Jump to content

Impreza GC 98 skrzynia


memberofhs

Recommended Posts

Witajcie koledzy i koleżanki. Mam wątpliwości co do manualnej skrzyni mojego samochodu i chciałbym się czegoś dowiedzieć. Lewarek biegów - na luzie mam spory luz. Nie wiem jak to wyjaśnić, lecz pewien znajomy mi powiedział, że ułamana jest jakaś "sprężynka" pod mieszkiem biegów. Kiedy jadę samochodem muszę powoli wrzucać biegi z 1 na 2, i z 2 na 3. Czuję gdy szybciej wpycham biegi, że zazębiają się tryby w skrzyni. Czuć to po lewarku. Zgrzytów nie ma, tylko po lewarku czuć. Zauważyłem również, że często można "pomylić" biegi, tzn. czasem bez zastanowienia mogę wrzucić 2 redukując bieg z 5. Tak samo rozpędzając się, wrzucając z 2 na 3 - trzeba "nacelować" lewarkiem na 3kę. W innych skrzyniach biegi płynnie wchodzą na swoje miejsce, tu trzeba te miejsce wskazać. Wie ktoś co może być ze skrzynią?

Link to comment
Share on other sites

Heh, niby proste. Choć nie wiem czemu na przeglądzie nikt mi tego nie wykrył.. Dzięki za pomoc przyjaciele;-)

nie obrażaj się, po prostu nie da się wywróżyć wszystkiego przez internet i trzeba czasem odwiedzić prawdziwy warsztat ;)

 

PS. też miałem podobny luz i winna okazała się tulejka mocująca wybierak/drążek ... w ASO bez problemu to namierzyli a ten element kosztował kilkanaście zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U mnie pewnie to samo, ale jak już jest taki temat to zapytam zanim rozbiore.

Sytuacja wygląda jak na filmiku. Lub prawo/lewo, czy to na jałowym, czy na każdym biegu - tak samo.

Biegi wchodzą idealnie, żadnych zgrzytów, nic takiego. Dodatkowym objawem jest to, że jak jade np. na 3 biegu i silnik wchodzi na boost to zaczyna coś tam dzwonić i dopiero jak złapie ręką lewarek i go dopchnę to przestaje. Przepraszam za syf w aucie :P Dziś wysprzątam :) Pacjent to GT MY98

Głowne pytanie to to czy jak ściągne tunel od góry to coś tam znajdę, czy jak się do tego zabrać ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę- ale to co widac na filmiku to chyba luz na tej śrubce od mocowania wybieraka od spodu auta. Najłatwiej by było gdybyś wjechał na jakiś kanał albo wślizgnął sie pod auto i sprawdził czy żadna śrubka nie jest luźna, tym bardziej, ze coś Ci dzwoni :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...