Jump to content

[Kraków] Potrzebna krew dla naszego kolegi -> A RH+

Azrael
 Share

Recommended Posts

Właśnie się dowiedziałem że sa problemy z zaopatrzeniem krew dla Michała. Jeżelki są osoby z Krakowa na forum które mają tę grupę to prosimy bardzo o oddanie bo dziś np. dostał jeden worek a powinien dwa! Oczywiście krew innych grup też sięna pewno przyda ale jemu jest potrzebna właśnie ta.

Oddanie krwi dowolnej grupy z podaniem że to dla Michała przenosi go na listę priorytetową do dostania krwi w razie braków oczywiście o ile krew jego grupy w ogóle jest, dlatego A1+ jest oczywiście najbardziej pożądane.

Przypominam że Michał Luboń leży na oddziale hematologii szpitala klinicznego collegium medicum UJ.

Informacja dla krwiodawców, ze strony http://www.rckik-warszawa.com.pl/dlakr_przygot.html

"Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien :

- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).

- Być wyspanym.

- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).

- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.

- Ograniczyć palenie papierosów.

- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.

- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!"

UWAGA!: Zaświadczenia o oddaniu sąniestety potrzebne! Trzeba je dostarczyć Megis - adres podam na PW. Osoby z Wawy mogą dostarczyć mnie i ja je wyślę.

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy oddając krew 0 RH+ w Warszawie mam jakąkolwiek szansę przyczynić się do tej sprawy?

Bo jeśli tak, to dziś mecz oglądam na trzeźwo i rano jestem w punkcie krwiodawstwa.

Przemeq, o ile ja wiem to niewielką bo 0 RH+ to komuś z A mozna by podać tylko w jakichs super nagłyuch sytuacjach ale ja się na tym kompletnie nie znam, moze ktoś będzie wiedział? Gal?

Wieczorem wrzucę namiary stacji krwiodawstwa w Krakowie.

Generalnie najlepszymi dawcami sa osoby z grupa krwi '0 Rh-' --> moga one przetaczac kazdemu bez zadnych szkod, nie maja one bowiem zadnych antygenow mogacych spowodowac koagulacje krwi biorcy.

Oprocz tej krwi moze biorca A Rh+ moze przyjac takze 0Rh+ , A Rh- , A Rh+.

Pozdrawiam i zycze zdrowia koledze.

Kochani !

Nie patrzcie na to czy macie taką samą grupę krwi co ja. Generalnie teraz są braki w centrach krwiodawstwa, więc jak tylko ktoś się czuje na siłach, niech idzie oddać. Jak nie mnie, to może komuś innemu pomożecie.

Z góry dzięki !

niestety mnie Panie ostatnio pogonily..poniewaz regularnie oddaje krew poszlam zadowolona do punktu..a Pani na to "nie dzieki..mamy malo workow" :shock:

Michal, jesli uda sie Tobie albo Megis dowiedziec gdzie beda przyjmowac i ew. na jakie haslo to chetnie upuszcze troche swojej, zolzowatej :wink:

Uzbieraliśmy juz ładną sumkena potencjalne wydatki, załatwiliśmy mu laptopa i modem UMTS/EDGE z abonamentem, aktualnei organizujemy krew i transport dla jego pani co by mogla latwiej go odwiedzac. Ma najlepsze dostępne leczenie. Na razie wiele więcej nie możemy.

To dobsze, trochu przegapiłem ale widzę że trzymacie dzielnie "rękę na pulsie". Życzę WRCfan-owi szybkiego powrotu do zdrowia - uściskajcie go ode mnie.

Śmiech'u

P.S. kurcze jeszcze niedawno widziałem go takiego szczęśliwego na Plejadach.

[EDIT] rano pobiegnę sprawdzić jaką mam grupę krwi bo nie mam zielonego pojęcia ... może mogła by się przydać

Przemeq, o ile ja wiem to niewielką bo 0 RH+ to komuś z A mozna by podać tylko w jakichs super nagłyuch sytuacjach .
też mi sie jakoś tak wydaje bo też mam 0 RH+ i coś mi ktoś kiedyś o tym wspominał.

mam taką grupę krwi gdzie się zgłosić ?? - tak żeby trafiło to dla Michała - jestem z Krakowa ?? - jak mi się uda to jeszcze dziś bym upuściła, ale wolna jestem po 20-tej !!!??

Ja moge upuscic troche AB Rh+, ale nie wiem, czy by ode mnie wzieto ;)

Trafiło by do jakiejś babci i zaczęłaby zaraz robić chicken dance :mrgreen:.

Idę jutro oddać, a co mi tam.