Skocz do zawartości

Sprawność nadmuchu w Forku MY07.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajka nie pomogła a forka mam pierwszy raz więc potrzebuję wsparcia :)

W nowym nabytku ( Forek MY07 ) szyby pokrywają się "mgłą" po kilku/kilkunastu minutach jazdy. Można ustawić nadmuch na poziomie wyrywającym włosy ale ciężko wtedy radia posłuchać. :) Włączenie klimy rozwiązuje problem ale ze względów zdrowotnych to średni pomysł.

Parowanie szyb następuje w tempie i intensywności, które było dla mnie obce we wszystkich poprzednich subarakach.

 

Czy jest klasyczne TTTM czy czegoś nie wiem ?

 

PS. jak można zrobić ogrzewanie tylnej i bocznych szyb + podgrzewanie miejsca spoczynku wycieraczek ale zapomnieć o bocznych lusterkach ? Inżynierowie FHI nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek na pewno masz. Uruchamia się z włączeniem podgrzewania miejsca na wycieraczki. A boczna szyba nie ma ogrzewania tylko to antena samochodowa...... Już chyba milionowy raz tak słyszę :-) Co do zaparowania okien TTTM. U mnie po prostu jest zaparowana szyba na tyle, że mi to nie przeszkadza...

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kwestia braku ramek może mieć wpływ na parowanie szyb ? Miałem WRX MY04 i nawet w 4 osoby trzeba było mocno "nachuchać" żeby przednie szyby zaparowały. :) W Forku 5 -10 minut w dwie osoby i szyby są białe. Może mam zapchane ( zanieczyszczone ) doloty to wentylacji ? Jeżeli są takowe.

 

Odnośnie lusterek to raczej są sprawne. Oba się składają i mało prawdopodobne żeby padły oba jednocześnie. :)

 

Podgrzewanie lusterek na pewno masz. Uruchamia się z włączeniem podgrzewania miejsca na wycieraczki. A boczna szyba nie ma ogrzewania tylko to antena samochodowa...... Już chyba milionowy raz tak słyszę :-) Co do zaparowania okien TTTM. U mnie po prostu jest zaparowana szyba na tyle, że mi to nie przeszkadza...

 

:wub:

 

Inżynierowie FHI nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać :)

 

jak się włącza ogrzewanie lusterek to wiem. :)

Problem w tym, że efekt jest niezauważalny :)

Chyba, że ogrzewanie lusterek ma tak dobrą sprawność jak wentylacja :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potwierdzam, że mają kiepskawą sprawność... Masz termometr taki na podczerwień, jak się dzieciom mierzy temperaturę przykładając 1 cm od czoła? Sprawdź kilka minut po włączeniu ogrzewania jaką mają temperaturę. Tak czy inaczej, mechanizm podgrzewa lusterka raptem do kilku stopni z tego co pamiętam, byleby stopić szron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka jak sprawne

 

 

Coś mi się wydaje, że one po prostu nie mają ogrzewania.

Muszę pogrzebać w sieci i odkopać dokładną specyfikację tej wersji tzw. "winter" sprzedawanej przez SIP w MY07.

 

Na bank mają. Chcesz to ci podeśle specyfikację MY07 na maila ;)

 

Ale potwierdzam, że mają kiepskawą sprawność... Masz termometr taki na podczerwień, jak się dzieciom mierzy temperaturę przykładając 1 cm od czoła? Sprawdź kilka minut po włączeniu ogrzewania jaką mają temperaturę. Tak czy inaczej, mechanizm podgrzewa lusterka raptem do kilku stopni z tego co pamiętam, byleby stopić szron...

 

A u mnie akurat bardzo sprawnie grzały i wilgoć szybko znikała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem instrukcję do MY07 ale specyfikacja będzie bardziej odpowiednia. Poszło na PW.

Z tego co pamiętam to były wersje bez ogrzewania. Jechałem nawet takim zeszłej zimy. Po umyciu lusterek nie wytarłem ich a ogrzewanie ( lub jego brak ) nie działało na tyle sprawnie żeby lusterka nie zamarzły. :)

 

Tak czy inaczej, mechanizm podgrzewa lusterka raptem do kilku stopni z tego co pamiętam, byleby stopić szron...

 

 

wielkie dzięki za super pomysł. Sprawdzę :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można zrobić ogrzewanie tylnej i bocznych szyb + podgrzewanie miejsca spoczynku wycieraczek ale zapomnieć o bocznych lusterkach ? Inżynierowie FHI nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać
może masz US Spec?

 

A może filtr kabinowy do wymiany?
dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz US Spec?

 

jeżeli SIP daje książkę gwarancyjną do spec. US to mam spec US. :)

 

monsieurboxeur powiedział: A może filtr kabinowy do wymiany?

dokładnie

 

w Forku też jest klasycznie w schowku ? Jeśli tak to idę go wydłubać i zakupię nowy.

 

 

W kwestii praktycznej. Zauważyłem, że nadmuch na przednią szybę ( wyloty pod szybą ) działa dopiero przy ustawieniu pokrętła w środku skali a wtedy z nawiewów bocznych jest lekka wichura. Całość działa trochę zero-jedynkowo. Całkiem inaczej niż w starszym WRX'e czy OBK MY06 gdzie można było ustawić to stopniowo.

Zacznę od filtra i zobaczymy jaki będzie efekt.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Forku też jest klasycznie w schowku ?

 

Tak, należy wyjąc schowek przed pasażerem. Instrukcję wymiany znajdziesz na forum :)

 

 

czyli standardowo. dziękuje :)

 

dzięki koledze Gregg wątpliwości się rozwiały. Ogrzewanie lusterek powinno być w mojej wersji czyli albo padło ( oba na raz ? raczej mało prawdopodobne ) albo jest tak super wydajne :)

 

Jak wymienisz, daj znać czy pomogło.

 

 

rozbiorę, pomierzę, zakupię nowy i dam znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...