Skocz do zawartości

Czy spasuje ECU od my99 do my89?


thores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy posiada ktoś doświadczenie na temat wymiany seryjnego sterownika ECU w imprezie z 98r. na nowszy np od my99, lub od wrx po 2000r. który umożliwi już ewentualny remap?

 

I drugie pytanie jak dokładnie sprawdzić jaki model silnika ma mój egzemplarz. rejestracja 22.07.1998r posiada białe zegary oryginalne 16" felgi ale nie wiem jak rozpoznać czy to jest wersja z silnikiem 211 czy już 218KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie da.

 

Zmiany modeli nastepowaly we wrzesniu. Ale nie wiem, ktory mial jaka moc.

Zreszta taka roznica w mocy, to czysta kosmetyka.

 

MY98 mial w kazdym razie cewke posrodku kolektora, MY99 bardziej z boku. To dosc latwo pozwala rozroznic te auta tak przykladowo (o ile nie byly wymieniane cale silniki z przyleglosciami :))

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy możesz ujawnić więcej informacji na ten temat gdzie takie coś nabyć i ewentualnie za jaką cenę, Ja znalazłem interfejs TackTrix i oprogramowanie EcuFlash 1.44 które prawdopodobnie obsługuje Subaru i Evo od 99. roku. (Mam namiary do osoby która ma do sprzedania).

 

A sam chciałem spróbować tylko na potrzeby własne pogrzebać w Ecu po prostu zaciekawiło mnie to i chciałem poznać tajniki działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam chciałem spróbować tylko na potrzeby własne pogrzebać w Ecu po prostu zaciekawiło mnie to i chciałem poznać tajniki działania.

Takie grzebanie,bez odpowiedniej wiedzy,może się skończyć bardzo źle dla Ecu,silnika i Twojej kieszeni.

 

Co zmiany Ecu,pewnie się da,tylko trzeba fachowca aby"trochę" pogrzebał w wiązce,co pewnie będzie droższe niż kupno remapowalnego i pasującego p&p sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...