Skocz do zawartości

[Kraków] Potrzebna krew dla naszego kolegi -> A RH+


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie

 

Moze kilka słów wyjasnienia.... widzę po postach że dalej pokutuje mit uniwersalnego dawcy w układzie ABO, czyli krew 0.

Przykro mi ale antygeny grupowe w układzie ABO oraz Rh zawsze musza sie zgadzac,

nawet jesli zabraknie krwi nikt nie poda układu 0 poniewaz ryzyko wstrzasu jest zbyt wielkie, podadzą plyny infuzyjne i krwiozastepcze.

Może w czasie wojny wyglada to inaczej ale od razu uprzedzam że nik nie zezwoli w szpitalu na takie działania...przykro mi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Moze kilka słów wyjasnienia.... widzę po postach że dalej pokutuje mit uniwersalnego dawcy w układzie ABO, czyli krew 0.

Przykro mi ale antygeny grupowe w układzie ABO oraz Rh zawsze musza sie zgadzac,

nawet jesli zabraknie krwi nikt nie poda układu 0 poniewaz ryzyko wstrzasu jest zbyt wielkie, podadzą plyny infuzyjne i krwiozastepcze.

Może w czasie wojny wyglada to inaczej ale od razu uprzedzam że nik nie zezwoli w szpitalu na takie działania...przykro mi.

Pozdrawiam

 

Nie za bardzo rozumiem co chciałeś nam przez to powiedzieć. Akcja oddawania krwi dla WRCFana polega na czymś innnym przecież. Nikt nie szuka takiej samej krwi jaką ma nasz biorca, tylko każdy daje taki jaki ma z przeznaczeniem na konkretnego człowieka. To samo chciałem rzec do użytkownika pakistani. Nie jest istotne, że jesteś ze szczecina czy masz inną grupę krwi. Ważne żebyś oddał swoją dawkę w lokalnej stacji krwiodawstwa z przeznaczeniem na konkretną osobę. I wniesiesz swój duży wkład w sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Ludkowie! Od ostatniego utoczenia czerwonej cieczy minęło już ok. 2 miesiące i czas najwyższy nadszedł żeby operację powtórzyć co właśnie rankiem uczyniłem. Od Michała wiem że w tym tygodniu chwilowo rozpocznie pobyt w szpitalu i krew może będzie mu potrzebna. W bloku kumpla mieszka gostek który został poparzony i będzie potrzebował nawet 200 litrów tego magicznego płynu a takich ludzi jest duuużo więcej więc ruszajta do wiadomych punktów. Od 1-go lipca do 24-go września punkty owe kłują ludzi też w soboty i niedziele (przynajmniej w Krakowie) więc nie będzie wytłumaczenia...W Grodzie Kraka na ul.Rzeżniczej 11 godziny przyjęć (i które soboty i niedziele) można sprawdzić pod numerkiem 261-88-20. Miłego mdlenia podczas kłucia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znajomy z innego forum, kolega forumowicza Prosiaq miał bardoz powazny wypadek samochodowy, leży na OIOMie na Barskiej w Wawie. POtrzebuje krwi A RH - , której z tego co wiem po prostu nie ma. Jest niestabilny, ma urazy wielonarządowe itp. Jeżeli ktoś może lub chce oddać to procedurę juz znacie, a namiary są takie:

 

 

Maciej Kowalik

 

Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie

02-315 Warszawa, ul. Barska 16/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...