilania, gdzie szukać przekaźnika do ogrzewania foteli.? Pacjent Legacy IV z 2004 roku.

Przekaźnik znajduje się w tablicy przekaźników pod kierownicą. Oznaczony na czerwono.

Seat heater system.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...