Skocz do zawartości

Kilka pytań o oponki


mArcoki

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zmienić na zimówki. Ale mam mały problem. Auto to forester 2.0 bez turbo w automacie, kupiony całkiem niedawno. W czym problem? Ano dostałem oponki zimowe od poprzedniego właściciela. Strasznie je zachwalał, że super i w ogóle kleją się do asfaltu. Jednak opona ma 6 lat, czyli moim zdaniem mimo bieżnika ponad 6mm jest zużyta, szczególnie, że była to opona kolcowana. Poprzedni właściciel strasznie się napocił wyciągając kolce, a ja po takim zabiegu najchętniej opony bym utylizował.

 

Teraz moje pytanko, sporo już w autko włożyłem i nie stać mnie na komplet nowych opon, a używanych czy bieżnikowanych nie kupię. Czy coś stoi na przeszkodzie aby kupić 2szt w tym roki i kolejne 2 w przyszłym? Podkreślam, że ograniczeniem jest mój budżet i tego się raczej nie przeskoczy.

Edytowane przez mArcoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Też to przerabiam i budżet jest kiepski. Padło na Hank.. w442 (nie będę reklamował, bo nie wiem czy wolno)- cena kolo 280 sztuka. gdześ czytałem na forum, że w 4x4 powinno się 4 kapcie zmieniać na raz ( inne zużycie bieżnika na osiach nie służy?). Ale niech się ktoś mądrzejszy w tym temacie wypowie- osobiście nie sądzę żeby ok 2-3 mm różnicę robiło, byle były jednakowe bieżniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz jaki masz budżet na te opony, jaki rozmiar, jakiej marki masz zamiar kupić, itd. Poza tym zajrzyj do tematu o oponach ;)

 

600zł mogę wydać. Tematy o oponach przejrzałem. Chodzi o to, że nie wiem czy w tym aucie z takim, a nie innym napędem ma to w ogóle sens. Bo jedna oś będzie miała dobrą przyczepność, a druga na pewno sporo gorzej.

 

Rozmiar mam 205x70x15, nie chcę tego zmieniać. Szczerze to nie specjalnie się jeszcze rozglądałem za konkretną oponą.

 

No właśnie. Ja na pewno musiałbym kupić opony z zupełnie innym bieżnikiem. Mogę przemęczyć się ten sezon i na drugi kupię 4 nowe kapcie.

Edytowane przez mArcoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat jest mniej wrazliwy na roznice w rozmiarze opon (zuzycie bieznika) na osiach wiec teoretycznie nic sie nie powinno stac

 

jesli upierasz sie nad nowymi oponami to w polularnym rozmiarze 195/65/15 znajdziesz w twoim budzecie lub delikatnie ponad nowe zimowe

 

chinczyka 205/70/15 kupisz 4szt w tej kwocie

 

P.S. tydzien temu kupilem 4szt zimowych nowych firestone w rozmiarze 195/65/15 za 640zł z przesylka...

 

bo spalisz wisko

 

w automacie <_< ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, "różnorodność" opon wyjdzie jak depniesz po hamulcach - im większa prędkość tym bardziej to zobaczysz :P Co do wiskozy, to temat był poruszany wielokrotnie i raczej 1-3mm różnicy jeśli chodzi o zużycie bieżnika nie uszkodzi samochodu :rolleyes: No i jak widać komplet za ok. 600zł można dostać więc szukać i nie marudzić :)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie za 600zł można kupić 4 nowe rozsądne zimowe opony w rozmiarze 205x70x15?

W tym rozmiarze nowych pewnie nie kupisz,ale w rozmiarze 195/65/15 niewiele ten budżet przekroczysz.Tylko zwróć uwagę na index nośności opony.

http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/filtr/_0_6118_6139_6165_6124_0_0_0_0_0

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opony przez te kolce nie są zmasakrowane to wrzuć na auto i zobacz jak będzie. 6lat od daty produkcji to jeszcze nie tragedia.

195/65/15 w forku będzie wyglądało dziwnie.

 

Tak zrobię. Opony nie wyglądają na zmasakrowane, sezon wytrzymają. Mają mnie dowieźć na sylwestra do Wołosatem :)

 

Dziki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...