Skocz do zawartości

Jakie opony wielosezonowe do Forka?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie tylko martwię ( o ile Wiatrak sie myli w tej kwesti :D ) ilu osobom Wiatrak udzielił takich cennych rad, ilu poszło za jego przykładem, ilu przeczyta ten wątek i stwierdzi: "faktycznie chop ma racje po co przepłacać..." :(

 

No nie o to chodziło, bardziej udeżyłbym we Freudowską ocenę osobowości, a cały dogmat opony zimowej dobrej na wszystko, oceniłbym krótko.

 

Jeździj na czym chcesz, nawet na kołach z wozu drabiniastego, ale jeśli "n" osób , które wiedzą co mówią, tłumaczy Ci że bredzisz... To wiedz, że coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś wkońcu podsumuje wywody Wiatraka, oraz jego argumentację.... bo mi się ciśnie kilka zdań kończących.

 

...ale nie chcę tego robić, bo potem znowu będzie, że nieokrzesany jestem.

 

Hę.?

Ależ można podsumować w kulturalny sposób. ;)

Wszyscy inni użytkownicy,fachowcy i specjaliści mylą się i nie mają racji.Wszystkie testy i porównania opon,są tendencyjne i służą tylko firmom oponiarskim do robienia kasy.

Kilkaset milionów użytkowników opon zimowych i letnich żyje w błędzie,niepotrzebnie wydając kasę. :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytując "klasyka" :

 

 

dbde8a15e12c4e3d6473aad9f5c99e02.jpg

PROBLEM, KTÓRY NIE JEST NASZ, NIE JEST NASZ ...

 

No niestety to nasz problem, bo on jeździ tam gdzie Ty możesz jechać, lub ja. A to już mój problem, chociaż zaczynam już przywykać do normalnych inaczej na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale........................... chyba starczy juz tych bredni w tym wątku

Wiatrak - chcesz jeździć na całorocznych ? Twoja sprawa - nie będę Cię nawracał bo to nie ma sensu - masz swoje jedyne słuszne zdanie - fajnie/trudno. Tylko kup porządne np, Goodyeara. Po drugie korzystaj z nich max do 5-6 lat i tak do 5mm bieżnika - potem jest to juz mało bezpieczne. Te 5 lat odnosi sie do czasu uzytkowania, bo czy te opony maja rok, dwa czy trzy lata od produkcji i nie były uzywane to podczas prawidłowego magazynowania realnie starzeją sie przez rok jak przez 2 tygodnie jazdy (to słońce, chemoa z dróg, sól, woda itp wpływa na proces starzenia)

 

Natomiast nie rozpowszechniaj bzdur że jazda latem na zimówkach czy całorocznych jest bezpieczniejsza od jazdy od opon dedykowanych na konkretna porę roku, ale oczywiście życze Ci, abyś nigdy nie znalazł się w sytuacji gdy zabraknie tego 1 metra. Poniżej link do testu zimówek i całorocznych gdzie idealnie jest opisane gdzie te całoroczne są słabsze:

http://www.tyrerevie...-test-part2.htm

A tu jeszcze piękne porównanie łacznej długości dróg hamowania na suchym, mokrym i śniegu przy zastosowaniu opon letnich cały rok, zimowych cały rok, całorocznych i łaczenia lato+zima. Wyniki są jednoznaczne.

http://www.tyrerevie...n-Tyre-Test.htm

 

Kwestie wyważania kół i sposób pominę, bo nie mam weny dziś tłumaczyć, ale w skrócie - doważanie na aucie to totalnie bezsensowna operacja Dokłądnośc wykonania sprawnej technicznie i nieuszkodzonej piasty, łożyska i tarczy hamulcowej jest tak duża, ze jedynym realnie wyważanym elementem jest felga z oponą, a dokładność tych maszyn jest delikatnie mówiąc średnia.

Edytowane przez lukass
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim czasie dywagacji wybrałem do swojej maszyny Geolandary G 012 A/T-S.

Tematem "przewodnim" było znalezienie opon na zimę, Subariady i Plejady.

Jakiś taki złoty środek, choć nie od dziś wiadomo, że carfita nikt nie objedzie w terenowej więc to trochę mrzonka :)

Nie wiem, jak to będzie zimą, do tej pory miałem Vredesteiny i było OK choć w letnich pękły mi ścianki w trzech egzemplarzach więc coś jest nie tak.

Na razie problemem jest obcieranie nadkoli, bo troszkę przedobrzyłem z rozmiarem 215/60/17 przez brembulce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, można też rozważyć Vredestein Quatrac 3, przyzwoita caloroczna opona.

Budujące, że są osoby samodzielnie wyciągające wnioski.

 

zespół Macierewicza dosłownie :facepalm:

 

szkoda, że dopiero po dzwonie takie pewniaki przychodzą po rozum do głowy :wacko:

 

http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/opony-zimowe-maja-byc-obowiazkowe-za-brak-surowe-kary/92xvx

 

!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się przyłącze do tematu.

Zdarzyło mi się, w życiu przez kilka miesięcy sprzedawać opony montować je i doradzać klientom.

 

Osobiście nie odważył bym się, jeździć cały rok na zimówkach. Nie tylko z powodów o których mówiono mi przy nauce fachu oponiarskiego. Kilka lat temu jechałem z kumplem jego golfem II. Palące słońce, lato piękna równa droga prędkość na szczęście tylko ok 90 km\h. Nagle strzał jakby wybuch granatu, ułamek sekundy byliśmy już na poboczu blisko rowu na szczęście dzięki skillowi kumpla, nie na przeciwległym pasie. Wychodzimy z fury oglądamy auto co się stało.

Okazało się, że pękła tylna prawa zimówka. Nie polecam takiej przygody nikomu.

Mam dwa komplety i trzymam się tego,że trza zmieniać opony względem pór roku.

 

Szerokości !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu firmowej Corsie przez pewien czas jeździłem w lecie na zimowkach, przy kazdym zakręcie bylo słychać płacz opon ;) , były tez kłopoty z trakcją.

Wniosek taki, że opony zimowe nie nadają się do jazdy latem (i zapewne w drugą stronę też to działa) i na pewno nie jest to 'wymysł' branży oponiarskiej mający napędzić sztuczną sprzedaż.

Co do całorocznych to jak coś ma być do wszystkiego to okazuję się, że jest do niczego. Do sejczento może bym założył ale nie do 1,5 tonowego auta ze słabymi hamulcami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...