Skocz do zawartości

prowadzenie subaru


chudyjurek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, subaru outback 2007 po kompletnym pzeglądzie w subaru dziwnie się prowadzi. Może te auto tak jeździ, nie wiem. Stąd moje pytanie. W czasie jazdy, mam wrażenie jak wpadam w koleiny na polskim asfalcie przy prędkości ok 100km/h auto delikatnie zarzuca, tak jakby spadł z krawężnika i dalej wpada na swój tor i ok. Wydaje mi się że przy napędzie 4x4 nie powinno się tak dziać. Boję się o zimę. Czy po prostu tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby spadł z krawężnika i dalej wpada na swój tor i ok. Wydaje mi się że przy napędzie 4x4 nie powinno się tak dziać. Boję się o zimę. Czy po prostu tak ma być?

Jak koleiny tak głębokie jak wysokość krawężnika, to nawet kamaz się nie będzie dobrze prowadził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam porównanie do innych aut ktorymi jeździłem tą trasą i było zupełnie normalniei na tym odcinku "szosy". Były to auta mazda 323f, forf mondeo.

Może tu kolega ma rację z tym rozstawem osi. Aczkolwiek w nowym mondeo jest podobny. Może chodzi o inne czynniki.

 

ok, mam porównanie do innych aut ktorymi jeździłem tą trasą i było zupełnie normalniei na tym odcinku "szosy". Były to auta mazda 323f, forf mondeo.

Może tu kolega ma rację z tym rozstawem osi. Aczkolwiek w nowym mondeo jest podobny. Może chodzi o inne czynniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobilem przegląd zawieszenia wszystko ok. diagnosta powiedział układ jezdny jak nowy (hamowanie, amortyzatory,łaczniki stabilizatora itd). Nie wiem. Musi coś być nie halo ponieważ jadąc z kuplem maiał takie samo odczucie. A może są takie elementy zużyte ktore nie stukają i pukają a w diagnostyce też nie wychodz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam porównanie do innych aut ktorymi jeździłem tą trasą i było zupełnie normalniei na tym odcinku "szosy". Były to auta mazda 323f, forf mondeo.
Kolego ja też miałem mondeo, felga 205/R16 i nic się nie działo, a Foresterem 225/R17 jeżdżąc po tych samych trasach ściąga w koleinie. W większości samochodów jak zmieniasz felgi na większe, tym samym oponę na szerszą, to efekt uzyskasz taki sam, to jest norma. Edytowane przez Zarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na letnich czy zimowych to samo odczucie na wertepach zarzuca tył auta. Znalazłem link na forum, jeden kolega miał podobny problem co się okazał wysypał mu się amortyzator w nowym outbacku przy 11.000km. Ja w zeszłym tyg. sprawdzałem zawieszenie i jest ok. A może to takie pierduły jak gumy na stabilizatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu subaru lepiej oddaje co się dzieje z autem a nie buja jak łódką ;) ?? jak masz geometrię ok, amory ok, łączniki, heble i ogólnie wszystko ok to sprawdź jeszcze wyważenie kół.

Co do rozmiarów opon i kół to ja czuję mega różnicę między 205/50/16 które mam obecnie na zimę, a 215/45/17 na lato. Przestała być taka taczka - o ile WRX'a można nazwać nie-taczką i znacznie lepiej prowadzi się po koleinach - lepiej znaczy nie myszkuje tak.

 

A moim zdaniem dopadnij kogoś z identycznym autem i się przejedź jego i vice versa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...