Jump to content

Ponawiam temat szarpania skrzyni automatycznej


dziadeg

Recommended Posts

Witam.

 

Jak pisałem wczesniej na zimnym silniku automat szarpie. Wymienilem olej na orginal Subaru i juz myslałem,że pomoglo a tu wczoraj usterka znów się pojawila. Jeszcze jest tak,że jak auto stoi w garażu

to rano nic się nie dzieje a jak stoi na dworze na pochyłym podjeżdzie to szarpie czym zimniej to szarpnięcia są mocniejsze. Może ktoś spotkał się juz z taka sutuacja i pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Czy przypadkiem po prostu nie redukuje biegów w dół jak zjeżdżasz z górki ?

U mnie w takim wypadku lekko szarpie. Zdarza się też, ze gdy olej nie jest dobrze rozgrzany, to zmiana z 3go na 4ty bieg jest jakby na dwa etapy, przez pewien okres czuć jakby coś ją blokowało, po czym zrzuca bieg i obroty spadają z 2800 na jakies 2500. Cieżko to wytłumaczyć, ale ktoś gdzieś o podobnej sytuacji wspominał, tylko nie mogę znaleść.

 

 

Sent with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U mnie (4eat) na zimnym oleju w skrzyni jak nie odpuszczę gazu przed zmianą z 2 na 3 to też potrafi mocno szarpnąć. 2 i 4 spina łagodnie choć czasem z lekkim jakby poślizgiem. U siebie miałem zamiar zdjąć miskę i wymienić filtr wewnętrzny. Ktoś mi też radził zalać jakąś płukanką. Szkoda, że przed wymianą oleju nie wymieniłeś filtra wewnętrznego - a może wymieniłeś? Szczególnie zimny olej jest "uczulony" na brudne filtry.

Ja mam drugą skrzynię więc jak się okaże że jest lepsza to na niej będę jeździł, a obecną rozbiorę (szczególnie płytę sterującą) i zobaczę jak wygląda brudna i co tam się da wyczyścić.

PS. Obecna rozgrzana ładnie zmienia wszystkie biegi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj została zdjęta miska w celu wymiany filtra ale okazało się ,trzeba na niego czekać 2 tygodnie nie mam innego wyjścia jak wyplukać filtr i ponownie założyć. Czy ktoś płukal już filtr?

 

Jezeli ktoś miał podobny przypadek do mojego to mogę podpowiedzieć ,że u mnie płukanie filtra poprawilo pracę skrzyni w stopniu bardzo mnie zadawalającym.Nie szarpie na zimnym i biegi zmienia płynniej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...