Skocz do zawartości

Forester 2,0MT 2005 MY2006 - spięty napęd, prośba o pomoc


ajwar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam wszystkim szanownym Forumowiczom!

Od kilku tyg dało się słyszeć dziwne objawy przy skręconych kołach prawo/lewo przy prędkościach parkingowych. Ten objaw to jakby szarpanie, bez stuków. Potem zauważyłem, że to nie występuje jak silnik zimny, auto po dłużyszym postoju. Nie znam się na tym kompletnie, ale po przewertowaniu wielu forumowych wątków pewien prawie jestem, że to wiskoza w przednim dyfrze.

I tu proszę o sprostowanie moich przypuszczeń, lub ich potwierdzenie. Potrzebna jest też rada gdzie, jak i za ile to naprawić. Czy można wymienić samo sprzęgło wiskotyczne, czy cały dyfer czy raczej trzeba całą skrzynię? Mechanik dziś podniósł przód, nie dało się obrócić ani prawego ani lewego koła - powiedział, że napęd jest spięty i "aż się wał rusza razem z przednim kołem". Spód auta jest suchy, poziom oleju w skrzyni jest max. Trochę się boję jeździć, chociaż od usłyszenia pierwszy raz tych objawów zrobiłem już z 5kkm.

Czy to przęgło jest w środku w skrzyni w tym modelu? Gdzie znaleźć jakiś schemat?

Proszę o radę.

Edytowane przez ajwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew.

Czyli używka 600 do tego robota 400, więc w 1000 udało się zamknąć...?

Ale podpowiedz, bo nie wiem gdzie tego szukać, nawet nie wiem co wyszukiwarkę wpisać, ani jak ta część wygląda :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dziś koła na zimowe. Przy okazji jak auto było w górze, pokręciłem trochę kołami. Było tak:

Kręciłem lewy przód w prawo to prawy przód kręcił się w lewo, reszta stała. Jak prawy przód to przeniesienie na lewo było analogiczne.

Jak kręciłem tylnym kołem to drugie tylne kręciło się w tę samą stronę, przód stał.....tak pamiętam. A moze jak tylnymi kręciłem to nic się nie obracało, już mam mętlik w głowie. W każdym razie na pewno w żadnym wypadku nie było tak, żeby którymś nie dało się zakręcić. No ale wniosków to już z tego wyciągnąć nie potrafię....... :icon_205:

A w ogóle to proszę o namiar na schemat jakiś, bo "mój" mechanik stwierdził, że wiskoza musi w skrzyni być i jej wymiana to będzie 1000, a jak cała skrzynia do wymiany to będzie 500.....chyba mu się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Koledzy! autko już po leczeniu - wiskoza wysłana do magika we Wrocku, regeneracja(3lata gwarancji) + koszty przesyłki niecałe 700zł, wymiana u miejscowego mechanika 300zł, czyli zmieściłem się w 1kzł :-D

Cena nówki to 2850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...