Skocz do zawartości

Sonda Lambda z błędu P0030


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wiecie która to sonda z błędu P0030? Chyba wymiana nie jest jakimś problemem w garażu? Z przeszukaniem grupy wychodzi mi, ze to Denso DOX-0308. Może ktoś mi pomóc z wymianą gdzie tego szukać i jak wymienić? Wyskakuje mi od czasu do czasu ten błąd i chciałbym to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że byłem podpięty pod kompa :-) Zatem cały opis błędu: Kod: P0030; Opis i miejsce problemowe: Obw. podgrz. czuj. O2 Zakres/Działanie (Rząd1 Czujnik 1). Czyli która to lambda, czy się dostanę zwykłymi kluczami nasadowymi? I czy to Denso DOX-0308? Pod maską widzę dwie sondy po lewej stronie stojąc przodem do maski. Czy to któraś z nich? Wygląda na dostęp ginekologiczny... Ciężko będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od góry to jest ta z boku katalizatora po prawej stronie, pierwsza od silnika. Wymieniali mi 2 tygodnie temu i trzeba było zwalać wydech.

Wcześniej wyjęli prawą półoś ale nie dało rady odkręcić sondy.

Edytowane przez cola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza od kolektora wydechowego.Pasuje zamiennik Denso,

Za sondę Denso z wymianą zapłaciłem 650 zł.Tylko jak pisałem wyżej był problem z wykręceniem, i przy zdjęciu wydechu

pospawali mi lużne osłony katalizatora i rur oraz założyli nowe uszczelki pod kolektory, wszystko w podanej cenie.

Edytowane przez cola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ją wymieniłem 2 tygodnie temu pierwsza sondę czyli ta przed pierwszym katem tak to denso tylko oryginał. W detalu ponad 600 zł ale u zaprzyjaznionego mechanika niecałe 420zł. Musiałem odkręcić osłonę silnika i ta jedną szynek (płoze) i płaskim dało radę odkręcićale trochę gimnastyki było. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, umiem czytać, że pierwsza... Ale pierwsza w odniesieniu do czego? Od reflektora? Od kabiny? I czy to ta denso? No i jak płaski kluczem? Chyba jakoś od dołu...

Tak, umiem czytać, że pierwsza... Ale pierwsza w odniesieniu do czego? Od reflektora? Od kabiny? I czy to ta denso? No i jak płaski kluczem? Chyba jakoś od dołu...

 

 

Zawsze ta bliżej głowicy ,ta która jako pierwsza czuje smak spalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeżdżę z tym, nic się negatywnego nie dzieje, wyszło to po prostu przy sprawdzaniu błędów. Na allegro ceny od 300 zł... Mechanik wycenił to na 900 zł... Jak będzie się ten błąd bardziej uskuteczniał to zamówię i albo sam wymienię albo "tańszy" mechanik mi wymieni zamówioną przeze mnie sondę. I pewnie z 500 zł w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...