Skocz do zawartości

outback (MY00) ABS propśba o pomoc


tursiops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przesiadłem się z imprezy 1.8 i 2.0 do outbacka 2.5.

Komfort nie do porównania, ale imprezy jakieś dzielniejsze w terenie błotnym dla wiejskiego lekarza...

 

do swego nowego pojazdu nie mam zastrzezen, poza uzupełnieniem braków podswietlenia tablicy rozdzielczej, dolaniu 0,75l oleju ATF (nie zawsze załączał się bieg D, szczególnie z R, ale problem był już tu wczesniej nie raz opisywany) trudno mu cos zarzucic. jestem zadowolony.

 

ale chcialbym uruchomic ABS, skoro jest, niechaj działa, po co kilogramy wozic!

 

problem mam nastepujący - ABS świeci, oczywicie nie dziala. W OBD pokazuje czujnik przedniego koła, prawego. Zdjąłęm, Zajrzałem.

Wyglada dziwnie jakis sciety, ale rzecz w tym, ze patrzac na zawieszenie z kanalu od frontu silnka wyraznie widac roznice miedzy lewa a prawą stroną!

 

W lewym kole czujnik mocowany jest trochę od dołu, inny kształt osłony tarczy hamulcowej.

W prawym zaś - od góry. Wygląda na to, że ktos mcpersony wymieniał lub piasty.

 

wszytsko wyglada poprawnie, poza tym, ze nie widac w rzeczonym kole wienca ABS, W prawym z pewnoscia jest przykrecany do piasty, w lewym raczej nie wejdzie. czyli na przegubie półosi?

 

i tu doszedlem do sedna -

 

która strona jest oryginalna?

jak i gdzie szukac takiego wienca (kola z ząbkami), i jak to zamontowac? a może ktos z Was ma na sprzedaz???

 

z góry dziękuję za pomoc,

 

pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja mam auto z `99 i mam koła sygnałowe ABS przykręcone od tyłu do piast właśnie (z przodu, bo z tyłu jest na przegubie), a czujnik jest u dołu zwrotnicy . W 2000 była chyba zmiana, czujnik ABS "celował" już potem w pierścień sygnałowy na przegubie półosi. Wydaje mi się, że to u Ciebie może nie działać bo chociażby średnica koła sygnałowego i pierścienia na przegubie jest inna, no chyba że to nie ma znaczenia byle by liczba ząbków się zgadzała.

Prawdopodobnie Twoja właściwa to ta z pierścieniem sygnałowym na przegubie. Według ttp://opposedforces.com/parts/legacy/en_b12/type_19/suspension_and_axle/front_axle/illustration_1/ pierścień sygnałowy przykręcony do piasty był do ( -9906) tak, że chyba do czerwca 1999. Jak byś przeglądał popularny serwis aukcyjny to wszystkie półosie opisywane do OBK po 2000 mają pierścień ABS na przegubie (wiem, że tam tez występują pomyłki no ale pewnie nie wszędzie.)

Edytowane przez Paweł951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...