Skocz do zawartości

Sprawdzenie smoka oleju w STI 2,5?


Piotrecki80

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w tej chwili obspawany, ale przy najbliższym przeglądzie wymienię jednak na ten x-bike-a. Słyszałem o przypadkach pękania w innych miejscach niż te wzmacniane, więc wolę mięć święty spokój. A i tak muszę miskę zmienić, bo trochę mi podrdzewiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kształt wlotu jest lepszy taki jak w oem (plaski) a ten jest taki jakby stożkowy. Prawda to czy bez różnicy? Chodzi o to ze na przechyle może zassać powietrze?
Powierzchnia ssąca jest dużo większa w x-bike-owym. I dodatkowo zapobiega spienianiu oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadkach pękania w innych miejscach niż te wzmacniane

 

A ja słyszałem strzały ......... :biglol:;)

Żeby nie być gołosłownym, tutaj jest strona ze zdjęciami różnego rodzaju pęknięć smoka olejowego w Imprezie:

 

http://www.killerbmo...PickupStory.htm Generalnie najczęściej powtarza się pęknięcie przy spawie u góry (u mnie tak samo było), ale jak widać można trafić również inną niespodziankę. Żeby obejrzeć pełną galerię, trzeba kliknąć na PHOTO ALBUM.

Edytowane przez sebachon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadkach pękania w innych miejscach niż te wzmacniane

 

A ja słyszałem strzały ......... :biglol:;)

Żeby nie być gołosłownym, tutaj jest strona ze zdjęciami różnego rodzaju pęknięć smoka olejowego w Imprezie:

 

http://www.killerbmo...PickupStory.htm Generalnie najczęściej powtarza się pęknięcie przy spawie u góry (u mnie tak samo było), ale jak widać można trafić również inną niespodziankę. Żeby obejrzeć pełną galerię, trzeba kliknąć na PHOTO ALBUM.

 

albo jestem ślepy ;) albo nie widze nic innego poza tym o czym pisałem , czyli pękniecia i urwania są w jednej górnej cześci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale również tuż przy zagięciu rury.

Pękniecie idzie z góry , coś jak kamyczek na szybie , najpierw deliaktne pękniecie , odprysk , a potem sie to potrafi roznieść na całą szybę, tu jest identycznie .

Zreszta wklej zdjęcie , bo naprawde nie wiem o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta wklej zdjęcie , bo naprawde nie wiem o co chodzi
Jak otworzysz ten link:

 

http://www.killerbmotorsport.com/index_files/OilPickupStory.htm

 

na samym dole po prawej stronie jest zdjęcie pęknięcia, które ewidentnie zaczęło się znacznie poniżej spawu, na "kolanku" i poszło do góry. :idea: Zaraz poszukam jeszcze innych opcji. Pozdrawiam.

 

A tutaj jest cała galeria pęknięć: ;)

 

http://photos.killerbmotorsport.com/GallerySlideshow.aspx?gallery=244340&mt=Photo&ci=42241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym dole po prawej stronie jest zdjęcie pęknięcia, które ewidentnie zaczęło się znacznie poniżej spawu, na "kolanku" i poszło do góry.

Taki scenariusz wcale nie jest ewidentny.

Równie dobrze mogło zacząć się od spawu i pójść w dół. ;)

Zdarzają się jeszcze inne powody pęknięcia smoków niż samoistne na spawach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogło zacząć się od spawu i pójść w dół.
Zauważ, że u góry jeszcze nie jest zupełnie oderwane, czyli musiało w tym wypadku iść od dołu.

 

Zdarzają się jeszcze inne powody pęknięcia smoków niż samoistne na spawach.

U mnie była czysto cywilna jazda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówisz o tym zdjęciu

post-766-0-48553400-1386094689_thumb.jpg

 

Bo tylko takie inne zauważyłem , to zapewniam Cię ze jest to charakterystyczne pęknięcie ale ...... Od przegięcia miski olejowej na skutek uderzenia w coś , kamień , krawężnik itp. , dopiero wklesnieta miska uderza w smok i tak wlasnie pęka . Przerabiałem i to już :) ,a nawet pewien forumowicz po Plejadach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...