Skocz do zawartości

[Kraków] Potrzebna krew dla naszego kolegi -> A RH+


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się dowiedziałem że sa problemy z zaopatrzeniem krew dla Michała. Jeżelki są osoby z Krakowa na forum które mają tę grupę to prosimy bardzo o oddanie bo dziś np. dostał jeden worek a powinien dwa! Oczywiście krew innych grup też sięna pewno przyda ale jemu jest potrzebna właśnie ta.

 

 

 

 

Oddanie krwi dowolnej grupy z podaniem że to dla Michała przenosi go na listę priorytetową do dostania krwi w razie braków oczywiście o ile krew jego grupy w ogóle jest, dlatego A1+ jest oczywiście najbardziej pożądane.

 

Przypominam że Michał Luboń leży na oddziale hematologii szpitala klinicznego collegium medicum UJ.

 

 

 

Informacja dla krwiodawców, ze strony http://www.rckik-warszawa.com.pl/dlakr_przygot.html

 

"Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien :

- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).

- Być wyspanym.

- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).

- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.

- Ograniczyć palenie papierosów.

- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.

- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!"

 

 

 

UWAGA!: Zaświadczenia o oddaniu sąniestety potrzebne! Trzeba je dostarczyć Megis - adres podam na PW. Osoby z Wawy mogą dostarczyć mnie i ja je wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przemeq, o ile ja wiem to niewielką bo 0 RH+ to komuś z A mozna by podać tylko w jakichs super nagłyuch sytuacjach ale ja się na tym kompletnie nie znam, moze ktoś będzie wiedział? Gal?

 

 

 

Wieczorem wrzucę namiary stacji krwiodawstwa w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepszymi dawcami sa osoby z grupa krwi '0 Rh-' --> moga one przetaczac kazdemu bez zadnych szkod, nie maja one bowiem zadnych antygenow mogacych spowodowac koagulacje krwi biorcy.

Oprocz tej krwi moze biorca A Rh+ moze przyjac takze 0Rh+ , A Rh- , A Rh+.

Pozdrawiam i zycze zdrowia koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mnie Panie ostatnio pogonily..poniewaz regularnie oddaje krew poszlam zadowolona do punktu..a Pani na to "nie dzieki..mamy malo workow" :shock:

Michal, jesli uda sie Tobie albo Megis dowiedziec gdzie beda przyjmowac i ew. na jakie haslo to chetnie upuszcze troche swojej, zolzowatej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraliśmy juz ładną sumkena potencjalne wydatki, załatwiliśmy mu laptopa i modem UMTS/EDGE z abonamentem, aktualnei organizujemy krew i transport dla jego pani co by mogla latwiej go odwiedzac. Ma najlepsze dostępne leczenie. Na razie wiele więcej nie możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobsze, trochu przegapiłem ale widzę że trzymacie dzielnie "rękę na pulsie". Życzę WRCfan-owi szybkiego powrotu do zdrowia - uściskajcie go ode mnie.

 

Śmiech'u

P.S. kurcze jeszcze niedawno widziałem go takiego szczęśliwego na Plejadach.

 

[EDIT] rano pobiegnę sprawdzić jaką mam grupę krwi bo nie mam zielonego pojęcia ... może mogła by się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.krew.krakow.pl/index.php?art=stale

 

i o ile dobrze pamiętam to jeszcze Kopernika 17 (oddział Hematologii)

 

EDIT: nie patrzcie na to czy wasza krew trafi bezpośrednio do Michała czy do innej osoby która będzie jej potrzebować..przecież nie ma to znaczenia, ważne że komuś może uratować życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...