Skocz do zawartości

Blob WRX problem ze skrzynią


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka ma problem z blobem :(

Cyt."padła skrzynia w impezie wrx 2002r to czy będzie pasowała od sti lub nowszego modelu wrx 2.0 lub 2.5 wrx? chodzi o to żeby skrzynia była mocniejsza bo ta juz padła drugi raz a na forum piszą, że te skrzynie są fabrycznie słabe."

 

Pomożecie ?

Śniegi nadchodzą ,czas działać ,co by świniacz ganiał po białym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować będzie,tylko trzeba dobrać odpowiednie przełożenie pasujące do tylnego dyfra,to jeśli chodzi o skrzynię z WRX-a.Skrzynie z STi 6MT też będą pasowały,tylko wtedy przekłada się cały komplet,z mostem,wałem,wybierakiem i paroma innymi drobiazgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniejsza jest w wrx 2005 tylko musisz wymienić półosie,

 

A mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat? Co jest w tej nowszej skrzyni mocniejsze? Bo obudowy są prawie te same - roznia sie na pewno mocowaniem wysprzeglika oraz sposobem prowadzenia sprzegla ale nie widzialem zeby sie czyms wiecej roznily (z zewnatrz). 6MT to inna bajka, bo skrzynia jest 30kg ciezsza, wiec ma wiecej "miesa" . Badalem troche ten temat i wyszlo ze mocniejszosc skrzyn TY754 z 2005 roku od tych starszych to tzw "urban legends" . Chyba ze mssz jakies konkretne info to chetnie się dokształcę

 

Została założona 6mt,półosie przód ,koło zamachowe,sprzęgło,wybierak biegów i wał

Czyli dyfer zostal stary i podpasowalo ? A co ze zwrotnicami?

Edytowane przez hati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia wrx 2005 ma większe zęby ,ja w moim wrx 2002 po mapie zerwałem dwójkę po wymianie przednich półosi i skrzyni z 2005 ja miałem rok spokój i następny właściciel tez nie narzeka zwrotnice zostają dyfer też ,tylko przednie półosie trzeba wymienić bo skrzynia 2002 ma frezy wypuszczone ze skrzyni , a 2005 ma otwory w skrzyni na półoś

Edytowane przez ramzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia wrx 2005 ma większe zęby

Ale sensie szerszych zębatek ? Nie moga byc chyba szersze skoro obudowa skrzyni nie jest dluzsza? Chyba ze zmieniona zostala geometra zębow. Wedlug tego co wyczytalem , to i tak wiekszosc problemow jest zwiazana z łożyskowaniem wałkow skrzyni. Jak są juz wieksze luzy to latwiej ogolic zebatki 1 i 2 biegu, zwlaszcza przy strzalach ze sprzegla.

Moze ktos jeszcze potwierdzic ze skrzynie TY754xxx z nowszych rocznikow mają wieksze zeby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...