Jump to content

Filtr paliwa (benzyny) w zbiorniku OBK


Paweł951

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie czy niżej wymienione części są dostępne w Polsce? Nie mam filtra paliwa w komorze silnika tylko z tego co wiem przy pompie w zbiorniku.

 

Large O-Ring p/n: 42025AE020

small filter O-Ring p/n: 42025AE030

Filter p/n: 42072AE000 (includes replacement metal cap)

 

Jeśli nie, to usunę (wypruję ten papier) z pompy i zamontuję może nowy filtr w uchwycie przy zbiorniku spryskiwaczy tak jak w innych autach np. Forester I. Widziałem, że Rosjanie tak robią ( http://forums.drom.r...1339731-p5.html ). Auto ma 219kkm i z pewnością nikt tego filtra nie wymieniał.

Co Wy na to?

Edited by Paweł951
Link to comment
Share on other sites

Mi również się podoba. Zastanawiam się tylko czy w OBK nie ma po drodze: zbiornik->nowe miejsce na filtr jakichś urządzeń, którym mogło by zaszkodzić niefiltrowane paliwo. Układ paliwowy jest dość skomplikowany (a przynajmniej tak wygląda), na schematach "service manual" mnóstwo rurek, jakiś pochłaniacz czy co tam jest pod autem z tyłu. To wszystko dostanie paliwo prosto ze zbiornika, a dopiero wtryski dostaną filtrowane. Z drugiej jednak strony pompa paliwa jest też precyzyjnym urządzeniem a dopiero ona zasila filtr. Może w wolnej chwili dobiorę się do swojego i zobaczę jak wygląda, choć mogę się domyślać jak... :rolleyes:

 

@luksp - gdzie kupiłeś swój nowy filtr?

Edited by Paweł951
Link to comment
Share on other sites

Filtr paliwa generalnie jest dostępny od ręki ew. na dzień nastepny lub za dwa dni w dziale serwis w każdym salonie Subaru ( dosyć drogi , bo nie wiem czemu sprzedawany razem z metalową obudową , która się nie zużywa przecież ). Nie widzę sensu przeróbki instalacji na inny filtr .

Wymiana filtra może się odbyć w każdym średnio ogarnietym warsztacie a nawet samemu jak sie ma parę kluczy .

Link to comment
Share on other sites

Pomysł na filtr zewnętrzny wcale nie jest jakimś wymysłem, bo takowy był w modelach na rynek US.

Natomiast filtr wewnętrzny jest również dostępny w zamiennikach i nie jest drogi, jak na filtr i też jest sprzedawany razem z metalową osłoną. Trzeba tylko zwrócić uwagę czy są uszczelki, bo te trzeba bezwzględnie wymienić jak już się to demontuje.

A jak się dobrać do pompy to jest taki filmik, tylko że zamiast filtra jest płaski dekielek a chodzi w nim o wymianę uszczelki pod nim, ale czynności te same.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...