Skocz do zawartości

Słowacja na narty - Chopok ?


grape.crash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panie/Panowie mamy zamiar wybrać się w tym roku z rodzinką na narty (2+1). Osobiście nastawiłem się na Chopok. Czy ktoś z Was posiada jakąś miejscówkę, którą mógłby polecić ? Było by miło, gdyby cena nie zwalała z nóg :-)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twój wpis Viaggiare odczytałem za późno - zrobiłem już rezerwację i przelałem zaliczkę (Chopok).

A tak to bym pojechał do Rużemberok'a...

No coż może w przyszłym roku się uda :-)

Zależy jaki poziom jazdy prezentujecie - jeśli więcej niż przecietny, to Ruzomberok po 2 dniach by Wam się znudził, a na Chopoku czeka trochę więcej wyzwań - my z juniorem zdecydowaliśmy się właśnie na Chopok w tym roku - pewnie będzie ciasno, ale i tak lepiej niż gdziekolwiek w Polsce :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie mamy zamiar wybrać się w tym roku z rodzinką na narty (2+1).

Na Słowacji są różne fajne stoki. Chopok zapchany, ale jeśli lubisz... ;)

W grudniu na Chopoku tłumów się nie spodziewam, mimo, że ostatni tydzień okres świąteczny. Bardziej obawiałbym się o zimę, czy zdąży nadjeść i dosypać odpowiednią ilość śniegu czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjazd niestety trzeba jeszcze poczekać :( Jedziemy pod koniec lutego (II tydzień ferii w mazowieckim). Ale odliczanie już rozpoczęte :yahoo: Zostało trochę czasu na zmianę sprzętu i inne przygotowania :)

 

Co do miejscówki to mam nadzieję, że będzie OK. Z tego co wyczytałem jest spora możliwość wyboru tras, a to w naszym przypadku bardzo duży plus (narzeczona śmiga na poziomie podstawowym, młody średnim, ja zaawansowanym). Wygląda, że każdy znajdzie coś dla siebie B)

 

jaskier niestety masz rację. Kasa za wyjazd do PL i SK wychodzi prawie taka sama, za to zaplecze techniczne i ogólnie organizacja na dużo wyższym poziomie. W tym temacie jesteśmy za Słowakami ze 20 lat w tyle. Chociaż i tak jak byłem w zeszłym roku w Bukowinie Tatrzańskiej po ponad 10-cio letniej przerwie przeżyłem lekki szok (pierwszy raz jechałem wyciągiem krzesełkowym w BT)...

Edytowane przez grape.crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Strbskie Pleco (Szczyrbskie Jezioro) sezon na narty zaczyna się 1 grudnia , jeżdżę tam 2 razy zimą , raz w grudniu totalne pustki do świąt w grudniu , potem styczeń , luty lub marzec. Hotel Crocus, do stoku około 1 km , od świąt spod Hotelu jeździ skibus. Pokoje duże każdy z osobna sypialnią 45-55 m2, cena za tydzień od około 2300zł ze śniadaniem za 2 osoby z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas Chopok to miłe wspomnienia początków rodzinnego narciarstwa, byliśmy tam trzykrotnie.

 

Ostatnim razem był to mały niewypał, bo trafiliśmy z terminem na "rosyjskie Boże Narodzenie" i ugrzęźliśmy w masie przybyszów jeżdżących w czapkach i strojach z kreszu....

 

Spaliśmy w hotelu Sojka w Malatinach. Fajne miejsce, firmowe piwo z Belgii.

 

Jako ciekawostkę dodam, że mieliśmy kawałek płatnej autostrady jako dojazd do Chopoka i parokrotnie byliśmy sprawdzani na zjazdach przez policję, czy mamy winietę.

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjazd niestety trzeba jeszcze poczekać :( Jedziemy pod koniec lutego (II tydzień ferii w mazowieckim). Ale odliczanie już rozpoczęte :yahoo: Zostało trochę czasu na zmianę sprzętu i inne przygotowania :)

 

Co do miejscówki to mam nadzieję, że będzie OK. Z tego co wyczytałem jest spora możliwość wyboru tras, a to w naszym przypadku bardzo duży plus (narzeczona śmiga na poziomie podstawowym, młody średnim, ja zaawansowanym). Wygląda, że każdy znajdzie coś dla siebie B)

 

jaskier niestety masz rację. Kasa za wyjazd do PL i SK wychodzi prawie taka sama, za to zaplecze techniczne i ogólnie organizacja na dużo wyższym poziomie. W tym temacie jesteśmy za Słowakami ze 20 lat w tyle. Chociaż i tak jak byłem w zeszłym roku w Bukowinie Tatrzańskiej po ponad 10-cio letniej przerwie przeżyłem lekki szok (pierwszy raz jechałem wyciągiem krzesełkowym w BT)...

 

 

Za każdym razem jeździmy w mazowieckie ferie :( i na Chopoku zawsze sporo ludzi. Ale cóż, każdy chce przecież jeździć. :D Tras faktycznie jest i można powybierać. Najistotniejsze, kto co lubi. Dużo tras i stanie w kolejkach, czy jedna pusta trasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Chopoku bywam i różnie z tymi tłumami jest. Ale można skorzystać z okazji jaką są trasy narciarskie Słowacji których jest tam sporo i da się coś konkretnego dla siebie "wypatrzyć", jeśli chodzi o hotele również ;)http://kalendarzprzygod.pl/podroze/narty-slowacja Obecnie może być pewien tłok z powodu Bożego Narodzenia prawosławnego i turystów zza Buga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...