Jump to content

Jak wyglądają tylne półosie?


marhof

Recommended Posts

Hej, mam obecnie luzem tylny most od Imprezy P1 i chcę go założyć do Forka SG. Organoleptyczne badanie wykazało, że mosty (obecny w aucie i ten który mam luzem) różnią się wejściami na półosie. Czy ktoś posiada zdjęcia/obrazki/linki końcowek półosi od Forka SG z LSD? Próbuję ustalić jak bardzo te półosie się różnią i czy metodą "rzeżby" da radę przekonwertować oś od Forka tak żeby pasowała do mostu od P1.

 

Tu można zobaczyć jak wyglądają końcówki (to co wchodzi w most) do P1: (http://www.rs25.com/forums/f185/t184856-mlsd-axle-r160.html). Zdobycie takich półosi chyba nie jest łatwe, a dodatkowo, prawdopodobnie takie półosie nie pasowałyby do zwrotnic forkowych...

Link to comment
Share on other sites

Prawa połos jest z podwójnym frezem , ale lewa ciut krótsza jak pamietam ( sam frez ) . przegub zewnętrzny jak dobrze pamietam spokojnie pasuje do zwrotnicy / łożyska , i nawet jak mnie pamięć nie myli to chyba mam takie polosie i chyba tez dyfer :) .

Link to comment
Share on other sites

Hej, z Twojego opisu to idealnie wychodzi to czego szukam. Wiesz może czy lewa półoś różni się od tradycyjnej Forkowej? Jeśli przeguby zewnętrzne pasują do standardowych zwrotnic to byłoby fajnie - czy ewentualna wymiana półosi za talony NBP wchodzi w grę? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...