Jump to content

[Legacy IV] Udrożnienie nawiewu przedniej szyby


morda4u

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio miałem ostro zaparowaną przednią szybę u siebie w Legacy IV, włączyłem nawiew na maxa i zauważyłem, że widok się przejaśnia ale tylko środkiem. Boki były dalej zaparowane. Z tego co widzę to otwory z nawiewami są na calej długości podszybia. Nie wiem czy coś się zatkało czy zapchało. Macie może jakieś patenty na udrożnienie przepływu powietrza? Gdzie trzeba sie dostać, co zdemontować i w jaki sposób?

 

Pozdr!

morda

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie sądzisz to nie zmieniaj. Ale filtr kabinowy trzeba zmieniać co roku lub nawet częściej zainwestuj w filtr 20 zł to mniej niż miesięczny abonament za dostęp do internetu dzięki któremu korzystasz z forum.

A jeżeli uważasz że to nie to - zdemontuj deskę rozdzielczą i sprawdź jak działa przełączanie nawiewów jak będzie ok to zmień wtedy filtr bo nic innego nie pozostaje. Wybierz kolejność sprawdzania wg własnego uznania.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że filtr jet tani ale już nie wiem jakim cudem miałby przepuszczać powieterze wybiurczo. Albo przepuszcza albo nie przepuszcza. No chyba, że się mylę :) Będę chciał zdemontować deskę rozdzielczą tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać, stąd temat na forum.

 

Pozdr!

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy rzucają frazesem, że to filtr. Mam dokładnie to samo u siebie. Filtr osobiście wymieniłem 3 miesiące temu. Klimatyzacja nabita i sprawna. Dla testu wyciągnąłem filtr i pojeździłem kilka dni bez - bez zauważalnej różnicy. Więc proszę więcej nie pisać, że to filtr, bo nie filtr. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pewną podpowiedź - nie koniecznie pomoże ale warto sprawdzić - ja u siebie miałem sporo syfu (mieszanina w większości suchych igiełek z drzew, trochę małych liści i błota... powstała z tego niezła papka ) w podszybiu, to wszystko leżało zaraz przy otworze zasysającym powietrze, dodatkowo przytkało też kanał spustowy. Efekt był taki, że nawet na klimie ciężko mi było odparować szyby - wystarczyło wszystko oczyścić i auto przestało parować (oczywiście filtr należy regularnie zmieniać aby odparowywanie szyb działało prawidłowo)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dokładnie jak jest to zbudowane w legacy ale w innych autach do nadmuchu na szybkę idzie tylko rurka na środku szyby i później ta kratka ma to rozprowadzić na całość z samej konstrukcji wynika że na środku dmucha najbardziej.

Wszyscy rzucają frazesem że to filtr bo jak ktoś ostatni raz wymieniał filtr rok temu gdzie mamy jesień i do filtra wlatuje mnóstwo śmieci itp.

Ja miałem problem z parującymi szybami to najpierw wszystkie dokładnie umyłem wodą z płynem i płynem do mycia szyb. Zmieniłem filtr wyczyściłem podszybie ze śmieci i na wyjąłem materiałowe dywaniki a na zimę wstawiłem gumowe i nie ma problemu. Teraz ewentualnie parują mi tylne szyby jak z tyłu jedzie dziecko, żona i pies w bagażniku mimo że klimatyzacja jest wyłączona - przy włączonej nawet przy komplecie pasażerów w deszczowy dzień wszystkie szyby są czyste zaraz po odpaleniu klimatyzacji.

Mam nadzieję że nie uznacie tego za frazesy ale przed demontażem deski zacząłbym od tego co napisałem żeby później się nie okazało że furmanka pieniędzy lub kilka godzin pracy przy demontażu deski poszła na marne.

Wypadałoby jeszcze sprawdzić czy woda z parownika od klimatyzacji odpływa po auto - czy odpływ jest drożny.

Link to comment
Share on other sites

ach trochę mnie poniosło :D oczywiście żona i dziecko na tylnej kanapie a pies w bagażniku. Z tą pojemnością to fakt ale oprócz psa to jeszcze wózek dla dziecka, jakieś klamoty i żona już się nie zmieści :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeszcze nie miałem czasu zająć się tematem, ale włączenie nawiewu z A/C szybko załatwia sprawę. Mimo to mam zamiar w końcu zajrzeć pod deskę rozdzielczą i sprawdzić co się tam dzieje.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...