Skocz do zawartości

sonda lambda 115 a 125koni, taka sama czy inna?


pininfarin01

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moze mi kto udzielić informacji na temat czy sonda lambda pasuje z imprezy 2,0 115 z 98r do imprezy 2,0 125km z 2003r?

 

problem jest taki że impreza z 2003r nie za ładnie pracuje(tak przerywa/szarpie) ,mechanik który to robi kazał kupić sonde lambda że to może być jej wina, ale po co kupować jak bym mógł przełozyć od starszego modelu,jak po zmianie bedzie poprawa to wtedy kupię nową.

 

widzę że nie ma informacji na ten temat więc wyciągam z 115konnej i włożę do 125konnej, zobaczymy co się będzie działo :)

Edytowane przez pininfarin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sondę od fiata coupe, zawiozłem ją do mechanika, przerobił wtyczkę i sporo się poprawiło na wolnych obrotach, natomiast jeszcze podczas jazdy przerywa i jednak musi być sonda o odpowiednich parametrach. za nową trzeba dać 400zł więc kupie chyba używkę.

 

 

a co do mojego pytania to od razu odpowiem że z silnika 115km nie pasuje do 125km, różnica polega na tym że słabszy silnik ma sondę z trzema a mocniejszy z czterema przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdy kupiłem samochód, miałem już zamontowany zmiennik boscha - dedykowany do legacy/forka/imprezy, tzn już z odpowiednią wtyczką. I zamiast wyregulować zawory, co okazało się niezbędne, zabrałem się za wymianę sondy. Za nowy zamiennik boscha zapłaciłem w granicach 350zł Gdybyś @@pininfarin01, był zainteresowany tą, którą wykręciłem z samochodu, a która jest całkowicie sprawna - daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

która sona na zdjęciu jest montowana przed a która za katalizatorem? ja obstawiam że ta pierwsza, a pytam dlatego że muszę kupić a sprzedający przysłał mi zdjęcie i nie wie która jest odpowiednia, a ja auto mam w warsztacie(30km od domu) i nie mam możliwości porównać

post-8808-0-90192200-1385933969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, ale za nim to zrobią to minie kolejny dzień a tak to już by gość mi to jutro wysłał. ale ostatecznie będę tak musiał zrobić jak piszesz.

 

 

ale idąc tropem to da na zdjęciu od prawej strony ma widoczny "płaszcz" który chroni od przegrzania więc na 99% to jest sonda za katalizatorem. ale jeszcze może kto potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przygód sondy ciąg dalszy, kupiłem używana i kostka jest jest inna, u mnie jest lewa a w tej co kupiłem jest prawa, jest możliwe że auto z którego była wymontowana było z UK i dlatego wtyczka jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym że mechanik gdzieś zapodział stara sondę i mam teraz związane ręce, gdybym wiedział że taki problem jest z sondami to bym od razu spisał numery.

 

 

 

a ja myślałem że wystarczy kupić uniwersalna sondę i po problemie, ale okazuje się że subaru jest bardziej wymagające niż myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat by nie zakładać nowego.

Co jakiś czas , nie co dziennie zapala się czek z błędem sondy, przeważnie w tym samym miejscu jadąc do pracy. Rozumiem ze łapie określoną temp.i wyrzuca.Test komp.wykazał "falowanie " tejże sondy.Wiem jest do wymiany i to zrobie.

Interesuje mnie jednak to że wywala ten błąd zawsze po tankowaniu i nie ważne czy silnik zimny czy po przebiegu 300 km czyli rozgrzany.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat by nie zakładać nowego.

Co jakiś czas , nie co dziennie zapala się czek z błędem sondy, przeważnie w tym samym miejscu jadąc do pracy. Rozumiem ze łapie określoną temp.i wyrzuca.Test komp.wykazał "falowanie " tejże sondy.Wiem jest do wymiany i to zrobie.

Interesuje mnie jednak to że wywala ten błąd zawsze po tankowaniu i nie ważne czy silnik zimny czy po przebiegu 300 km czyli rozgrzany.

O co chodzi?

 

U mnie jak była padnięta lambda to też Check z błędem sondy wywalało z podobną dokładnością. Zawsze w tym samym miejscu mojej drogi z pracy do domu. Czemu akurat tak, nie mam pojęcia :D sondę wymieniłem i mu przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...