Skocz do zawartości

BLITZ EBC - HELP ! :)


vagin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko, mianowicie posiadam takie wspaniałe urządzenie jak BLITZ DUAL SBC SPEC S - elektroniczny boost controller, lecz nie mogę rozkminić jak tego się używa, reguluje ciśnienie itp itd... znalazłem manuala lecz nie bardzo rozumiem o co tam chodzi :D bardzo zależy mi na tym gdyż po 1 jest to bardzo fajny i przydatny mod a po 2 ładuje mi teraz w peeku 1,56 bara co nie jest dobre dla mojego sprzęgła (bo zaczyna już uślizgiwać) a tym bardziej na dłuższą metę dla silnika :D pozdro i z góry dzięki za przydatne informacje ( i prosiłbym o wypowiedzi użytkowników tego sprzętu lub kogokolwiek kto ma o tym pojęcie a nie spamerów ;) )

post-14674-0-19623000-1384687987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zależy mi na tym gdyż po 1 jest to bardzo fajny i przydatny mod

Tu pewnie wielu miałoby odmienne zdanie. ;) I bardzo słusznie,to żaden mod tylko proszenie się o kłopoty.

ładuje mi teraz w peeku 1,56 bara co nie jest dobre dla mojego sprzęgła (bo zaczyna już uślizgiwać) a tym bardziej na dłuższą metę dla silnika

To,że obetniesz doładowanie, nie uratuje już sprzęgła. ;)

Pytanie dlaczego masz przeładowania?Samo ograniczenie doładowania nie załatwi sprawy bezpieczeństwa silnika.

Tak sobie zaspamowałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@vagin, podjedź z tym do kogoś kto ma pojęcie jak to ustawić i tyle :D

to "pudełko" reguluje tylko ciśnienie doładowania, z resztą musi poradzić sobie seryjny ECU ... więc musisz to ustawić tak, żeby w razie potrzeby nie zabrakło paliwa ...dlatego nie ustawia się tego od tak, na oko, na słuch, ani przez internet nikt Ci nie wytłumaczy ... jedź do jakiegoś dobrego nie-ASO i tyle ;-)

 

aha .. oczywiście lepiej zrobić remap ... ale zrobisz jak chcesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość już dziś rozgryzłem, teraz ładuje ile mu ustawie :) co do remapu to nie ma specjalnej potrzeby gdyż nie będę dużo więcej ładował niż seria, co do braku paliwa to się zgadzam gdyż przy takim doladowaniu egt sie robi za wysokie i może potopić kilka rzeczy (szczególnie tłoki) ;) ale nie będę latał przecież na 1,6 bara :o hehehe seryjnie jest ok 1,1 więc jak dam mu 0,2 mniej lub więcej to nic sie raczej nie stanie.... cybel co do sprzęgła to nic mu nie jest na niższym doładowaniu, co do proszenia się o kłopoty to nie boje się takich rzeczy :) najwyżej jeszcze raz rozłożę motor na częsci pierwsze, sama przyjemność :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzęgła to nic mu nie jest na niższym doładowaniu,

Na razie. ;) Ale obym się mylił.

seryjnie jest ok 1,1 więc jak dam mu 0,2 mniej lub więcej to nic sie raczej nie stanie

Jeśli dasz mniej to nic,auto tylko lekko osłabnie.Jak dasz więcej,nawet o 0,1,to stać się może bardzo wiele.

Tylko dlaczego masz takie przeładowania?Zmieniałeś coś w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeładowań już nie ma, regulacja nie działała i przeładowywał bo spadł dolny przewód podciśnieniowy z solenoidu tego regulującego ciśnienie ale już to zrobiłem na trytkę żeby więcej nie spadał :D ahhh świat był by straszny bez tych trytek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja poraz N-ty proszę - Pozwólmy ludziom wybuchać sobie silniki :)

 

osobiście przestałem się już merytorycznie udzielac w takich tematach , ot czasem sobie tylko spamnę. Pikuj ile wlezie :) Znam jeden przypadek w STI06 (zakuty mocny projekt, z niestety zakutym łbem jako właścicielem) , jak na EBC wszystko [moderator czuwa]ło dopiero na 2,1 bara :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...