Skocz do zawartości

Pomożecie??dławi się i czuć paliwo


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, pisze pierwszy raz, wiec jesli juz byl poruszany ten temat to sorry ale nie odnalazlem.

 

przechodze do rzeczy mam GT, zdarza mu się że prz wkręceniu na obroty przy 4,5tys lapie zadyszke po czym przyspiesza dalej, czuc tez wtedy paliwo...

Czy wymiana pompy, przewodow i swiec pomoze??

 

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapach benzyny dochodzi od strony wydechu czy z pod maski? Jak z wydechu to może świece + przewody faktycznie pomogą, wygląda jakby w pewenym zakresie obrotów niedopalał mieszanki, ale na odległość ciężko postawić diagnozę. Taniej będzie przejechać się do warsztatu na konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana elementów w ciemno to kiepski interes. Przed wymianą pompy paliwa trzeba by zobaczyć czy filtr paliwa jest OK, czy wydajność pompy też jest OK, podczas jazdy można postarać się odczytać jakies parametry z silnika, wtedy będzie wiadomo co to przydławienie powoduje. A nie masz czasem nieszczelności w układzie dolotowym powietrza jakiejś albo filtr powietrza brudny? Może jakiś wężyk podciśnienia daje ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek radzę wymienić filtr paliwa - jeśli nie był wymieniany, miałem podobne objawy i pomogło. Jak wylałem resztki benzyny ze starego filtra to aż się dziwiłem że wogóle paliwo leciało. Filtr paliwa jest częstą przyczyną zakłuceń przepływu paliwa do silnika, a użytkownicy samochodów nadwyraz często zapominają że jest to element który powinno się wymieniać tak samo jak filtr oleju.

a jeśli nie no to pazostaje warsztat bo przyczyn może być kilka i potrzebne są troszkę dokładniejsze dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, wchodze rano do garazu i gdyby nie zapach czulbym delikatna won PALIWA, najgorzej je czuc jak sie jedzie juz jakis czas SUBARU z tylu w szczegolnosci w kabinie. Gdzie szukac i czego? Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...