Skocz do zawartości

Olej Millers CFS, jaka lepkość?


wojnakrzys

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się dowiedziałem drodzy koledzy, koleżanki. Na zimę 5W40, na lato 10W60 rozwiązanie podobno idealne, jest sens dalej dywagować? :lol:

 

Dokładnie tak zalewam i jestem zadowolony. Czujnik ciśnienia oleju podpowiada że tak jest dobrze ;)

10W60??? Ale chyba do mocnego używania... Bo raczej nie do cywila? :rolleyes:;) Ostatnio widziałem wykres rozkładu ciśnienia oleju Motul Le Mans 20W60, ale właśnie w ciągu 24h wyścigu... Tam się przydaje. :)

 

No coż, ja używam STI zgodnie z jego przeznaczeniem :D. 5W40 na lato podczas upalania ma za małą lepkość

kto Ci to powiedział?? chyba w WRC jakbyś jeździł :biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta je, dobre krewetki nie są złe.

Poproszę o przepis jakiś :D

1. Kupić

2. Obsmażyć.

. 1. Kupic 2. Obrać 3. Obsmazyc -:) jak obsmazysz bez obierania to bedziesz musiał zjeść z ta super smaczna skorupka -:) (wiem ze to nie dotyczy zaczetego tematu ale chciałem uratować kolegę aby sie nie udlawil) -:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem drodzy koledzy, koleżanki. Na zimę 5W40, na lato 10W60 rozwiązanie podobno idealne, jest sens dalej dywagować? :lol:

 

Dokładnie tak zalewam i jestem zadowolony. Czujnik ciśnienia oleju podpowiada że tak jest dobrze ;)

10W60??? Ale chyba do mocnego używania... Bo raczej nie do cywila? :rolleyes:;) Ostatnio widziałem wykres rozkładu ciśnienia oleju Motul Le Mans 20W60, ale właśnie w ciągu 24h wyścigu... Tam się przydaje. :)

 

No coż, ja używam STI zgodnie z jego przeznaczeniem :D. 5W40 na lato podczas upalania ma za małą lepkość

kto Ci to powiedział?? chyba w WRC jakbyś jeździł :biglol:

Czujnik ciśnienia oleju mi to mówi :P ale ja się nie znam i WRC nie jeżdżę więc ty rób po swojemu a ja zostanę przy moich przesądach ;)

Edytowane przez Skarbnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz bardzo interesujacy watek do takich rozwazan :)

 

http://www.forum.sub...rawdzac-poziom/

 

Na pewno jego lektura Ci wiele "wyjasni" ;)

Sam wlasciwie nie wiem, czy lepiej czytac od poczatku, od konca, od srodka, czy w ogole... :)

Jak sie sam zorientujesz - ile ludzi, tyle opinii. Balbym sie w kazdym razie rozpoczynac kolejna dyskusje na temat - jaka lepkosc, czy tez w ogole jaki olej... ;)

 

jedno pytanie, 500 storn odpowiedzi... nic tylko pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zalałem XFS 5W50

 

Przeciez XFS,XFD i XFE zostaly zastapione przez XF Longlife , i tych poprzednich juz nie mozna kupic,Przynajmniej u mnie

Też tak usłyszałem od dystrybutora. Chyba że któryś z dealerów ma jeszcze w magazynie ostatnie bańki XFS-a.... Ja jeżdżę teraz na LL 5W50 (dawny XFS, ale teraz MID SAPS!) i mam mega pozytywne wrażenia. Cicha praca silnika, nie wzrosło spalanie w porównaniu do 5W40 i nie czuje się żadnych zwiększonych oporów w silniku - zbiera się nadal znakomicie. :yahoo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz bardzo interesujacy watek do takich rozwazan :)

 

http://www.forum.sub...rawdzac-poziom/

 

Na pewno jego lektura Ci wiele "wyjasni" ;)

Sam wlasciwie nie wiem, czy lepiej czytac od poczatku, od konca, od srodka, czy w ogole... :)

Jak sie sam zorientujesz - ile ludzi, tyle opinii. Balbym sie w kazdym razie rozpoczynac kolejna dyskusje na temat - jaka lepkosc, czy tez w ogole jaki olej... ;)

 

jedno pytanie, 500 storn odpowiedzi... nic tylko pytać :)

 

@sorcerer rozumiem że Twój post, sądząc po Twoim podpisie (Inteligentny człowiek odzywa się tylko wówczas kiedy ma coś wartościowego do przekazania) jest pełnowartościowy i wszystko wnosi do tematu? :P

Ja nie mam czasu na czytanie przekomarzań użytkowników który olej jaki ma skład chemiczny i czy zatruwa środowisko... Ten temat został specjalnie założony aby rozwikłać problem z doborem lepkości dokładnego modelu oleju w kilku stronach a nie w kilkuset... :huh:

 

Reasumując - Lato 10W60 (z tym że nie do jazdy po bułki), Zima 5W40 (rzadszy olej zrobi dobrze silnikowi w zimie na mrozie :wub: ) A najlepiej to nie CFS tylko stary XFS bo ma lepszy skład siary i innych pierdół :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...