Skocz do zawartości

Forester 05 - bagażnik


kuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam małą prosbę.... mógłby ktos doradzić jak zamknąć bagażnik w Forku 05 bez centralnego zamka... cos mi sie zacina ostatnio i raz zamyka raz nie... moze to bateria, ale na razie jestem w trasie i nie za bardzo mam czas gdzies zmienic... jak mozna zamknac bagaznik bez centralnego??? gdyby ktos wiedzial to bede wdzieczny za pomoc.... sorry, jesli to pytanie z serii banalnych ale wóz mam nie dlugo i takich detali jeszcze nie poznalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien się zamknąć jak przekręcisz kluczykiem zamykając nim drzwi od kierowcy.

 

Tym sposobem klapa bagażnika się nie zamknie. Otwórz drzwi kierowcy, wciśnij przycisk centralnego zamka, którym zamyka się samochód od środka (w nowszych był na podłokietniku w drzwiach kierowcy, nie wiem, jak u Ciebie). Następnie zatrzaśnij drzwi i dopiero teraz zamknij je kluczykiem w drzwiach kierowcy. O ile to jest problem zdalnego sterowania, to podana metoda zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Samochód zamykał mi się bez klapy bagażnika, ta pozostawała otwarta. Rozwiązaniem okazał się niezawodny WD40. Klamka - rączka otwierania klapy, wskutek zewnętrznych warunków, zaczęła chodzić z wyraźnym oporem i nie odbijała do końca po puszczeniu. Bez żadnego rozkręcania zamka dosyć obficie spryskałem wspomnianym wcześniej specyfikiem we wszystkie możliwe szczeliny - otwory, kilka minut ,,pompowałem,, klamką żeby ją dobrze rozruszać powtórnie spryskałem wd40 i pozostawiłem klapę bagażnika w pozycji podniesionej żeby wd40 spłynął w głąb zamka, Powtórne ,,pompowanie,, kilka minut i wszystko działa jak nowe. A męczyłem się z problemem ze dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Spawalniczy! Dziala! A wiesz moze, czy do wymiany baterii musze miec drugie kluczyki? Slyszalem, ze moze sie cos rozprogramowac i jest problem bez zapasowych kluczykow-pilota..

 

Nie ma żadnych problemów, wymieniaj spokojnie ;)

 

Tak jak pisze GREGG - nie ma żadnych problemów - sprawdzone empirycznie w forku i legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są jakieś różnice w bateriach w przypadku różnych roczników czy modeli subaru ale ja 2 lata temu długo szukałem gdziekolwiek baterii do mojego pilota i nigdzie nie mogłem znaleźć. Skończyło się na wizycie w aso gdzie za bateryjkę zapłaciłem ok 9zł. Tydzień temu znów długo i namiętnie szukałem i udało mi się trafić w punkcie dorabiania kluczy za 15zł ;). Także nie zdziw się jak w wielu miejscach usłyszysz nie mamy takiego modelu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...