Skocz do zawartości

żarówki zegarów wrx - podświetlenie zegarów


hulkster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Podepnę sie choć troszke inny problem.

W moim OBK MY04 podczas jazdy w miejscu przejechanego dystansu wyświetla zmiennie napis ILL5

wiem ze jest to natężenie oświetlenia, lecz nie reaguje wówczas na pokrętło ze zmianą mocy ???? Czy może sygnalizuje coś innego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pod prędkościomierzem i obrotomierzem powinny być trzy T7 3.0W (niebieska wtyczka), a pod wskaźnikiem paliwa i temperatury dwie T5 2.0W (czerwona wtyczka). Pytanie czy można w niebieskie włożyć nieco mocniejsze T5 LED i wtedy może się wyrówna jasność?

 

 

Okazuje się, że zwykłe żaróweczki T5 nie pasują do Subaru. :angry: Może ktoś wie jakimi oznaczeniami się posługiwać, żeby je znaleźć? Przejrzałem już dziesiątki stron i nic.  A o tych T7 to nawet w sklepach elektronicznych nie słyszeli. To jakaś paranoja.

Up!

 

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomo81 napisał:

Dzięki. Tylko czy to nie za mała moc? Według manualu pod zegarami powinny być 3W i 12V, a ta, którą podałeś jest 14V....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam wątek. W WRX, którego kupiłem, nie działa podświetlenie licznika / wyświetlacza przebiegu. Czy ktoś z Was wie jaką żarówkę należy kupić, aby to wymienić i jakie narzędzia będę potrzebował? Czy procedura jest analogiczna jak w Foresterze 2006-2007 (takich wątków znalazłem kilka)?
 

@sebachon może Ty to przerobiłeś już :)?

 

Dzięki,
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qóba napisał:

Odświeżam wątek. W WRX, którego kupiłem, nie działa podświetlenie licznika / wyświetlacza przebiegu. Czy ktoś z Was wie jaką żarówkę należy kupić, aby to wymienić i jakie narzędzia będę potrzebował? Czy procedura jest analogiczna jak w Foresterze 2006-2007 (takich wątków znalazłem kilka)?
 

@sebachon może Ty to przerobiłeś już :)?

 

Dzięki,
Kuba

Kuba procedura pewnie jak w moim WRX :-). Dwie śrubki w ramce. Wyciągasz. Potem odkręcisz zegary. Bez rozpinania spokojnie wymieniasz żaróweczki. 
Ja wkładałem i ledowe ale wróciłem do zwykłych. Philips 12516CP żarówki W1,2W

12V 1,2W W2x4,6d

 

Pozdro. 
 

Ps. Widzę, że WRX wrócił do domu? :-))

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qóba napisał:

Odświeżam wątek. W WRX, którego kupiłem, nie działa podświetlenie licznika / wyświetlacza przebiegu. Czy ktoś z Was wie jaką żarówkę należy kupić, aby to wymienić i jakie narzędzia będę potrzebował? Czy procedura jest analogiczna jak w Foresterze 2006-2007 (takich wątków znalazłem kilka)?
 

@sebachon może Ty to przerobiłeś już :)?

 

Dzięki,
Kuba

Procedura jest bardzo prosta. Dwie śruby u góry w desce, następnie wyjmujesz ramkę i odkręcasz śruby zegarów. Masz wtedy dostęp do żarówek od tyłu. Ja kupiłem sobie zapas chyba tych T5, ale jutro sprawdzę dokładnie 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...