Skocz do zawartości

Olej w gniaździe świec


luqas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam od kilku tygodni Imprezę z silnikiem 1.6 ej16. z 2003r już po liftingu.

Ostatnio zauważyłem olej w okolicy świec od strony pasażera i trzeba wymienić uszczelki. I tu zaczynają się schody ponieważ nie wiem które uszczelki zamówić.

Pod świecę zapłonową znalazłem coś takiego click. (i tak nie wiem czy to dobre uszczelki)

Podeśle ktoś linka które uszczelki zamówić pod pokrywy oraz śruby pokrywy?

Chodzi mi o to (jeżeli to w ogóle możliwe) żeby ktoś kto wymieniał uszczelki i wie jak one wyglądają, pokazał konkretnie które uszczelki pasują do silnika ej16 w mojej imprezie. Najlepiej linki do konkretnych stron. Może takie uszczelki sprzedawane są w zestawach?

Czy od razu wymieniać uszczelki od strony kierowcy czy czekać aż tam pojawią się ślady?

 

Oprócz wymiany uszczelek planuje wymienić od razu świece oraz wyregulować zawory.

 

I niech jeszcze mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę co do regulacji zaworów. W silnikach ej16 SOHC (2003r) jest regulacja na śruby (0,20; 0,25) i można zrobić tą regulacje bez wyjmowania silnika?

 

Dzieki z góry i pozdrawiam.

Edytowane przez tzd
: link do sklepu internetowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://epc.japancars.ru/subaru/ Podajesz VIN i masz wszystkie części z nr seryjnymi :) Ostatnio przerabiałem temat i jedynie w OEMowych zestawach były uszczelniacze świec. Poza tym zamienniki lubią sie pocić. Koniecznie zrób sobie regulacje zaworó bo jest to tańsza operacja niż zestaw uszczelek :) Regulacje pewnie masz na śrubki jak sam napisałeś. Silnika nie trzeba wyjmować. Powodzenia! Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luqas uszczelki swiec juz masz napewno twarde wies przepuszczaja olej przy jednej robocie wymien uszczelki zaworow,swiec i srub tu masz link do faceta ktory naprawde wie co ma i wie co robi, komplet orginal 300zl a podrobka cos kolo150, edit

Edytowane przez tzd
: nazwa i link do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...