Skocz do zawartości

Forester 2.5xt - jaka alternatywa?


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu/kwietniu bede zmienial auto - oczywiscie pierwszym moim typem byl/jest Forester 2.5xt w manualu.

 

Zaczalem sie jednak ostatnio zastanawiac czy Forester 2.5xt ma jakas sensowna konkurencje, powiedzmy do 45-50tys. pln? Chodzi mi o auto, ktore ma powiedzmy 180KM i wiecej, naped 4x4, manual, nie ma znaczenia czy diesel czy benzyna, wazne zeby byl bezawaryjny :)

 

Co myslicie o Suzuki Grand Vitara 2.7? Moze inne typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mitsu wiem jedno, moj ziomek nie mógł wyjechać nim z zaspy z ktorej ja wyjechalem bez problemu inwalidą audi :biglol:

2.0 jakis dizel miał, w trasie bardzo sensownie sie odpychał a robił bardzo duze przebiegi i nigdy nie mial awarii przez 4 lata uzytkowania. statystyk czy typwych bolączek niestety nie znam.

sprzegła sie podobno szybko zużywają :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy Outlandera 2.0 na gnojówkę. Nawet się do niego przymierzałem...

Do czasu gdy okazało się że nie jeździ , pali jak smok , jest tandetny a tylna kanapa

to deska obita płótnem.... Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrze na x3 i przede wszystkim na Outlandera 2.0T :) Ciekaw jestem opinii tego silnika z turbo.. :)

Vilmark, naprawde taka tandeta w srodku?

 

na autocentrum, dosyć pozytywnie oceniają tą wersję outlandera :)

Tylko mi się wydaje, że w tym wątku jest mowa o dwóch różnych generacjach outlandera;). A6 allroad 2.7, albo 4.2(chociaż ten ciężko osiągalny). Nie lubię vag-a i ten samochód kojarzy mi się ze sporymi kosztami, ale jest podwyższony;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja Outlandera jest bezapelacyjnie najladniejsza. Produkowany w latach 2003-2006, dostepny m.in z silnikiem 2.0T 202KM.

 

Uzytkownicy 2.0T narzekaja na:

krzywiace sie tarcze - ponoc wystarczy zmienic na jakies specjalne klocki i jest ok

spalanie, ktore oscyluje w okolicach 15-20l

forek ponoc sporo lepszy w terenie

jakies pierdoly we wnetrzu

 

Plus taki, ze nie pisza o problemach z silnikiem :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mitsu wiem jedno, moj ziomek nie mógł wyjechać nim z zaspy z ktorej ja wyjechalem bez problemu inwalidą audi :biglol:

Takie wnioskowanie nie ma najmniejszego sensu. Inne opony, masa, czasami wystarczy odrobina lodu pod kołem i jest problem.

 

Jeśli bezawaryjny to 2.5XT odpada z definicji :)

Może uturbiona Mazda CX7 ? Ewentualnie BMW X3 330d - szybko i ekonomicznie.

 

A dlaczego nie OBK H6 ? Dzielność terenowa w sumie podobna, Fore nadrabia mniejszym rozstawem osi a OBK H6 automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mitsu wiem jedno, moj ziomek nie mógł wyjechać nim z zaspy z ktorej ja wyjechalem bez problemu inwalidą audi :biglol:

Takie wnioskowanie nie ma najmniejszego sensu. Inne opony, masa, czasami wystarczy odrobina lodu pod kołem i jest problem.

 

Jeśli bezawaryjny to 2.5XT odpada z definicji :)

Może uturbiona Mazda CX7 ? Ewentualnie BMW X3 330d - szybko i ekonomicznie.

 

A dlaczego nie OBK H6 ? Dzielność terenowa w sumie podobna, Fore nadrabia mniejszym rozstawem osi a OBK H6 automatem.

 

CX7 biore pod uwage, ale mam wrazenie, ze moge sie nie zmiescic w budzecie.

Obk h6, tak jak wczesniej napisalem, jest rowniez na mojej liscie - niestety jest w automacie, a ja preferuje manualna skrzynie..

x3 mnie zaciekawilo, musze o tym aucie poczytac

Dzieki za wszystkie sugestie :)

 

 

forek to był by regres ;)

 

nie przeszkadza mi taki "regres".. (w sumie tak bym tego nie nazwal) :) Najbardziej martwi mnie awaryjna jednostka, o ktorej zapewne myslalbym za kazdym razem wsiadajac za kierownice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KamilP, zależy czego oczekujesz od auta, poza awaryjnością. Jeśli zależy ci na prawdziwym napędzie 4x4, to poza Subaru i Audi chyba nie ma zbyt dużego wyboru, większość się rozpina powyżej pewnej prędkości i w razie poślizgu, trzeba liczyć na to, że się zepnie. Suzuki Vitara ma stały napęd, ale jest ciasne w środku i mało komfortowe (opinie zasłyszane od kilku użytkowników).

 

Myślę, że charakterystyka Forestera powoduje, że nie ma specjalnie odpowiedników, bo albo konkurenci mają gorszy napęd (np. Outlander) albo są z "wyższej" półki (np. BMW X3).

 

Mnie zawsze się podobała I generacja Tuarega - wiem, że większy, nie wiem jak z awaryjnością, i nie wiem czy znajdzie się przyzwoity egzemplarz w tej kwocie, ale autko wg mnie zacne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta, ktorym dojade na spot kajtowy czy miejscowke snowboardowa. Zapakuje z latwoscia sprzet.. Przy okazji fajnie byloby jakby "jechal" czyli moc powiedzmy od 170KM w gore. Raczej manual. Bezawaryjny :)

Raz jeszcze powtorze, szkoda, ze nie ma Forka z h6! :)

 

Ps. Zerknalem na x3.. sami handlarze sie oglaszaja z laleczkami i innymi perelkami.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma x3. Bardzo fajne auto, niektóre silniki np. 2.0d mają słabą opinię jeśli chodzi o serwisowanie ale to dotyczy wszystkich beemek z tymi motorami. Wykonany fajnie, lepiej wyposażony od forka sg i bardziej przestronny w środku, szczególnie na tylnej kanapie. Z zewnątrz podobnej wielkości. W terenie nie jeździłem poza prostymi żwirówkami i tam trzymał się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Grand Vitara miała kiepski komfort jak była na ramie. Potem wprowadzono samonośne i komfort się poprawił - oczywiście nie jest jak w limuzynie ale coś za coś.

Niewątpliwie Suzuki z pośród wymienionych aut ma najlepsze właściwości terenowe (blokada dyfrów).

 

Do kolekcji dorzucam Pajero 3.2, Land Crusera oraz Nissana Murano (sam Hołek nim jeździł ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2,5xt, Mazda CX7 2,3 Turbo, Outlander 2.0T, X3 3.0 benzyna lub diesel. Jak szukałem te rozpatrywałem i jest forek :biglol:

 

Pojeździj kazdym ja po jeździe próbnej forkiem w zimie wiedziałem ze to jest to czego szukam. Tylko weź pod uwagę ze to jest jednak specyficzny samochód imho. Albo się go kocha albo nienawidzi. Jeśli duzo jeździsz w trasach dlugich to go odpuść

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...