Skocz do zawartości

jakie opony zimowe do forestera 2.5 xt


subcharles

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony zimowe polecacie do Forestera 2.5 xt z 2004 r. ( rozmiar 215/60, r16 H) ? . Auto mam od niedawna i czeka mnie dośc kosztowny zakup zimówek. Myślałem o Nokianach WR D3 - opony klasy "premium" i można je kupić już za około 400 zł za sztukę - dobre 100 zł taniej niż konkurencja z "górnej półki". Powstrzymuje mnie jednak spora ilość negatywnych komentarzy na różnego rodzaju forach - przeważa opinia, że oponki są doskonałe na śnieg, ale z racji miękkich boków bardzo kiepsko prowadzą się po suchym. Z drugiej strony wygrały w tym roku test opon zimowych przeprowadzony przez Auto Motor und Sport. W drugim aucie (VW Passat żony) miałem Dunlopy Wintersport 3D. Kupiłem je jako nowe, z datą produkcji bliską terminowi zakupu. Były dobre przez dwa sezony. W trzecim, pomimo głębokiego jeszcze bieżnika, wogóle przestały trzymać na śniegu. Jazda była wręcz niebezpieczna, im większy mróz tym gorzej. Coś musiało się stać z mieszkanką ... W tym roku do drugiego auta kupiłem Continentale Contiwintercontact TS 850 195/65 r15 (nie występują w rozmiarze Forestera, poza tym rozmiary zbliżone są niebotycznie drogie - prawie 600 zł). Czy to prawda, że na jakośc opon, także tych "premium", wpływ ma to, w jakiej fabryce (w jakim kraju) zostały wyprodukowane ? A może kupić coś tańszego ? Ale jak to się sprawdzi w 211 konnym foresterze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...