Jump to content

[legacy II] Demontaż tylnego dyferencjału


konxx91

Recommended Posts

Witam. Zbliża się zima i w zwiazku z tym zdecydowałem się zaspawać tylny dyferencjał w swoim subaru, aby usprawnić jego poruszanie się w warunkach ograniczonej przyczepności. Zabrałem się za demontaż dyferencjału, jednak okazało się, że dwie nakrętki i szpilki mocujące dyfer z tyłu do belki nie chcą współpracować. Są strasznie pordzewiałe. Czy odcinając je diaxem od strony nakrętek nie narobie sobie jakiejś dużej szkody? Czy szpilki idące od dyfra do belki są wymienne? Czy są one zamocowane w obudowie dyferencjału czy w przykręcanym deklu?

Nie widzę innej drogi niz odciecie tych szpilek tym bardziej ze nie dochodzi tam zadna nasadka a operowac można jedynie kluczem płaskim. Jeśli po odcięciu byłby duży problem z wymiana szpilek niestety musiał bym zrezygnowac z całej operacji. Proszę o pomoc.

Pozdrawaim

Edited by konxx91
Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam wszystkie śruby w dyfrze to szpilki, Ja to grzałem palnikiem ile wlezie i dały sie odkręcic. Nie mam już legacy i nie pamietam czy jest dostep, ale jak sie ta to porozcinaj nakretki szlifierką i wtedy powinny dać sie odkrecić. U mnie odkreciły sie po samym palniku :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, w takim razie będę dalej próbował. Nakrętki i resztki wystającego gwintu ze szpilki sa naprawde mocno skorodowane. Zarys gwintu jest niemalże niewidoczny, a nakrętka ledwo da się czymkolwiek złapać, a i tak przy uzyciu nawet niezbyt duzej siły klucz się ślizga. Robię to w warunkach polowych, takze dostępu do żadnego palnika nie mam. Będę próbował naciąć nakrętkę o ile pozwoli na to miejsce, może coś puści. Jeśli to nie pomoże to niestety pozostanie mi ucięcie jej wraz ze szpilką, a następnie poszukiwania szpilek.

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...