Skocz do zawartości

Nierówno starte opony


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabierałem się do zmiany kół i trochę mnie zmartwił stan opon. Na wiosne jak zdejmowałem je, nie zwróciłem uwagi, ale są w różnym stanie, w środku bieżnika od 4mm do 6mm. Jedną oponę mogę zrozumieć, że jest bardziej starta na środku, bo jak głupi jeździłem z miesiąc i dopompowywałem i mogłem czasami przesadzić, ale pozostałe powinny być równe-a nie są.

I teraz moje pytanie, dlaczego tak może być i czy moge na tym jeździć?

Zaznaczę, że obie lewe są bardziej zjechane niż prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile geometria w porządku,to wygląda na problem ze zbyt dużym z ciśnieniem w oponach.

Wszyscy fachowcy mówią,że zimówki przy bieżniku ok.4mm to już śmietnik i wymagają wymiany.

Czy możesz na tym jeździć to musisz ocenić sam.Pytanie gdzie i jakie to jazdy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tymczasowe jeżdżenie, bo nie kupie z dnia na dzień nowych. Geometria jest na 95% ok. Jedna opona, ta którą dopompowywałem, jest bardziej starta na srodku (i ma tam 4mm), reszta jest rownomiernie starta, tak około 5-6mm. Na oko widać, że dwie prawe są w najlepszym stanie, jedna lewa w miare ok, a jedna widać, że gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisujesz to zdecydowanie sprawa ciśnienia. Nieprawidlowa geometria wyciela by ranty a złe amorki porobily by zeby. Styl jazdy raczej wplywa na obie strony, chyba ze umiesz "skręcać po subarowemu" tylko w jedna. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a złe amorki porobily by zeby

 

to juz nie te czasy, ząbkowanie opon jest wywołane zbyt wysokim ciśnieniem w oponie.

 

"skręcać po subarowemu" tylko w jedna.

 

hehe , znałem kobiete co skrecała tylko w prawo

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...