Jump to content

Niemiętowa pasta do zębów

suberet

Recommended Posts

Szukam takiej pasty, bo nie cierpię smaku mięty, eukaliptusa, mentolu, itp. smaków w paście. Do niedawna takie pasty produkowała Blendamed, ale przestali. Dlaczego, skoro sprzedaż szła?

Zupełnie nie rozumiem polityki producentów past. Uparli się, że muszą być miętowe, a przecież podobno ok. 30 % dorosłych wolało by pasty o innym smaku. W końcu jest to produkt, w którym smak jest bardzo istotny, mimo, że się go nie zjada. Uparli się, że miętowy smak odświeża. A niby dlaczego??? Odświeża zwyczajna czystość, a nie mięta.

Czy wobec braku bezmiętowych past jestem skazany na pasty dla dzieci, które z kolei mają mdłe, słodkie smaki?

Tylko proszę, nie proponujcie mi Elmexa. Wszędzie czytam, że Elmex nie jest miętowy. Może i tak, ale ten pomarańczowy jest wściekle piekący. Gorsze to nawet od mięty.

Inną sprawą jest to, że wielu producentów past nawet nie raczy poinformować na opakowaniu o smaku pasty, jakby to nie miało znaczenia. Dzwoniłem do kilku producentów z pytaniem o pasty bez mięty. Dla nich niektóre z ich past nie mają mięty, bo polecali mi konkretne pasty, jednak w nich wyraźnie się wyczuwa jej smak i zapach. W co oni grają?

padłem... jak dobrze że lubię miętę... jak byłem mały to były pasty np. o smaku coli.... ale to dla dzieci... a te też mówisz że nie bardzo. A jaki smak chciałbyś mieć?

hmmm.... jak tak teraz sobie myślę to też wolałbym smak karkówki z grilla, albo JD z colą... ;) Pozdrawiam

Edited by boorek

Ja własnie używam od 3 lat Elmexa pomarańczowego i innej pasty nie chce i tak jak Ty nie lubię posmaku mięty czy np miodu z ziołami . A próbowałeś pasty firmy Argiletz mają różne smaki nawet takie jak goździki oraz bezsmakową

Edited by ipsx82

padłem... jak dobrze że lubię miętę... jak byłem mały to były pasty np. o smaku coli.... ale to dla dzieci... a te też mówisz że nie bardzo. A jaki smak chciałbyś mieć?

hmmm.... jak tak teraz sobie myślę to też wolałbym smak karkówki z grilla, albo JD z colą... ;) Pozdrawiam

Pośmiać się można, ale dla mnie te pasty to dramat. Każde mycie zębów jest niezbyt miłą czynnością. Smak mi obojętny, byle nie w/w, i niezbyt udziwniony, bo czym więcej wynalazków w paście, tym więcej tam chemii.

Ja własnie używam od 3 lat Elmexa pomarańczowego i innej pasty nie chce i tak jak Ty nie lubię posmaku mięty czy np miodu z ziołami . A próbowałeś pasty firmy Argiletz mają różne smaki nawet takie jak goździki oraz bezsmakową

Dzięki za namiary. Poszukam, spróbuję. Najwyżej rodzina je przejmie, jak wszystkie, które miały być bez mięty, a jednak ją miały. Jest wiele past smakowych, tylko, że wkażdej z tych, ktore próbowałem jest też oczywiście co? Mięta! I często zero informacji o tym na opakowaniu. :twisted:

Ten Elmex jest dla mnie wściekle piekący. Co oni tam władowali?

A swoją drogą, to Elmex mnie wkurzył. Chciałem napisać do nich maila z zapytaniem o ich pasty, a oni, na ich stronie, w zakładce "kontakt", do zrealizowania tak prostego pytania konsumenta żądają pełnych danych adresowych i nr telefonu!!! :blink::twisted: Dobrze, że jeszcze pesela nie chcieli. Najlepsze jest to, że wpisałem tam jakieś wymyślone dane, i tylko mój adres mailowy był poprawny, a i tak nie odpisali. Totalna olewka klienta.

Zwykła w czerwono-białym opakowaniu :)

http://www.lacalut.pl/

Dzięki! :) Będziem testować, choć "olejki eteryczne" w jej składzie brzmią niepokojąco. Najczęściej to jakieś eukaliptuso podobne paskudztwa, czyli to samo, co mięta.

Może pasta do butów? Albo z makreli?

:biglol:

Jeśli już, to bezbarwna. Sie ząbki będą błyszczeć. :D

Z makreli próbowałem. Nic z tego mycia nie wychodzi, bo zawsze ją połykam. :P

Edited by suberet

Ten Elmex jest dla mnie wściekle piekący. Co oni tam władowali?

podwójna dawka fluoru niż w tych colgeytach i bledamedach , uwierz mi 3 lata pastuje elmexem i do tej pory nie przywykłem do tego piekącego smaku ale jak to powiadają albo jest się facetem albo pipką :biglol:

podobno jest znowu dostępna pasta dla leczących sie homeopatycznie elmex mentol free, poszukaj

nie pownna też mieć mentolu pasta firmy boiron homeodent, były o smaku cytrynowym i anyżowym, tylko nie wiem jak z dostępnością w Polsce,

bardzo fajna ziołowa jest himalaya herbals, a nie pamiętam czy ma również miętę...

podobno jest znowu dostępna pasta dla leczących sie homeopatycznie elmex mentol free, poszukaj

nie pownna też mieć mentolu pasta firmy boiron homeodent, były o smaku cytrynowym i anyżowym, tylko nie wiem jak z dostępnością w Polsce,

bardzo fajna ziołowa jest himalaya herbals, a nie pamiętam czy ma również miętę...

Mam silną awersję do homeopatii. Tą ziołową wciągam na listę do wypróbowania, choć w wielu podobnych przypadkach "ziołowa" znaczy napakowana eukaliptusem, albo miętą. Zobaczymy.

Najgorsze jest to, że pasty mają zapieczętowaną tubkę i nie sposób powąchać bez kupowania.

ten elmex nie jest "homeopatyczny" tylko właśnie nie zawiera mentolu, który przy kuracjach homeopatycznych nie jest wskazany

"Elmex pasta do zębów bez mentolu (Opakowanie: 75 ml) powstała w wyniku współpracy Działu Badań elmex® z homeopatami. Nie zawiera ona olejków aromatycznych takich jak olejek mięty pieprzowej czy mentol i ma lekko owocowy smak. Pasta ta nadaje się również doskonale dla osób mających alergię na mentol. Aminofluorek zawarty w Elmex pasta do zębów bez mentolu (Opakowanie: 75 ml) zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą."

bakkz, dzięki. Robi się coraz ciekawiej.

Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Jak widać można na was liczyć nawet w tak błahej sprawie. Będzie co testować! :yahoo:

Pierwszy Lacalut wypróbowany. Tak jak się spodziewałem. :facepalm:

Oszuści :evil: W składzie ani słowa o mięcie, tylko "aromat" napisali. Bezczelność!

Jutro im walnę maila od wściekłego klienta!

Jak ochłonę, biorę się za pozostałe. :)