Skocz do zawartości

CVT


tomekwnuk1

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem XV z CVT ponad 24kkm i zadnych szarpnięć nigdy nie czułem. Myślę, ze luki słusznie radzi - serwis

 

spoko :) może to nie jest szarpanie ale po prostu czuć nie raz jak skrzynia zmienia przełożenia to jest podczas obciążenia na wzniesieniu itp. Pozdrawiam i dzięki:)

Ale ta skrzynia nie zmienia przełożeń. To nie jest automat. To przekładnia bezstopniowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ta skrzynia nie zmienia przełożeń. To nie jest automat. To przekładnia bezstopniowa...

 

Jak to nie zmienia przelozen?

Oczywiscie ze zmienia i jest to automat.

Jak sobie wyobrazasz zmiane predkosci samochodu przy stalych obrotach jak nie przez zmiane przelozen?

 

Tez pojechal bym do servisu. Nawet tylko po to by sie dowiedziec co uznac za szarpanie a co nie.

Ja mam przejechane 80 tys km CVT nic nie szarpie. No chyba ze za szarpanie uznac gwaltowna redukcje (wymuszone pedalem gazu) wzrost obrotow i skok

(dla wieleu to pewnie tylko skoczek ;) ) samochodu do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodziło i nie wiedziałem jak to opisać to dzieje się przy nagłym wzroście obrotów i po prostu czuć tą zmianę czy to normalne? pozdro:)

 

pisałem że to pojawia się przy wzniesieniach a mam tylko motor 1.6 więc muszę jechać na wyższych obrotach i ta zmiana jest odczuwalna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze mowimy o tym samym efekcie, to normalne.

Auto zaczyna przyspieszac... i masz efekt "szarpniecia".

Ostatecznie nawet w samolocie ktory przelozen nie zmienia nagla zmiana ciagu moze byc odebrana jako szarpniecie.

Czytales Lema? W "powrot z gwiazd" pojazdy maja antyprzeciazeniowy gadzet..... a to nie to samo co CVT ;)

 

Dla spokoju wstap do servisu. Najwyzej spotkasz sie z kpinami ale spac bedziesz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta skrzynia nie zmienia przełożeń. To nie jest automat. To przekładnia bezstopniowa...

Jak sobie wyobrazasz zmiane predkosci samochodu przy stalych obrotach jak nie przez zmiane przelozen?

Poprzez zmianę średnicy koła przekładni, ale ta zmiana średnicy odbywa się w sposób płynny. W przypadku przekładni z wieloma kołami następują "przełączenia" pomiędzy poszczególnymi kołami o różnych średnicach. W CVT zmiana obrotów realizowana jest przez zmianę średnicy tego jednego koła albo walca (w samochodzie raczej to drugie). To pomysł starszy niż przekładnie wielozębate,wymyślony przez... Leonarda da Vinci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta skrzynia nie zmienia przełożeń. To nie jest automat. To przekładnia bezstopniowa...

Jak sobie wyobrazasz zmiane predkosci samochodu przy stalych obrotach jak nie przez zmiane przelozen?

Poprzez zmianę średnicy koła przekładni, ale ta zmiana średnicy odbywa się w sposób płynny.

To znaczy ze jesli odbywa sie to _płynnie_ (zmiana srednicy OBYDWU kół) to juz nie nastepuje zmiana przelozenia?

Powiedz czy naprawde taka stawiasz teze?

 

I twierdzisz ze nie odbywa sie to automatycznie?

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to działa ale dziękuję za fajnyh filmik. Może doprecyzuję swoją wypowiedź, że nie tyle w skrzyni CVT nie dochodzi do zmiany przełożeń, co nie dochodzi do zmiany biegów - a takie pytanie pojawiło się na początku tego wątku. Nie możemy też CVT nazwać automatyczną skrzynią biegów pomimo tego że do zmiany przełożeń oczywiście dochodzi w sposób automatyczny. Przepraszam za pewne skróty myślowe i niedopowiedzenia, ale nie sądziłem że to tak mocno techniczne forum i ze mówiąc o przełożeniach zaraz w następnym zdaniu mamy "moment obrotowy" a nie "biegi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, znowu podpuszczasz ;)

 

No gdziez bym smial ;)

 

W Subaru wygada to tak;

http://www.subaruofkeene.com/subaru-cvt-transmission.htm

 

Wiem jak to działa ale dziękuję za fajnyh filmik. Może doprecyzuję swoją wypowiedź, że nie tyle w skrzyni CVT nie dochodzi do zmiany przełożeń, co nie dochodzi do zmiany biegów - a takie pytanie pojawiło się na początku tego wątku. Nie możemy też CVT nazwać automatyczną skrzynią biegów pomimo tego że do zmiany przełożeń oczywiście dochodzi w sposób automatyczny. Przepraszam za pewne skróty myślowe i niedopowiedzenia, ale nie sądziłem że to tak mocno techniczne forum i ze mówiąc o przełożeniach zaraz w następnym zdaniu mamy "moment obrotowy" a nie "biegi" ;)

 

Kurcze, wkoncu ktos kto wie jak to dziala.

