Skocz do zawartości

Błąd Error bb Tribeca B9 '08


guferek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, na wyświetlaczu mph wyskoczył mi błąd Er bb i dodatkowo zauważyłem problem z hamulcami a mianowicie czasami tracę hamulce (pedał hamulca robi się twardy) i efekt hamowania jak przy wyłączonym silniku czyli praktycznie żadne .

Po kilkukrotnym naciśnięciu hamulca zaczyna hamować normalnie. Czy może spotkał się ktoś z podobnym zjawiskiem? Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie wczoraj dyskoteka. Zapaliłom sie AT oil temp , check engine , EPS i wskaznik temp na maksa. Oprócz tego Er HC.

Kody P0700 , P0600. Auto po wyłaczeniu wróciło do normalnosci , nastepnie zwariowalo , znow poszło w błedy , generalnie nie ma reguły.

Ostatnie 24 h spokój.Gdzie dzwonić o pomoc? Po właczeniu Er HC skrzynia zaczyna pracowac inaczej( tryb awaryjny?) Auto posiada gaz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten link lecz niestety nie ma tam nic o moich przypadłościachy z hamulcami.

Poza tym dzięki uprzejmości okeyten czekam na manual - zobaczymy co się z tego wyjdzie:D

 

jak to nie ma :) ->

 

i doszli do wniosku, że to ER bb a nie 66, a to oznacza błąd komunikacji z pompą podciśnienia.

 

EDIT : z tabeli kodów :icon_arrow: Er bb (Fail of brake vacuum system)

 

 

edit....

ooo widzę że się rozwiązało, super :)

 

Problem rozwiązany:) Er bb - błąd komunikacji z pompą podciśnienia hamulcy. Został wymieniony gumowy przewód który sparciał i łapał lewego powietrza.

Po wymianie błąd Er bb zniknął a wraz z nim problem hamulcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

witam

 

Mam podobny problem czyli z wyświetlaniem się błędu Er BB na desce rozdzielczej. Zauważyłem że zawsze rano jak odpalam auto od razu po ruszeniu ten błąd występuje, następnie jak się gdzieś zatrzymam , zgaszę auto ponownie błąd ten nie występuje już lub występuje bardzo sporadycznie. Czytałem na formach o tym problemie i nawet wymieniłem pompę próżniową. Niestety problem nadal jest. Nie powoduje on jakiś problemów podczas jazdy, hamulce zachowują się poprawnie, jednak denerwuje ten wyświetlany napis no i w ostateczności może się okazać że przełoży się to na coś poważniejszego. Dlatego chciałbym rozwiązać ten problem. Może ktoś ma jakiś pomysł lub wie do kogo się udać w celu rozwiązania tego problemu?

 

 

06-08-2020 - czytając fora na innych zagramanicznych  ( :) )stronach ludzie piszą też o jakiś ewentualnych nieszczelnościach w układzie podciśnienia, czy ma ktoś w tym temacie doświadczenie walcząc z tym błędem? 

Edytowane przez Seweryn Dawid
ponowienie zapytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...