Moge zadac kilka pytan? Bo przyznam, ze dla mnie nie wszystko jest takie jasne.

 

Wiem jak to działa ale dziękuję za fajnyh filmik. Może doprecyzuję swoją wypowiedź, że nie tyle w skrzyni CVT nie dochodzi do zmiany przełożeń, co nie dochodzi do zmiany biegów - a takie pytanie pojawiło się na początku tego wątku.

 

Napisales ze;

Ale ta skrzynia nie zmienia przełożeń.

 

Zmienia przelozenia.

 

Jednym z pytan jakie bym chcial zadac to jaka jest "rozdzielczosc" takiej skrzyni w trybie automatycznym.

Bo w trybie manualnym wiemy ze 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy naprawde skrzynia CVT jak ogranicza osiagi? na filmie wersja 2.0.

http://www.youtube.com/watch?v=dWKJBQquYAw

 

z racji tej ze mocno intereseje sie zakupem tego auta moja mama pytanie

jakie jest realne spalanie wersji 2.0 CVT w mocno zakorkowanym miescie np Wawa da sie zmiescic w 11L?

Edytowane przez GRAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ogranicza osobiscie XV'em z cvt nie jechalem za to podobno 2.0i z cvt jest bardziej ekono niz manual. W manualu XV według danych osobiscie sprawdzonych do 100km/h rozpedza sie w prawie 10s( na pierwszych 3 biegach krecony do odcinki) V max 200km/h licznikowe  i czuc podmuchy bocznego wiatru. Demonem predkosci XV  2.0i w manualu nie jest ale do sprawnego poruszania sie w miescie i trasie wystarczy. Dla kobiety XV z cvt to chyba auto idealnie : bo nie zgaśnie, jest wysokie tzn. studzienki krawezniki mu nie straszne, jest nieduze przez co parkowanie nie sprawia problemu

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 realne spalanie wersji 2.0 CVT w mocno zakorkowanym miescie np Wawa da sie zmiescic w 11L?

 

W mocno zakorkowanym Wrocławiu czy Opolu spalił 8.5 - 9.0 l/100 km. Średnia z trzech dni jeżdżenia.

Na A4 trochę ponad 9 na tempomacie i licznikowych 150 km/h czyli 140 wg GPS. Pomiar Wrocław - Opole.

Edytowane przez XV CVT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiety XV z cvt to chyba auto idealnie : bo nie zgaśnie, jest wysokie tzn. studzienki krawezniki mu nie straszne, jest nieduze przez co parkowanie nie sprawia problemu

To fakt, normalnie wypadało by wybrać diesla bo jest dynamiczny ale z racji braku automatu i możliwych problemow z silnkiem/filtrem wersja 2.0 CVT wydaje sie najlepszym rozwiazaniem. 

 

Cieszy niskie spalanie, wychodzi na to że miasto i autostrada spalanie jest podobne? 

 

Czy wersja 2.0 CVT da sie podrózowac "niemiecką" autostradą z predkosciami licznikowymi 160-180km/h przez dłuższy czas czy jest to za duzo dla tego napedu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby to być za dużo dla tego napędu?? Predkosci rzedu 180km/h dla silnika 2.0i są bezproblemowe

Ja ogolnie kazdemu nowemu dieslowi ( czy japonskiemu czy niemieckiemu bez znaczenia) mównie stanowczo nie poniewaz są po prostu bardziej awaryjne niz wolnossaca benzyna - dpf, dwumas, wtryskiwacze, turbina - i w przypaku awarii naprawa któregos z tych podzespołów to przynajmniej 4 cyfrowa liczba. W wolnossaej benzynie praktycznie nie ma co sie zepsuc oprócz elektryki:)


co do ograniczania osiagów przez cvt:

takie tam filmiki z netu: 0-100km/h 6speed manual vs cvt:

manual:

cvt:

ogladac od 0:20 Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...